Oralinis seksas apima visas seksualines veiklas, kurių metu naudojama burna. Tai yra, kai lytinių organų stimuliacija atliekama lūpomis, liežuviu, dantimis ir gerkle. Toliau skaitykite plačiau apie oralinį seksą.


Tuo atveju, jei nesate susipažinęs su terminologija:


• Felacija reiškia oralinį seksą, kuris atliekamas vyrui.


• Kunilingas reiškia oralinį seksą, kuris atliekamas moteriai.


Analingus reiškia oralinį asmens analinės angos stimuliavimą.


Žmonės gali užsiimti oraliniu seksu glamonių eigoje dar prieš lytinį aktą, lytinio akto ​​metu ar po jo. Jis taip pat gali būti atliekamas vienas pats.


Kiek plačiai paplitęs oralinis seksas?


Daugelis žmonių užsiima oraliniu seksu prieš lytinį aktą arba vietoj jo. Pagal Jungtinės Karalystės nacionalinę seksualinio požiūrio ir gyvenimo stiliaus apklausą, 78% vyrų ir 77% moterų nurodė turėję bent vieną oralinio sekso atvejį per praėjusius metus. Jei ketinate užsiimti oraliniu seksu su savo partneriu, būtinai išbandykite įvairius būdus, kol rasite tą, kuris džiugins jus abu.


Ar oralinis seksas saugus?


Oralinio seksu pastoti negalima, tačiau jūs galite užsikrėsti ar perduoti kai kurias lytiniu keliu plintančias infekcijas (LPI). Esama kai kurių įrodymų, kad moterys, kurios tenkinamos oraliniu būdu, turi didesnę makšties pienligės riziką. Rizika didesnė davėjui nei gavėjui. Taip yra todėl, kad tikėtina, jog davėjas liesis su lytinių organų skysčiais.


Rizika taip pat didesnė, jei turite įpjovimų, opų ar žaizdų. Po oralinio sekso venkite valytis dantis ar naudoti tarpdančių siūlą, nes tai gali sukelti dantenų kraujavimą. Jei norite atgaivinti burną, galite ją išskalauti ar sučiulpti mėtinį saldainį.


Jei manote, jog esate užsikrėtęs LPI, pasikonsultuokite su savo gydytoju ar nueikite į artimiausią lytinės sveikatos arba urogenitalinės medicinos kliniką.


Ar galima užsikrėsti ŽIV oralinio sekso metu?


Taip, užsikrėsti ŽIV oralinio sekso metu yra įmanoma, tačiau tikimybė yra mažesnė nei nesaugaus vaginalinio ar analinio sekso metu. Rizika gali būti didesnė, jei jūsų partneris ejakuliuoja jums į burną, ypač jei burnoje turite žaizdų.


Kaip galiu apsisaugoti oralinio sekso metu?


Oralinio sekso vyrui metu, naudokite prezervatyvą, taip sumažinsite LPI riziką. Jeigu jums nepatinka įprastų prezervatyvų skonis, pabandykite prezervatyvus su skoniu arba specialius oraliniam seksui skirtus lubrikantus.


Oralinio sekso moteriai metu arba kai atliekate analingą, naudokite specialias servėtėles. Tai maža, plona latekso ar plastiko plokštelė, kuri veikia kaip barjeras tarp makšties ar išangės ir burnos, ir užkerta kelią LPI plitimui.