Jei Jums patinka viskas, kas susiję su pėdomis, nesate vieni! Lovehoney atlikto tyrimo duomenimis, pėdų fetišas yra šeštas pagal populiarumą fetišas Jungtinėje Karalystėje. 10 % porų teigia, kad mėgsta žaisti pėdomis. Be to, nustatyta, kad tai populiariausias fetišas, apimantis ne genitalijų kūno dalis. Kodėl kai kuriuos žmones taip jaudina pėdos?

Istoriniai atgarsiai

Susižavėjimas pėdomis anaiptol nėra naujas reiškinys. Senovės civilizacijos, įskaitant egiptiečius, graikus ir romėnus, gerbė pėdas kaip malonės simbolį. Šiose kultūrose pėdos buvo įprastas meno bei religinių ritualų vaizdinys, reiškiantis galią, grožį ir net dieviškumą. Pavyzdžiui, graikai dažnai vaizdavo dievą Hermį su sparnuotais sandalais, taip pabrėždami jo greitą ir stebuklingą prigimtį.

Laikui nepavaldžią literatūros sritį taip pat puošia pėdų fetišizmas. Tokie garsūs autoriai kaip Alexandre’as Dumas ir Marcelis Proustas į savo kūrinius įterpė subtilių ar net atvirų nuorodų į susižavėjimą pėdomis. Monumentaliame M. Prousto kūrinyje Prarasto laiko beieškant gilinamasi į pagrindinio veikėjo susižavėjimą jo meilužės Albertinos pėdomis. 

Psichologinis paaiškinimas

Norint suprasti pėdų fetišo niuansus, būtina pasinerti į psichologijos sritį. Fetišizmas apskritai reiškia seksualinį potraukį nežmogiškiems objektams ar kūno dalims, o pėdų fetišas yra viena iš labiausiai paplitusių šio reiškinio atmainų. Psichologinių tyrimų duomenimis, fetišizmas dažnai išsivysto kritiniu seksualinio vystymosi etapu, susiejant konkretų objektą ar kūno dalį su seksualiniu susijaudinimu. Šis ryšys giliai įsišaknija individo psichikoje, todėl fetišo objektas visą gyvenimą siejamas su seksualiniu malonumu.

Sigmundas Freudas – tokio elgesio analizės pradininkas. Pasak jo iškeltos teorijos, kai vaikas netyčia pamato mamos lytinius organus, jį apstulbina faktas, kad ji neturi penio. Todėl vaikas ima koncentruotis į kitas kūno dalis, kurios primena penį – šiuo atveju, pėdas. S. Freudo nuomone, pėdų fetišas atsiranda todėl, kad žmogus pėdą ar kojų pirštus suvokia kaip varpos pakaitalą.

Kita teorija, kurią nagrinėjo neurologas Vilayanuras Ramachandranas, tvirtina, kad smegenų dalis, apdorojanti jausmą, kurį sukelia pėdų vaizdas ir lytėjimas, yra šalia smegenų srities, kuri suvokia lytinių organų stimuliavimą. Kadangi šios smegenų sritys yra taip arti viena kitos, tai gali paaiškinti, kodėl pėdos sukelia seksualinį susijaudinimą. 

Kai kurie mokslininkai netgi iškėlė hipotezę, kad pėdų fetišizmo reiškinys auga kaip atsakas į vis dažniau lytiniu keliu plintančias ligas. Seksualiniai žaidimai su pėdomis šiuo atveju laikomi saugaus sekso alternatyva.

Kalbant apie demografinius rodiklius, nustatyta, kad šis fetišas būdingesnis vyrams nei moterims. Justino Lehmillerio tyrimas parodė, kad 21 % homoseksualių ir biseksualių vyrų, 18 % heteroseksualių vyrų, 11 % homoseksualių bei biseksualių moterų ir 5 % heteroseksualių moterų yra fantazavę apie pėdas.

pėdų fetišas

Pėdomis žavisi ir įžymybės

Nors kadaise apie pėdų fetišą buvo tik tyliai šnekama, dabar jo paplitimas populiariojoje kultūroje gerokai išaugo. Įžymybės atliko svarbų vaidmenį, nušviečiant šią intymią temą. Nuo kino režisierių iki muzikos ikonų – štai keletas garsenybių, kurios nesivaržydamos pripažino savo susižavėjimą pėdomis:

  1. Quentinas Tarantino. Garsus režisierius savo nišą Holivude išsikovojo savitais pasakojimais ir įsimintinais personažais. Tačiau jo filmai turi subtilų pasikartojantį motyvą – odę kojoms. Q. Tarantino kino visatoje dažnai rodomos scenos, kuriose pagrindinę vietą užima moterų pėdos – taip jis atvirai vertina šios kūno dalies grožį. Tą galima pastebėti tokiuose jo filmuose kaip Pulp Fiction ir Death Proof, kuriuose kamera meiliai sustoja ant moterų pėdų. 
  2. Rexas Ryanas. Sporto srityje buvęs NFL treneris žinomas dėl spalvingos asmenybės ir pasitikinčio savimi elgesio. Tačiau kartą jis atsidūrė dėmesio centre dėl visai netikėto dalyko – pėdų fetišo. R. Ryano entuziazmas pėdoms tapo viešas, kai internete pasirodė keli vaizdo įrašai, kuriuose jis ir jo žmona dalyvauja diskusijose bei žaisminguose veiksmuose, susijusiuose su pėdomis.
  3. Elvis Presley’is. Pranešama, kad legendinis E. Presly’is mėgo pėdas, ypač tas, kurias puošė kojinės. Kai kurių jo buvusių partnerių pasakojimai atskleidė, kad jis dievino pėdų masažą ir švelnias jų glamones. 
  4. Andy’is Warholas. Avangardinis A. Warholo požiūris į meną apėmė ir jo asmeninį gyvenimą. Poparto meistras garsėjo susižavėjimu pėdomis, dažnai jas vaizduodamas savo kūriniuose. 
  5. Britney Spears. Nors B. Spears ryšys su šiuo įvykiu iš esmės yra netyčinis, keletas paparacų darytų nuogų dainininkės pėdų nuotraukų pateko į įvairius interneto forumus ir svetaines, skirtas pėdų fetišo entuziastams.
  6. Prince’as. Prince’as buvo žinomas dėl savo muzikinio genialumo, androginiško stiliaus ir ribas peržengiančių pasirodymų. Nenuostabu, kad jis nevengė laužyti konvencijų ir geismo srityje. Interviu su buvusiais partneriais rodo, kad Prince’o pomėgis pėdoms nebuvo tik gandas.

Pėdų fetišas skaitmeniniame amžiuje

Interneto plėtra paskatino nišinių internetinių bendruomenių, kuriose pėdų fetišistai gali bendrauti ir dalytis savo patirtimi, suklestėjimą. Tokiose platformose kaip Reddit, FetLife ir specialiose pėdų fetišo svetainėse asmenys gali atvirai kalbėtis apie savo traukos objektą. Interneto anonimiškumas leidžia tyrinėti savo troškimus nebijant pasmerkimo ir taip prisideda prie pėdų fetišo destigmatizacijos.

Transliavimo paslaugų ir socialinės medijos amžiuje pėdų fetišas taip pat pateko į populiariąsias pramogas. Tokiuose televizijos serialuose kaip Sex Education ir Big Mouth ši tema buvo nagrinėjama su humoru, bet jautriai, taip dar labiau normalizuojant pokalbius apie seksualines preferencijas. Šiuose serialuose personažai demonstruoja savo troškimus suprantamai ir komiškai, skatindami atvirą dialogą apie seksualumą.

pėdų fetišas

Kaip žaisti su pėdomis?

Kaip ir bet kokio kito seksualinio akto atveju, kai visos šalys entuziastingai išreiškia sutikimą, nėra jokių griežtų taisyklių. Svarbu daryti tai, kas Jums yra malonu. Atminkite, kad neturite dėl ko gėdytis! Štai keletas idėjų, kurias galbūt norėsite išbandyti…

Pėdų garbinimas. Jei norite pradėti vizualiai, pabandykite garbinti pėdas tiesiog žiūrėdami į jas, žavėdamiesi jomis. Komentuokite, kaip seksualiai atrodo Jūsų partnerio pėdos ir kaip Jums patinka į jas žiūrėti bei liesti. Galite paprašyti, kad partneris atsiųstų Jums savo pėdų nuotraukų, arba paklauskite, ar galite pats įamžinti jo pėdas. 

Pėdų masažas. Pėdų masažas gali būti ypač jaudinanti patirtis, nes šioje kūno dalyje yra daug nervinių galūnėlių. Pirmiausia gerai nuvalykite abiejų kojų pėdas, tada pradėkite masažuoti su aliejumi. Dirbkite išilgai, nuo viršaus į apačią ir vėl atgal į viršų. Pabandykite bučiuoti partnerio vidinę šlaunų pusę, aliejumi pateptomis rankomis glostykite jo kojas, švelniai glamonėkite padus. Galite panaudoti pėdų vonelę ir sukurti nuotaiką, naudodami aromatinį muilą arba uždegdami žvakes.

Populiaru
Populiaru
(8)
19.95 €
Populiaru
Video
Populiaru
Video
(1)
19.95 €
(2)
14.95 €
(4)
10.95 €
Paskutinė prekė
Paskutinė
(3)
19.95 €
Video
Video
(2)
19.95 €
(2)
10.95 €
Rodyti daugiau

Pėdų puošyba. Kai kuriems pėdų fetišas susijęs su tuo, kas iš tikrųjų yra ant pėdų. Padovanokite partneriui pedikiūrą mėgstamame salone arba nupirkite papuošalų, pavyzdžiui, kojos apyrankių arba pirštų žiedų. Galbūt jaudina tam tikro tipo apavas, pavyzdžiui, aukštakulniai arba kelius siekiančios seksualios kojinės? Galite tai avėti ir užsiimdami seksu! 

Populiaru
Populiaru
15.95 €
Paskutinė prekė
Populiaru
Paskutinė
Populiaru
13.95 €
Populiaru
Populiaru
17.95 €
Populiaru
Populiaru
7.95 €
Populiaru
Populiaru
(1)
13.95 €
Populiaru
Populiaru
15.95 €
Populiaru
Populiaru
(3)
8.95 €
Populiaru
Populiaru
14.95 €
14.95 €
Paskutinė prekė
Populiaru
Paskutinė
Populiaru
22.95 €
Populiaru
Populiaru
14.95 €
Populiaru
Populiaru
11.95 €

Pėdų laižymas, čiulpimas ir masturbacija. Pėdų laižymas, čiulpimas ar masturbavimas jomis vadinamas shrimping’u ir gali būti malonus tiek gaunančiajam, tiek duodančiajam. Pėdos yra ypač jautrios, todėl tai gali sukelti išskirtinius pojūčius ir tapti puikia įžanga į kitų rūšių seksą.

pėdų fetišas

Ką sako ekspertai?

Sertifikuota sekso ir intymumo mentorė, noriudar.lt bendraįkūrėja Milda (@atvirai_apie_tai) sako:

Turint keistą potraukį arba fetišą, pirmas žingsnis yra jį įvertinti ir normalizuoti, t.y. išsiaiškinti, ar tas seksualinis veiksmas nekenkia pačiam, asmeniniam gyvenimui, nesukelia skausmo ir žalos kitiems asmenims, nenusižengiama įstatymams. Visa kita yra poros susitarimo reikalas. Šaunu, kai poroje sutampa potraukiai, jaudina tie patys dalykai, deja, taip būna ne visada. 

Kai išsiskiria interesai, atsiranda konfliktai, nusivylimas, prievartos jausmas ir kitos neigiamos emocijos. Todėl nereikėtų problemos perkelti vien tam žmogui, kuris turi tokį fetišą. Abu partneriai yra lygiaverčiai, abiejų poreikiai vienodai svarbūs, tad tai yra poros problema. Ką tokiu atveju daryti? 

Pirmas veiksmas yra nemenkinti, nesityčioti ir nežeminti, nes kiekvienas turi teisę į tokį malonumą, kokio jis nori. Reikia tiesiog suprasti, kad tokio tipo fetišas yra normalu, kad tai neiškrypimas ir dažniausiai šioje vietoje baigiasi atstūmimas bei prieštaravimai. Verta pasidalinti savo fantazijomis, gal tas partneris, kuriam nepatinka pėdų fetišas, turi savo fantaziją, kurią norėtų praktikuoti dažniau, tai kodėl tuomet neapsikeitus tokiomis dovanomis? Nelaukite tinkamos progos ir nuotaikos, jei norite pašėlti, tą nuotaiką susikurkite patys – flirtuokite, skirkite laiko preliudijai, susikurkite romantišką atmosferą, stiprinkite emocinį ryšį ir po truputį jaukinkitės savo fantazijas, o nekiškite kojų pirštų iškart į burną.