Vaikystėje per Valentino dieną laukdavome atviruko iš slaptos simpatijos ir klijuodavome širdeles vieni kitiems ant žandų. Vėliau šventę boikotavome dėl pirmųjų nelaimingų paauglystės meilių. O dabar šią dieną dažnai skiriame sau ir savo antrai pusei. Svarbu paminėti, kad Valentino diena yra ne tik romantiškiausia, bet ir pati seksualiausia šventė. Juk tai puiki proga pakurstyti aistrą miegamajame ar partnerį nustebinti naujais žaidimais lovoje. Kaip švęsti Valentino dieną, kad ji būtų karšta ir įsimintina?

Kaip atsirado Valentino diena?

Kad galėtume tinkamai pasiruošti Valentino dienai, svarbu žinoti, kokia tai šventė ir iš kur ji kilo. Nors dažnai tenka išgirsti, kad Valentino diena sukurta komerciniais tikslais, kad kiltų atvirukų, gėlių ir saldainių pardavimai, iš tiesų jos pėdsakai kyla iš senovės Romos. Sakoma, kad senovės Romoje žmonės vasario 14 dieną pagerbdavo Juno – moterų ir santuokos deivę. Kitą dieną, vasario 15-ąją, prasidėdavo vaisingumo šventė, vadinama Lupercalia. Lupercalia buvo švenčiama siekiant pagerbti Romos žemės ūkio dievus – Lupercus ir Faunus.

50 Eur vertės dovanų kuponas
-25%
Erotinis rinkinys Eksperimentas
(32)
49.95 € 37.46 €
Analinių žaislų rinkinys Demonai
-38%
Feromoniniai kvepalai vyrams Mysterious Man (30 ml)
-38%
Feromoniniai kvepalai vyrams Urban man (30 ml)
Spenelių ir klitorio spaustukai
100 Eur vertės dovanų kuponas
15 Eur vertės dovanų kuponas
Antrankiai Aistringas malonumas (raudoni)
Penio pompa Raudona svaja
(1)
30.00 €
Kremas Stebuklingasis Drakonas

Įdomus Lupercalia šventės paprotys buvo suburti jaunus berniukus ir mergaites, kurie tuo laikotarpiu įprastai būdavo griežtai atskirti. Festivalio išvakarėse jaunų Romos mergaičių vardai buvo surašomi ant popieriaus skiautelių ir patalpinami į indą. Kiekvienas jaunas vyras iš indo ištraukdavo mergaitės vardą, su kuria iki šventės pabaigos buvo suporuojamas. Kartais poravimas tęsdavosi metus, iki kitų metų šventės. Neretai poros įsimylėdavo ir vėliau susituokdavo.

Šventės pavadinimas siejasi su drąsaus kunigo, Šv. Valentino vardu. Pasakojama, kad imperatoriaus Klaudijaus II valdymo metu Roma dalyvavo kruvinuose ir nepopuliariuose mūšiuose. Klaudijui sunkiai sekėsi rasti karių ir jam atrodė, kad vyrų nenoro prisijungti prie kariuomenės priežastis jų žmonos ir šeimos. Dėl to imperatorius atšaukė visas santuokas ir vedybinius įsipareigojimus. Romantiškos širdies kunigas Valentinas kartu su Šv. Mariumi pradėjo slapta tuokti poras. Kai imperatorius Klaudijus sužinojo apie kunigo nepaklusnumą, Valentinas buvo sumuštas ir nužudytas. Tai vyko apie 270 m. po Kr., vasario 14 dieną, todėl po mirties Valentinas buvo pavadintas šventuoju, o dėl šios istorijos ši diena tapo Valentino diena.

Viena iš svarbiausių Valentino dienos tradicijų yra pasikeitimas meilės rašteliais. Manoma, kad tradicija prasidėjo 1415 metais, kai Orleano kunigaikštis Charles iš kalėjimo savo žmonai išsiuntė pirmąją žinomą Valentino dienos atvirutę. Šiais laikais Valentino diena yra antra pagal dydį šventė po Kalėdų, kurios metu išdalinama daugiausiai atvirukų. Galioja tradicija, pagal kurią Valentino dieną dovanojamos gėlės, saldainiai ar kitos dovanos. Tai laikoma meilės, susižavėjimo ar simpatijos išraiška.

Kaip Valentino dieną švenčia lietuviai?

Paskaičiuota, kad per Valentino dieną poros visame pasaulyje pasikeičia 36 mln. saldainių dėžučių ir 189 mln. rožių. O kokios šventės paminėjimo tendencijos vyrauja Lietuvoje? Kad tai išsiaiškintume, atlikome apklausą, kuri atskleidė lietuvių įpročius Valentino dieną ir tai, kaip jie norėtų sutikti meilės dieną.

Valentino dienos apklausoje iš viso dalyvavo 947 žmonių. Iš jų 58,6% sudarė vyrai ir 41,4% – moterys. Didžioji dalis respondentų turi antrąją pusę (78,3 %), beveik 14 % apklausoje dalyvavusių yra vieniši ir 7,8 % teigia, kad juos domina neįpareigojantys santykiai.

Net 82,8 % apklaustųjų nurodė, kad švenčia Valentino dieną. Didžioji dalis (66 %) Vasario 14-ąją sutinka namuose, 14 % – eina į restoraną, 7,8 % lankose kine arba teatre, 6 % – keliauja ir 6,2 % meilės dieną mini kažkur kitur.

Atlikus apklausą paaiškėjo, kad didžioji dalis lietuvių iš Valentino dienos tikisi romantikos ir sekso. Kalbant apie dovanas, daugiau nei trečdalis respondentų svajoja gauti erotinę dovaną, tačiau tokiomis staigmenomis savo antrąsias puses lepina tik 20 % apklausoje dalyvavusių žmonių. Didesnė dalis atsakiusiųjų per Valentino dieną labiau linkę dovanoti mielas smulkmenas arba save.

Pasiteiravus, kaip įsivaizduoja idealią Valentino dienos šventę, populiariausi apklausos dalyvių įvardinti variantai buvo:

1. Romantiška vakarienė žvakių šviesoje;

2. Kelionė ar išvyka į gražią ir jaukią vietą toli nuo namų (kelionės svetur, viešbutis, sodyba ir pan.);

3. Svarbiausia, kad viskas baigtųsi laiminga pabaiga.

Apklausa atskleidė, kad lietuviai ne tik švenčia Valentino dieną, bet ir jai ruošiasi iš anksto. 20,1% apklaustųjų sako, kad pradeda ruoštis likus kelioms savaitėms iki šventės, savaitės laiko pasiruošimui pakanka 17.8% respondentų, o 21,1% respondentų meilės dienai pradeda ruoštis likus kelioms dienoms. 31.4% apklausoje dalyvavusių specialiai šiai dienai nesiruošia ir viską daro spontaniškai. Mažiau nei 10 % meilės dienai nesiruošia, nes jos nešvenčia.

Apžvelgiant populiariausias Valentino dienos dovanas, net 35,2 % apklaustųjų savo antroms pusėms labiausiai linkę dovanoti mielas smulkmenėles, o net 31,1 % dovanoja save ir karštą naktį. Romantiška vakariene stebina 26,9 % respondentų, o erotines dovanas įteikia 19,4 %.

Net 33,3 % dalyvavusių apklausoje trokšta erotinės dovanos. Apie mielą smulkmeną svajoja 22,3 %, o 21,8 % apklaustųjų nori romantiško pasimatymo. 14,1 % respondentų nurodė, kad norėtų gauti kelialapį dviem. Tik 0.7 % apklaustųjų pageidautų labai brangios dovanos.

Valentino dienos dovanos JAI ir JAM

Nors Valentino diena – porų itin laukiama šventė, dažnam ji tampa galvos skausmu vien dėl to, kad be galo sunku išrinkti dovaną antrai pusei. Jei neturite idėjų ar lakios fantazijos – nesijaudinkite. Dalinamės populiariomis ir pikantiškomis Valentino dienos dovanų idėjomis JAI ir JAM.

Valentino dienos dovanos moterims. Šokoladas, gėlės ar šampanas – tikra klasika. Tačiau nesinori kasmet dovanoti to paties? Jei planuojate iš tikrųjų nustebinti JĄ, galite pasirinkti vieną iš išvardintų variantų.

 • Sekso žaislai. Jei moteriai Valentino naktis yra tokia pat svarbi kaip ir diena, jai tikrai patiks erotiška ar net labai nepadori dovana. O gal jūsų antra pusė jau seniai svajoja apie sekso žaislą, tačiau nedrįsta jo įsigyti pati? Tuomet nėra geresnio laiko ją apdovanoti malonumu! Dalinamės populiariausiais sekso žaislais, kuriuos mūsų parduotuvės lankytojai dažniausiai dovanoja meilės dieną.
 • Sekso prekių rinkinys. Čia rasite populiariausius sekso žaisliukus, kurie Valentino naktį pavers kupina nuotykių ir naujų atradimų.
 • Vibratorius-kiškutis. Moterų pamėgtas funkcionalus vibratorius suteiks daug malonių potyrių ir žaidžiant su savimi, ir išdykaujant poroje.
 • BDSM rinkinys. Tai idėja kiek aštresnių pojūčių ieškančiai moteriai. Sudėtyje yra visi BDSM žaidimams reikalingi daiktai: akių raištis, antrankiai, burnos kaištis, pavadėlis, antkaklis ir pan.
 • Oralinis lubrikantas. Toks daikčiukas pagerins oralinį seksą ir suteiks daugiau jautrumo JOS intymioms vietoms. Na, o šalia tokios dovanos privalomas ilgas ir atsidavęs darbas liežuvėliu, kuris JĄ nuneš į devintą dangų.
 • Afrodiziakai. Tai įvairūs lašiukai, kurie sukelia norą mylėtis ir sustiprina pojūčius. Tegul jūsų Valentino naktis būna be galo aistringa!
 • Erotinė paslapčių dėžutė. Mūsų atrinktas erotinių žaisliukų rinkinys, kuris nustebins jūsų antrą pusę ir suvilios naujiems išbandymams lovoje.
 • Antrankiai. Jei antra pusė jau seniai minėjo, kad nori jus užvaldyti visai nakčiai arba tapti jūsų verge, svajojate, žaismingi ir seksualūs antrankiai padės paįvairinti jūsų meilės žaidimus.
 • Erotinių prekių parduotuvės dovanų kuponas. Tai tiks praktiškai moteriai, kuri žino, ko nori ir gundančią dovaną nori išsirinkti pati.
 • Apatinis trikotažas ir seksualūs drabužiai. Nors išrinkti tinkamą apatinį trikotažą gali būti nelengva, tai yra moterų itin mėgstama ir vertinama dovana. Konservatyviai antrai pusei galite išrinkti nėriniuotus, gundančius apatinius. Jei ji drąsesnė – verta paieškoti specialių kostiumų, kūno kojinių ar itin atvirų, karštoms naktims skirtų komplektų.
 • Valentino dienos krepšelis. Jei gerai pažįstate savo antrą pusę, ją tikrai nustebinsite sudarę specialų Valentino dienos krepšelį. Į jį galite įtraukti jos mėgstamo kvapo aromatinę žvakę, masažo aliejų, smilkalus, erotinį romaną ir daug kitų dalykėlių, kurie padės sukurti romantišką nuotaiką.
 • Juvelyriniai dirbiniai. Mielas pakabukas ar apyrankė papuošta širdele – klasikinis pasirinkimas, su kuriuo tikrai neprašausite. Visada galite rasti tinkamą dydį, kainą ir formą. Kai matysite, kaip jūsų mylimoji meilės dovaną nešioja dar ilgą laiką po šventės, maloniai prisiminsite Valentino dieną.
 • Jei antra pusė dievina originalumą kokybiškus daiktus, galite jai padovanoti dizainerio gamintus aksesuarus. Tai gali būti papuošalai, laikrodis, piniginė ar kiti panašūs daiktai, kuriuos JI pritaikys prie savo garderobo ir nuolat prisimins apie apgalvotą dovaną, kurią įteikėte meilės dienos proga.
 • Sužadėtuvių žiedas. Nors kai kurie sako, kad pasipiršti per Valentino dieną yra klišė, už sužadėtuvių žiedą turbūt nėra geresnės dovanos apskritai. Jei manote, kad jau atėjo laikas, o jūsų antra pusė mėgsta švęsti Valentino dieną ir jai ji be galo romantiška, šią šventę galite paminėti taip, kad jos abu nepamirštumėte visą gyvenimą.

Valentino dienos dovanos vyrams. Vyrai yra paprastesni nei moterys ir dažnai Valentino dienos dovanos pernelyg nesureikšmina. Užuot galvojus apie praktiškas prabangias dovanas, šia proga verčiau vyrą nustebinkite karšta naktimi arba erotine dovana. Kaip tai padaryti?

 • Padovanokite sekso žaislą. Jei JIS turi aukštą libido ir mėgsta naujoves lovoje, būsite pati geriausia mergina ar žmona, jei padovanosite pikantišką sekso žaisliuką. Populiariausi sekso žaislai, kuriuos galite dovanoti vyrui Valentino dienos proga.
 • Vibruojantis žiedas. Tai dovana, kuri padės pagerinti erekciją ir prailginti lytinį aktą. Taip pat galite pasirinkti žaisliuką, kuris turi ir vibracijos funkciją ar papildomą žiedą sėklidėms – tai suteiks daugiau malonumo.
 • Masturbatorius. Kad jūsų vyras neliūdėtų, kai jūsų nėra šalia, galite padovanoti jam masturbatorių, imituojantį vaginą, analinę angą ar burnytę. Jie dovanoja itin natūralius pojūčius ir stipresnius orgazmus. Po tokios dovanos JIS tikrai atsidėkos dosniai ir labai maloniai.
 • Lubrikantas-masažo aliejus. Lengvesniam slydimui ar jaudinantiems potyriams sekso metu puikiai tiks kokybiškas lubrikantas, kurį galima naudoti kaip masažo aliejų. Taip pat galite pasirinkti specialių intymias vietas kaitinančių ar šaldančių lubrikantų, kurie sekso metu suteiks papildomos stimuliacijos.
 • Sekso žaislų rinkiniai. Priklausomai nuo JO karščiausių fantazijų, tai gali būti tradicinis, BDSM arba fetišo rinkinys, kuriame rasite visus reikalingiausius žaisliukus, padėsiančius į meilės naktis įtraukti daugiau nuotykių.
 • Seksuali apranga. Juk ne veltui sakoma, kad vyrai myli akimis. Jei Valentino dienos proga pasirodysite su itin seksualiais, atvirais apatiniais arba persirengsite seselės, tarnaitės ar latekso kostiumu, savo antrą pusę išvesite iš proto. Nepamirštama naktis – garantuota!
 • Erotinis masažas su laiminga pabaiga. Švelnūs, jaudinantys prisilietimai, romantiška muzika, žvakių šviesa ir malonūs, susijaudinimą sukeliantys aromatai. Vienai nakčiai savo miegamąjį paverskite tantrinio masažo salonu, kur savo vyrą pamaloninsite valandos trukmės viso kūno masažu su laiminga pabaiga. Tokia Valentino dienos dovana JO atmintyje išliks ilgai.

Ką veikti per Valentino dieną?

Restorane jau buvote, romantiškoje kelionėje irgi, vakarienė žvakių šviesoje nebestebina, o Valentino dieną vis tiek norisi nuveikti kažką įdomaus? Štai keletas idėjų, kurios padės šią šventę praleisti kitaip.

Erotinė fotosesija. Suorganizuokite judviejų erotinę fotosesiją su profesionaliu fotografu, studijoje arba jūsų namuose. Tai bus įdomi veikla, kuri jus suartins, o nuotraukomis galėsite džiaugtis ir po daugelio metų. Žinoma, tokia dovana labiau tinka ilgalaikiuose santykiuose esančioms poroms ir poroms, kurios nebijo apsinuoginti prieš objektyvą.

Apsilankymas sekso prekių parduotuvėje. Erotinių prekių parduotuvės organizuoja ekskursijas, kurių metu galite sužinoti daugiau apie įvairius žaisliukus, išsiaiškinti, kas jums patinka, ką norėtumėte išbandyti ir drauge įsigyti prekių. Tai puiki veikla poroms, kurios nori paįvairinti savo seksualinį gyvenimą arba yra labai aktyvios ir ieško aštresnių potyrių.

Šokių pamoka. Valentino dieną galite praleisti aistringų šokių pamokoje dviese. Ritmingai vienas šalia kito judantys kūnai įaudrins, o pamoka padės išmokti laisviau, geriau judėti ir gal net padės atrasti naują veiklą, kuria užsiimsite ir ateityje.

Atkurkite pirmą pasimatymą. Jei esate tikri romantikai, siūlome pabandyti atkurti jūsų pirmą pasimatymą. Tai padės sugrįžti į prisiminimus, sukels daug jaudinančių akimirkų ir neabejotinai jus suartins kaip porą.

Visa diena išdykavimų. Kai kurios poros nėra itin romantiškos ir nemėgsta tipinių vakarienių, gėlių ar šokoladų Valentino dieną. Jei priklausote šiai kategorijai, vietoje tradicinio šventimo suorganizuokite visą dieną išdykavimų. Suplanuokite lovoje nuveikti tai, ką seniai troškote. Galbūt tai tantrinis seksas, gal viso kūno masažas, gal BDSM ar rolių žaidimai. Tai padės geriau pažinti vienas kito seksualinius troškimus ir fantazijas, todėl po Valentino dienos ir nakties pagerės ir jūsų intymus gyvenimas.

Sekso patarimai meilės nakčiai

Dažnai per Valentino dieną visas mintis nukreipiame dovanų paieškai, pasiruošimui, romantiškam pasimatymui ir pamirštame pagalvoti apie antrą, pačią svarbiausią jos dalį – naktį. Valentino naktį jokiu būdu neužsiimkite įprastu seksu ar dar blogiau – nebaikite jos tik bučiniu ir labos nakties palinkėjimu. Tai turi būti įsimintina, aistros kupina naktis. Keletas patarimų, kaip paįvairinti šią meilės naktį.

 • Ilgesnė sekso trukmė. Jei ilgai esate santykiuose ir lytinis aktas tapo trumpesnis, nebeskiriate laiko įžangoms, Valentino diena gali būti puiki proga pasimėgauti ilgesne sueitimi. Skirkite laiko vienas kito kūnui, jo sujaudinimui, glamonėms, įvairiems žaidimams. Jei norite prailginti patį lytinį aktą, tai padaryti padarys penio žiedas, ejakuliaciją stabdantys kremai ar lubrikantas.
 • Seksualios žinutės. Jei norite, kad antra pusė su nekantrumu lauktų Valentino nakties, visą dieną siųskite nepadorias žinutes ir pikantiškas savo nuotraukas. Tai sukurs tam tikrą jaudinančią įtampą tarp jūsų ir viso pasimatymo metu abu galvosite tik apie tai, kaip kuo greičiau nuplėšti drabužius vienas nuo kito.
 • Pakeiskite vietą. Naujoje vietoje poros linkusios labiau susijaudinti, seksas būna įdomesnis. Jei esate drąsūs, galite tai padaryti viešoje vietoje – kino teatre, restorano tualete, persirengimo kabinoje. Jei tam dar nepasiryžtate, užteks ir išsinuomoti viešbučio kambarį ar išvažiuoti į romantišką sodybą miškuose.
 • Sukurkite seksualią atmosferą. Paįvairinti meilės naktį gali ir paprasti, laiko patikrinti triukai. Romantiška muzika, žvakės, nauja patalynė, gražus apatinis trikotažas, braškės ir grietinėlė. Tokia atmosfera jau savaime nuteiks karštesniems žaidimams ir norėsite pulti vienas į kito glėbį bei jame praleisti ištisą naktį.