Kalbant apie sekso pozas po gimdymo, svarbiausia yra neskubėti ir nuolat išbandyti naujas padėtis. Jei viena pozicija jums nepatinka ar jaučiatės nepatogiai, būkite atviri naujovėms ir pasidomėkite kita. Pasirūpinkite makšties sudrėkinimo priemonėmis, įsigykite pagalvėlių ir, svarbiausia, nepamirškite pasilinksminti!

Kada saugu vėl pradėti lytinius santykius?

Nors Amerikos akušerių ir ginekologų kolegija (ACOG) teigia, kad nėra nustatyto laiko, kada moteris po gimdymo gali pradėti lytinius santykius, daugelis ekspertų rekomenduoja palaukti 4-6 savaites. Nepriklausomai nuo to, kaip sekėsi gimdymas, jūsų kūnas šiuo laikotarpiu atsigauna.

Jei gimdėte vaginaliniu būdu, jums galėjo būti atlikta epiziotomija (makšties ar tarpvietės prakirpimas), kuris dabar gyja. Tokiu atveju lytiniai santykiai iki keturių savaičių po gimdymo kelia jautrią riziką makšties infekcijai.

Jei jums buvo atliktas cezario pjūvis, galioja tos pačios sekso po gimdymo rekomendacijos, nors daugeliui mamų, gimdžiusių cezario pjūvio būdu, atsigavimas užtrunka šiek tiek ilgiau. Gydytojas gali rekomenduoti palaukti bent keturias savaites po procedūros, kad vėl pradėtumėte lytinį gyvenimą. Reikia laiko pjūviui užgydyti, todėl ypač svarbu gauti gydytojo pritarimą susitikimo po gimdymo metu.

Kiekviena moteris yra skirtinga, todėl gali atrodyti, kad jums reikia daugiau nei šešių savaičių, kad vėl jaustumėtės patogiai užsiimdama seksu. Tačiau jei esate pasirengusi grįžti į lovą anksčiau, pirmyn – tik elkitės atsargiai ir saugokite sveikatą!

sekso pozos

Misionierius

misionierius

Misionieriaus poza – tai tokia pozicija, kai moteris guli ant nugaros, o vyras ant jos ir jiedu santykiauja vaginaliniu būdu. Poza taip pat gali būti naudojama kitiems lytiniams santykiams, pavyzdžiui, analiniam seksui. Ši poza ir patogi, ir itin aistringa, nes įsiskverbimo metu palaikomas akių kontaktas. Penetracija gali būti gana gili, o kadangi partnerio judesiai nevaržomi, judant visomis kryptimis galima keisti įsiskverbimo kampus.

Misionieriaus poza apsaugo tarpvietę nuo spaudimo ir užtikrina, kad mamoms, kurioms atliktas cezario pjūvis, nereikės nerimauti dėl pilvo spaudimo. Taip skaudamos ir probleminės vietos apsaugomos nuo nereikalingo spaudimo ir galimo diskomforto.

Šaukšteliai

sauksteliai

Šaukšteliai – tai ir seksualinė poza, ir glamonių technika. Pavadinimas kilęs iš to, kad poza primena du šaukštus, padėtus vienas šalia kito, dubenėliais į vieną pusę. Ši poza yra viena iš pagrindinių keturių sekso padėčių ir yra turbūt maloniausia „iš galo“ pozicija. Partneriai gali laisvai ir aistringai judėti, jei tik pasirenka tinkamus kampus.

Šaukštelių poza yra viena saugiausių padėčių žmogui, kuriam buvo atliktas cezario pjūvis. Ji padeda nuimti spaudimą nuo cezario pjūvio rando ir leidžia kontroliuoti įsiskverbimo gylį bei greitį.

Moteris ant viršaus

moteris ant virsaus

Moteris ant viršaus – tai bet kuri sekso poza, kai moteris lytinių santykių metu yra ant savo lytinio partnerio. Pozicija, dažniausiai siejama su moterimi ant viršaus, dažnai vadinama kaubojės arba jojimo poza. Šis pavadinimas kilęs iš to, kad moteris tarsi „jodinėja“ ant vyro, kaip kaubojė jodinėja ant žirgo. Šioje padėtyje vyras paprastai guli ant nugaros, o partnerė užlipa ant jo, klūpėdama veidu į priekį arba į nugarą. Tuomet kuris nors vienas įkiša vyro varpą į moters makštį arba išangę.

Tai – itin saugi sekso poza moterims po gimdymo. Ji leidžia kontroliuoti įsiskverbimo gylį ir greitį, kartu suteikdama galimybę aktyviai judėti. Kaubojės poza paprastai minima kaip viena iš populiariausių sekso padėčių, ypač tarp moterų. Ji ne tik leidžia kontroliuoti makšties stimuliavimo ritmą ir tempą bei įsiskverbimo mastą ir trukmę, bet ir tinkamai stimuliuoti klitorį.

Žokėjas

zokejas

Jei nepatogiai jaučiatės ant viršaus, pabandykite apsiversti ir atsigulti ant pilvo. Ši mažai energijos reikalaujanti padėtis leidžia atsipalaiduoti bei kartu tinka ne tik vaginaliniam, bet ir analiniam seksui.

Partnerė atsigula ant pilvo beveik suglaudusi kojas ir šiek tiek kilsteli užpakaliuką į viršų, o partneris atsiklaupęs skverbiasi į ją. Dėl neįprasto penetracijos kampo stimuliuojamas moters G-taškas. Patarimas: kad būtų patogiau, moteriai po pilvu reikėtų padėti pagalvėlę!

Iš nugaros

is nugaros

Šuniuko stilius, žirklės, antras aukštas, apsauginis: tinka bet kuri sekso poza, įsiskverbiant iš nugaros. Kartais naująją mamą gali kamuoti nuovargis, todėl dominavimas viršuje gali tapti ne pirmuoju pasirinkimu. Tokiais atvejais dažnai puikiai pasiteisina penetracijos iš nugaros padėtys. Tačiau, jei turėjote tarpvietės plyšimų, šios pozos gali būti nepatogios.

Patarimai, kad seksas nebūtų skausmingas

Malonumą teikia ne tik santykiai su įsiskverbimu. Nebijokite eksperimentuoti su oraline ar rankine stimuliacija, ypač jei jaučiate skausmą dėl penetracijos. Kas žino, galbūt pastebėsite, kad taip patiriate netgi daugiau malonumo ir geresnį orgazmą…

sekso pozos po gimdymo

Skausmą malšinkite namuose. Jei vartojote skausmą malšinančius vaistus, kurie padeda malšinti pogimdyminį skausmą, galbūt vertėtų jų išgerti prieš lytinius santykius. Be to, prieš tai šilta vonia gali padėti atpalaiduoti kūną. Jei skausmas ir deginimas atsiranda po lytinių santykių, galite į rankšluostį įvyniotą ledą uždėti ant tos vietos, kad palengvintumėte nemalonius pojūčius.

Elkitės švelniai. Dabar ne laikas intensyviam ar agresyviam seksui. Kaip ir dauguma dalykų pogimdyminiu laikotarpiu, lėtai ir stabiliai vykstantys nugali. Išnaudokite šį laiką vienas kitam tyrinėti ir užsiimkite nedidele preliudija. Prieš pereidami prie įsiskverbimo palaukite, kol jūsų kūnas visiškai atsipalaiduos. Jei esate įsitempusi ar nerami, gali prireikti daugiau laiko, kol susijaudinsite.

Naudokite lubrikantą. Už skausmingą seksą taip pat galite padėkoti savo hormonams. Dažnai jūsų kūne vykstančius pokyčius lemia hormonų svyravimai. Kai taip nutinka pogimdyminiu laikotarpiu, kai kurios moterys patiria makšties sausumą ir papildomą jautrumą. Lubrikacijos naudojimas gali padėti sumažinti šį sausumą ir padaryti seksą mažiau skausmingą.

Atlikite Kėgelio pratimus. Tai, kad nebesate nėščia, nereiškia, kad galite nustoti daryti Kėgelio pratimus! Laikotarpis po gimdymo yra svarbus laikas dubens dugno raumenims stiprinti. Šios srities tvirtumas padės jums džiaugtis geresniu seksu po gimdymo. Į pagalbą skuba specialūs vaginaliniai kamuoliukai.

sekso pozos po gimdymo