Klitoris, labai unikalus organas, kurio pagrindinė ir vienintelė užduotis – suteikti malonumo. Anatomijos požiūriu varputės sandara analogiška varpos sandarai. Varputė taip pat turi galvutę ir odos raukšlę – „kapišoną“, jos akytkūnių ertmės susijaudinimo metu pripildomos krauju, įvyksta „erekcija“ – greita varputės reakcija į sužadinantį stimulą. Varputė yra išsidėsčiusi prie viršutinio didžiųjų lytinių lūpų sujungimo. Teisingas jos paieškos būdas – lėtai vesti pirštu į apačią, pradedant nuo sujungimo ir truputį gilyn.

Nervinės galūnės

Tai viena iš jautriausių moters organizmo dalių. Varputę ir sritis aplink ją sudaro apie 8 tūkst., nervinių galūnių, nė viena pasaulyje varpa negali pasigirti tokiu jautrumu. Viso to dėka va toks jautrus net temperatūros pokyčiams arba net pačiai atsargiai stimuliacijai, tačiau neverta pamiršti, kad kiekvienos moters jautrumas nevienodas.

Petingas

Varputė labai jautri prisilietimams, netgi per rūbus. Neveltui dauguma moterų kažkokių atsitiktinių būdu gauna labai malonius pojūčius nuo arklinių jodinėjimų, važinėjimu dviračių bei užsiėmimų treniruoklių salėje. Varputės glamonėjimai be prasiskverbimo gali sukelti orgazmą.

Kunilingas

Teisinga oralinė varputės stimuliacija – tiesus kelias į moters širdį. Geriau veikti be lėtai, švelniai, palaipsniui didinant veikimo jėgą. Moterys pažymi, kad pageidaujama vengti čiulpimo ir aplaižymo, užtai vibruojantys ir ritmiški judesiai liežuvio galiuku – jo atpalaiduotu paviršiumi, o taip pat švelnus jautrių varputės šoninių sienelių dirginimas greičiausiai sukels orgazmą. Kuo arčiau jis, tuo stabilesnis turi būti judesių ritmas.

Varputės orgazmas

Varputės stimuliacija lytinio akto, oralinio sekso ar masturbacijos metu lemia varputės orgazmą. Dažnai moterys apibūdina jį kaip ryškesnį, bet mažiau trunkantį, negu vaginalinį. Didžiausiu jautrumu pasižymi varputės galvutė, tačiau jos stimuliacija gali sukelti labai stiprius, netgi skausmingus pojūčius, todėl pasitenkinimą greičiausiai lems jo šoninių dalių dirginimas.

Tik merginos…

Vyrauja nuomonė, kad merginos sugeba suprasti viena kitą žymiai geriau, nei tai padarytų bet kuris vyras. Moteris kuo puikiausiai žino savo anatomiją ir reakcijų į įvairius dirginimus ypatumus ir moka vienu laiku būti švelnia, aistringa ir fantazuotoja, kad maksimaliai paveikti klitorį meilės žaidimuose.

Erotiniai žaidimai varputei

Techninių prietaisų, mechaniškai stimuliuojančių klitorį ir skirtų mums suteikti dar daugiau malonumo, kiekis yra didžiulis. Tai ir švelnūs daugiafunkciniai „drugeliai“, kuriuos galima visą dieną nešioti kelnaitėse, ir maži varputės vibratoriai, ir silikoniniai vibromasažuokliai su distancinio valdymo pultu (kai kurie iš jų pakeliui pasiekia G tašką), ir pulsuojantys stimuliatoriai delfinų, meškų ir pelių pavidalu. Visa tai žada ryškius stiprius orgazmus.

Klitorio plastika

Klitoris gali būti ir plastinės chirurgijos objektu. Funkcinė terapija, varputės atodanga, atliekama, jeigu klitoris uždengtas odos raukšle ir dėl šios priežasties yra nejautri. Galimos ir estetinio pobūdžio operacijos – varputės sumažinimas ar padidinimas. Panašių operacijų rizika pakankamai aukšta: varputės nervinių galūnių ir kraujagyslių kiekis labai didelis, todėl būtinas juvelyrinis tikslumas.

Varputės pirsingas

Pirsingu klitoris puošiamas ne tik dėl grožio ir įvairumo, bet ir sekso (vaginalinio ir oralinio) sukeliamų pojūčių sustiprinimui. Vyrauja ir priešinga nuomonė: genitalijų pirsingas atvirkščiai mažina jų jautrumą, sudarant randuotus odos pokyčius. Pradūrimas žiedo pavidalu atliekamas arba odos raukšlėje virš varputės (jo vauroje), arba jo centre ir arčiau pagrindo.