Analinis seksas – turbūt viena iš labiausiai mitais apipintų intymaus gyvenimo temų. Dažniausiai žmonės apie jį turi labai kategorišką nuomonę – arba niekada nėra bandę ir net neketina, arba laiko tai visiškai normaliu dalyku. Daug kam analinis seksas asocijuojasi su menka higiena ir dideliu skausmu, bet ar tai tikrai tiesa? Didelę įtaką įvairių seksualinių praktikų suvokimui daro ir kultūra, kurioje užaugame. Anksčiau kai kuriose kultūrose analinis seksas buvo labai stigmatizuojamas – žmonės, kurie juo užsiimdavo, būdavo net deginami ant laužo arba giljotinuojami.

Nors šiais laikais stigmų ir prietarų jau mažiau, kai kuriose šalyse dar vis galioja labai griežta politika. Pavyzdžiui, Irane. Šios šalies įstatymuose yra pažymėta, kad vyrai, kurie užsiima analiniu seksu, bus baudžiami teisėjo nustatyta bausme. Senovės Šumerų civilizacijos gyventojai, atvirkščiai, į visas seksualines praktikas žiūrėjo labai laisvai ir neturėjo jokių tabu, kaip ir Senovės Graikijos ir Romos gyventojai.

Apie analinį seksą trumpai

Kalbant paprastai, analinis seksas yra aktas, kai erekcijos būsenoje esančia varpa yra įsiskverbiama į kito žmogaus išangę, taip siekiant seksualinio malonumo. Kitokios analinio sekso formos apima sekso žaislų, pirštų naudojimą. Taip pat atskirą pavadinimą turi ir analinis oralinis seksas. Jis vadinamas anilingu. Nors analinis seksas dažniausiai siejamas su homoseksualiais žmonėmis (dalinai dėl to jis ir turi tokia didelę stigmą visuomenėje, ypač tarp vyrų), jį praktikuoja ir poros, esančios heteroseksualiuose santykiuose. JAV tyrime apie heteroseksualių asmenų analinio sekso įpročius, atliktame 2015–2017 metais, išsiaiškinta, kad 38,5 proc. 15–49 metų vyrų turėjo analinį seksą su priešingos lyties partnere nors kartą gyvenime, o moterų skaičius siekė 32,6 proc.

Analinis seksas

Kaip ir bet kokios kitos sekso formos, analinio sekso metu partneriai vienas kitam gali perduoti lytiškai plintančias ligas (LPL) ir infekcijas, todėl reikia naudoti apsaugines priemones. Analinis seksas laikomas aukštos rizikos seksualine praktika dėl lengvo išangės ir tiesiosios žarnos pažeidžiamumo, todėl juo užsiimant rekomenduojama laikytis visų saugumo ir higienos reikalavimų.

Kad seksas būtų saugus

Analiniu seksu reikėtų užsiimti tik turint pakankamai informacijos apie visus rizikos veiksnius ir kaip jų išvengti. Kitaip malonumo ieškojimai gali pasibaigti ilgalaikėmis nemaloniomis pasekmėmis. Kad to išvengtumėte, pateikiame pagrindinius patarimus saugiam analiniui seksui, kuriuos skelbia internetinis medicinos žurnalas Medical News Today.

Bakterinės infekcijos rizika –  išangė negamina natūralaus lubrikanto, o tiesiosios žarnos gleivinė yra daug plonesnė nei makšties, todėl trintis gali padidinti plyšimų riziką. Išmatos, kuriose natūraliai yra bakterijų, išeina pro tiesiąją žarną ir išangę, todėl tos bakterijos gali patekti į įplyšusią odą ir sukelti išangės abscesus – odos infekciją, kurią dažniausiai reikia gydyti antibiotikais.

Kaip to išvengti?

  • Analinio sekso metu būtinai naudokite lubrikantą vandens pagrindu;
  • Jeigu norite nuo analinio sekso pereiti prie vaginalinio, pakeiskite prezervatyvą;
  • Nedarykite labai staigių judesių, ypač pradžioje, kol lubrikantas nėra pilnai pasiskirstęs;
  • Jei partneris patiria skausmą arba diskomformą, nutraukite aktą.

Lytiškai plintančių ligų rizika – dėl plyšimų galimybės padidėja rizika ir lytiškai plintančių ligų infekcijoms, tokioms kaip gonorėja, chlamidija, herpesas, ŽIV. Užsikrėsti ŽIV didžiausia tikimybė yra būtent analinio sekso metu.

Kaip to išvengti?

  • Būtina naudoti prezervatyvą ir vandens pagrindo lubrikantą (kitokie lubrikantai gali pažeisti prezervatyvus iš latekso);
  • Nenaudoti žmogaus seilių kaip lubrikanto, tai padidina riziką užsikrėsti gonorėja;
  • Žmonėms, kurie turi daug seksualinių partnerių rekomenduojama periodiškai atlikti tyrimus dėl LPL, nes prezervatyvų apsauga nėra 100 proc.

Nėštumo rizika – labai dažnas mitas, kad užsiimant analiniu seksu neįmanoma pastoti. Nors tai nėra labai tikėtina, po analinio sekso sperma gali patekti ir į makštį. Būtent todėl visuomet reikia naudoti prezervatyvą.

Žmonėms, kurie analiniu seksu užsiima nuolat, gali kilti klausimai ir abejonės, ar tai ateityje turės poveikį jų sveikatai. Pavyzdžiui, tiesiosios žarnos prolapsas ir t.t. Džiugi žinia ta, kad naudojant tinkamas apsaugos priemones ir laikantis visų saugumo rekomendacijų, analinis seksas yra visiškai saugus tiek užsiimant juo ilgą laiką, tiek ir vieną kartą.

Populiaru
Populiaru
(45)
0.24 - 0.35 €
Populiaru
Populiaru
(26)
0.24 - 0.35 €
Video
Video
(7)
27.95 €
Populiaru
Populiaru
(27)
0.24 - 0.35 €
Populiaru
Populiaru
(36)
0.24 - 0.35 €
Populiaru
Populiaru
(32)
0.35 €
Populiaru
Populiaru
(36)
0.27 - 0.38 €
Populiaru
Populiaru
(21)
0.24 - 0.35 €
Populiaru
Populiaru
(31)
0.27 - 0.38 €
Populiaru
Populiaru
(14)
0.24 - 0.35 €
Populiaru
Populiaru
(13)
0.23 - 0.32 €
Rodyti daugiau

Higiena

Daugeliui žmonių analinis seksas gali asocijuotis su menka higiena, bet tinkamas pasiruošimas padės paneigti visus mitus.

Pirmiausia, rekomenduojama prieš lytinį aktą neprisivalgyti, o geriausia būtų išsituštinti. Jeigu nusiprausus dar vis neramina jūsų fizinė būsena, galite artimiausioje vaistinėje nusipirkti enemą, arba kitaip – klizmą, ji padės išvalyti tiesiąją žarną, naudokite ją maždaug pusvalandį prieš aktą.

Pripilkite į enemą truputį vandens, švelniai įstumkite ją į išangę ir ištraukite. Pakartokite veiksmą kelis kartus, kol pajusite, kad esate švarus. Jei nusprendėte nenaudoti enemos,  nusiprauskite tiesiog su muilu ir vandeniu. Rekomenduojama nusiprausti ir po lytinio akto. Beje, daugelis žmonių įsivaizduoja, kad tiesiojoje žarnoje yra labai daug išmatų, vis dėlto daugiausiai jų kaupiasi storojoje žarnoje.

Kad labiau pasitikėtumėte savimi, rekomenduojame pažiūrėti apačioje pateiktą vaizdo įrašą, kuriame atsakoma į pagrindinius klausimus, susijusius su analiniu seksu.

Ne tik saugu, bet ir malonu

Tiek daug patarimų dėl higienos ir kitų rizikų gali išgąsdinti, tačiau reikia nepamiršti, kad bet kokį seksą mes renkamės dėl malonumo. Taigi, analinis seksas ne išimtis – galbūt jam reikia daugiau pasiruošimo, bet tai gali tapti malonia patirtimi abiems partneriams.

Kai kuriems žmonėms išangė yra labai jautri erogeninė zona. Joje daug jautrių nervų galūnėlių, todėl stimuliavimas gali būti labai malonus. Ypač vyrams. Nors heteroseksualūs vyrai dažnai stigmatizuoja analinį seksą, jo metu stimuliuojama ir jų prostata, taip galima pasiekti net ir orgazmą. Moterims dažnai prireikia ir klitorio stimuliacijos arba vaginalinio sekso. Kad analinio sekso patirtis būtų kuo lengvesnė ir malonesnė, rekomenduojame iš pradžių rinkis nesudėtingas pozas, kuriose lengvai galėsite kontroliuoti įsiskverbimo lygį.

Šuniukas – ši poza yra turbūt pati patogiausia analiniam seksui. Vienas iš partnerių turi atsistoti keturiomis ir patogiai atsiremti į pagrindą, o kitas partneris įsiskverbdamas klūpi už jo. Labai svarbu, kad penis būtų tame pačiame lygmenyje, kaip ir analinė anga, taip išvengsite skausmingos sueities.

Misionierius – ši poza labai paprasta, bet patogi. Vienas iš partnerių turėtų atsigulti ant nugaros ir praskėsti kojas, o partneris, esantis viršuje, įsiskverbia. Partneriui apačioje rekomenduojama po užpakaliu pasikišti porą pagalvių, kad analinė anga būtų lengviau prieinama.

Šaukšteliai – partneriai šioje pozoje abu guli ant šono vienas už kito. Partneris priekyje turėtų šiek tiek praskėsti kojas ir vieną koją perkelti atgal. Partneris, kuris skverbiasi, reikia sulenkti kojas atgal. Šioje pozoje abu partneriai turi vienodą kontrolę.

Analinio sekso žaislai

Žmonėms, išbandantiems analinį seksą ne pirmą kartą, rekomenduojama į aktą įtraukti ir viską paįvairinti sekso žaislais, skirtais būtent analiniams seksui.

Masturbatoriai – jų medžiagiškumas itin primena žmogaus odą, o kai kurie modeliai tobulai atkartoja analinę angą, todėl su šiuo sekso žaislu orgazmas bus itin stiprus.

Analiniai vibratoriai – jie pagaminti iš saugių ir kokybiškų medžiagų, nuo įprastų vibratorių skiriasi tuo, kad yra siauresni, pritaikyti analinei angai. Dažnai jų paviršius turi nelygumus, kurie suteikia dar intensyvesnį malonumą.

Analiniai kaiščiai – jie yra išskirtinės ir lengvai atpažįstamos kūgio formos, nesudėtingai įsideda į analinę angą. Galima rasti ir vibruojančių kaiščių, kurie atliks ir masažavimo funkciją.

Prostatos masažuokliai – šie žaislai yra skirti išskirtinai vyrams, jie stimuliuoja vieną iš jautriausių vyrų kūno dalių – prostatą. Dažniausiai jie sudaryti iš dviejų dalių: kulką primenančios dalies, skirtos tarpvietės stimuliacijai, ir lenktos dalies, kuri stimuliuoja prostatą.

Sekso lėlės – dar vienas sekso žaislas, kuris leis jums pasinerti į analinio sekso pasaulį. Rinkoje egzsituoja itin tikroviškų sekso lėlių, kurių analinė anga sukurta tobuliems solo žaidimams.

Analiniai kamuoliukai – tai nedideli, mažėjimo tvarka suverti kamuoliukai, pagaminti iš įvairių medžiagų – silikono, metalo, plastiko, galima rinktis ir vibruojančius. Su šiuo žaislu lengvai galite reguliuoti įsiskverbimo intensyvumą – kuo gilesnis įsiskverbimas, tuo didesnis bus kamuoliukas.

Populiaru
Video
Populiaru
Video
(2)
11.95 €
Populiaru
Video
Populiaru
Video
(5)
19.95 €
Populiaru
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Populiaru
Lizingas
Nemokamas pristatymas
(6)
79.95 €
Paskutinė prekė
Populiaru
Video
Paskutinė
Populiaru
Video
(11)
19.95 €
Paskutinė prekė
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Paskutinė
Lizingas
Nemokamas pristatymas
89.95 €
Populiaru
Nemokamas pristatymas
Video
Populiaru
Video
Nemokamas pristatymas
(2)
29.95 €
Nemokamas pristatymas
Nemokamas pristatymas
(1)
39.95 €
Populiaru
Video
Populiaru
Video
(7)
9.95 €
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Video
Lizingas
Video
Nemokamas pristatymas
69.95 €
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Lizingas
Nemokamas pristatymas
(1)
109.95 €

Patarimai pirmam kartui

Drąsiai kalbėkitės – viso akto metu vis paklauskite partnerio, ar jis gerai jaučiasi, ar nenori sustoti ir t.t. Jeigu nors vienas iš jūsų jaučia menkiausią diskomfortą – sustokite.

Laikykitės visų saugumo rekomendacijų – analinis seksas bus saugus tik tada, jei jūs elgsitės saugiai, todėl nenumokite ranka į lubrikantą, apsaugos priemones ir kitus patarimus, jie užtikrins malonią patirtį.

Atsipalaiduokite – patirtis bus maloni, jei pavyks atsipalaiduoti. Nepraleiskite visų ritualų, kuriuos mėgstate daryti ir per vaginalinį seksą: preliudijos, bučinių, masažo ir t.t. Svarbiausia susikurti sau ir partneriui jaukią erdvę, kurioje nebijotumėte eksperimentuoti.

Mitai apie analinį seksą

Jis yra skausmingas. Kol naudosite lubrikantą, neskubėsite, atsipalaiduosite ir nesirgsite hemorojumi, analinis seksas neturėtų būti skausmingas. Analinė anga yra daug tvirtesnė nei makštis, todėl partneris turėtų būti švelnus – ypač iš pradžių, kol priprasite prie viso to, kas vyksta.

Prezervatyvas nereikalingas. Dėl to, jog analinio sekso metu nėštumo tikimybė beveik lygi nuliui, daugeliui moterų jis tampa dar malonesnis. Vis dėlto analiniai santykiai susiję su lytiniu keliu plintančių ligų perdavimo rizika – maždaug tokia pat, kaip ir vaginaliniai. Bet kokie mikroįbrėžimai išangės audiniuose gali tapti žaizdelėmis, per kurias bakterijos ir virusai gali patekti į jūsų kraują. Tad prezervatyvų naudojimas gali ne tik užkirsti kelią infekcijos perdavimui – jis taip pat gali sumažinti trintį ir užtikrinti sklandesnį įsiskverbimą. Tik nepamirškite pakeisti prezervatyvų prieš pereidami prie vaginalinio sekso arba atvirkščiai!

Analinė anga išsitampys. Analinis seksas nereiškia, kad užpakalyje atsiras milžiniško dydžio skylė. Audiniai yra elastingi, o išangės sfinkterio raumenys tvirtai įtempti, todėl, jei nenaudojate neįprastai didelių žaislų, jokių problemų neturėtų kilti. Tiesa, pasirūpinkite, kad visi analiniai žaislai turėtų lengvą ištraukimo mechanizmą, pavyzdžiui, virvutę.

Analinis seksas