Baisu, jeigu naudojate prezervatyvą ir jis suplyšta, juk tuomet neapsisaugote nuo nėštumo bei ligų. Jei prezervatyvas naudojamas teisingai, jis turėtų neplyšti, ir  visai nesvarbu, kiek aktyvi jūsų sekso sesija. Gumytės plyšimas gali kilti dėl: prezervatyvų laikymo karštoje vietoje, kaip daiktadėžė; naudojant juos, kai jau pasibaigęs galiojimas; netyčia darant pakuotę perdreskiant dantimis ar nagais; naudojant tą patį prezervatyvą daugiau nei vieną kartą.


Palikite pakankamai vietos: viena ranka tarp dviejų pirštų suimkite prezervatyvo galiuką ir dėkite prezervatyvą ant varpos galvutės, laikykite kol su kita ranka leisite kotu žemyn. Lubrikanto stoka yra dar viena dažna priežastis. Jei jaučiate sausumą apačioje, pridėkite vandens pagrindo lubrikanto prezervatyvo išorėje. Ir atminkite, kad bet koks maistas, losjonas arba kiti aliejiniai produktai sukels latekso plonėjimą ir galų gale jį pažeis.


Taip pat įmanoma, kad jūsų prezervatyvai yra ne tinkamo dydžio. Dauguma jų yra pagaminti taip, kad atitiktų vidutinio vaikino poreikius erekcijos metu (maždaug nuo 13 iki 24 cm). Jei naudojamas tipas nepadengia viso varpos ilgio arba jei jis skundžiasi, kad prezervatyvas yra per daug prigludęs, pabandykite XXL dydžio prezervatyvus, kurie skirti gausiai apdovanotiems vyrams.


Laikantis visų ankstesnių atsargumo priemonių, prezervatyvai turėtų nebeplyšti. Bet, jei tai vėl pasikartotų, sustokite ir užsidėkite naują. Kadangi ši situacija gali sukelti lytiniu būdu plintančių ligų pavojų (nebent jūs ir jūsų vaikinas yra monogamiški, ir tiksliai žinote, kad nesate užsikrėtę jokia liga), aplankykite savo sveikatos priežiūros specialistą kruopščiai apžiūrai.