Erotinių prekių parduotuvė www.fantazijos.lt atliko Valentino Dienos apklausą. Apklausa atskleidė lietuvių Valentino dienos šventimo įpročius ir tai, kaip jie norėtų sutikti šią meilės dieną.


Paaiškėjo, kad didžioji dalis lietuvių iš Valentino dienos tikisi romantikos ir sekso! O kalbant apie dovanas, daugiau nei trečdalis apklaustųjų svajoja gauti erotinę dovaną, tačiau tokiomis staigmenomis savo antrąsias puses lepina tik dvidešimt procentų apklausoje dalyvavusių lietuvių. Didesnė dalis apsklausos dalyvių per Valentino dieną labiau linkę dovanoti mielas smulkmenas arba save!


Fantazijos.lt Valentino dienos apklausoje iš viso dalyvavo 947 žmonių. Iš jų  58.6% sudarė vyrai ir 41.4%  – moterys. Didžioji dalis respondentų turi antrąją pusę (78,3), beveik 14% apklausoje dalyvavusių yra vienišiai ir 7,8% – domina neįpareigojantys santykiai.


Didžioji dalis apklaustųjų, net 82,8% švenčia Valentino dieną! Didžioji dalis, Vasario 14 – ąją sutinka namuose (66.6%), 22% –  eina į restoraną, 7.8% – lankose kine arba teatre, 6% – keliauja ir 21,8 meilės dieną mini kažkur kitur.


Paklausti, kaip įsivaizduoja idealią Valentino dienos šventę, populiariausi apklausos dalyvių įvardinti variantai buvo:

1. Romantiška vakarienė žvakių šviesoje;

2. Kelionė ar išvyka į gražią ir jaukią vietą toli nuo namų (kelionės svetur, viešbutis, sodyba ar kita jauki vieta);

3. Svarbiausia, kad viskas baigtųsi laiminga pabaiga!


Kaip atskleidė apklausa, lietuviai ne tik švenčia Valentino dieną, bet ir jai ruošiasi iš anksto. 20.1% apklaustųjų Valentino dienai pradeda ruoštis likus kelioms savaitėms iki Vasario 14 – osios, 21.1% respondentų meilės dienai pradeda ruoštis likus kelioms dienoms, savaitės laiko pasiruošimui pakanka 17.8% respondentų. 31.4% apklausoje dalyvavusių, specialiai šiai dienai nesiruošia ir viską daro spontaniškai . Mažiau nei 10% respondentų meilės dienai nesiruošia, nes Valebtino dienos nešvenčia.


Apžvelgiant populiariausias Valentino dienos dovanas, fantazijos.lt vartotojai savo antroms pusėms labiausiai linkę dovanoti mielas smulkmenėles – 35.2%, save dovanoja – 31.1% , stebina romantiška vakariene – 26.9% ir  erotines dovanas įteikia 19.4%.


Geidžiamiausių dovanų ketvertuką sudaro šios dovanos: gauti erotišką dovaną trokšta 33.3%, apie mielą smulkmeną svajoja 22.3%, 21.8% apklaustųjų nori romantiško pasimatymo ir 14.1% laukia kelialapio dviems. Kokios dovanos nedovanoti? Brangaus daikto. Tik 0.7% procento respondentų pageidautų labai brangios dovanos.

Taigi, nepersistenkime per šią šventę – juk tai meilės diena.