Svingeriai – mitais ir paslaptimis apipinta bendruomenė, kurią dažnas įsivaizduoja kaip tikrovėje vykstančio erotinio filmo siužetą. Lateksiniais rūbais apsirengę, jauni, seksualūs žmonės, ištvirkaujantys mums neregėtais būdais. Tačiau iš tiesų svingeriai yra kur kas arčiau mūsų, nei galėtume įsivaizduoti – kaimynė keista šukuosena, įmonės buhalterė ar buvęs klasiokas pirmūnas – bet kas iš jų gali užsiiminėti grupiniu seksu ir tai – visiškai normalu. Visgi ši tema visuomenėje yra tabu ir atrodo labai tolima – visa tai yra egzistuojančių mitų pasekmė, todėl šiame straipsnyje bandysime Jus geriau supažindinti su šia sekso rūšimi.

 

Kas yra svingeriai?

Minint svingerių sąvoką dažnai žmonėms kyla pačių įvairiausių negatyvių asociacijų. Viena iš labiausiai gajų visuomenėje yra ta, jog svingeriai yra vyresnio amžiaus iškrypėliai, turintys seksualinių sutrikimų. Tai visiška netiesa! Pavyzdžiui, 2016 metais JAV vykdytuose tyrimuose vidutinis grupiniu seksu užsiiminėjančio asmens amžius buvo 41 metai.

Kaip rodo įvairūs šaltiniai, grupiniu seksu neretai užsiiminėja vedusios poros, todėl ir pati svingeriu sąvoka turėtų būti suprantama atsižvelgiant į šį faktą. Svingeriai paprastai yra apibūdinami kaip sutuoktinių ar partnerių poros, kurios dalyvauja lytiniame akte su dar vienu partneriu ar kitomis poromis. Iš esmės svingą galima apibūdinti kaip apsikeitimą lytiniais partneriais. Svingeriai gali būti tiek heteroseksualai, tiek homoseksualai, dažnai šie žmonės buriasi į bendruomenes, lankosi specialiuose svingerių klubuose, vakarėliuose. Svingerių žaidimai gali būti kelių tipų:

„Švelnus svingas“. Šis grupinio sekso tipas yra pats švelniausias. Jo metu dalyviai keičiasi partneriais preliudijos metu, gali užsiimti oraliniu seksu ar kitais žaidimais, tačiau penetracija vyksta tik su antra puse. Toks tipas ypač populiarus tarp pradedančiųjų, ilgamečių partnerių, kuriems reikia apsiprasti naujame svingerių pasaulyje.

„Stiprus svingas“. Taip vadinamas grupinis seksas, kai poros į žaidimus gali įtraukti viską – keistis partneriais ir su jais užsiimti lytiniu aktu.

„Uždaras svingas“. Tai grupinio sekso tipas, kai pora įsileidžia trečią partnerį arba kitą porą ir intymiai bendrauja tik tarpusavyje.

„Atviras svingas“. Šio tipo svingeriai gali mylėtis su neribotu skaičiumi žmonių – trise, keturiese ar daugiau. Poros gali laisvai užsiimti seksu su kuo tik nori, partnerio akivaizdoje, eksperimentuoti vienoje uždaroje erdvėje.

-20%
Pasante Ribs & Dots
(5)
0.35 € 0.24 - 0.28 €
-20%
Pasante Xtra Sensitive
(10)
0.35 € 0.24 - 0.28 €
-20%
Egzo prezervatyvas Kirminukas
(3)
2.89 € 2.31 €
-40%
Prezervatyvai be latekso SKYN Original (40 vnt.)
-20%
Pasante Cooling
(13)
0.35 € 0.24 - 0.28 €
-20%
Pasante Delay
(12)
0.35 € 0.24 - 0.28 €
-20%
Pasante Silk Thin
(8)
0.40 € 0.32 - 0.32 €
-20%
Durex Mutual Pleasure (16 vnt.)
13.95 € 11.16 €
-20%
Pasante Ribbed
(7)
0.35 € 0.24 - 0.28 €
-20%
Pasante Warming
(10)
0.35 € 0.24 - 0.28 €
-20%
Egzo prezervatyvas Voras
(7)
2.89 € 2.31 €
-20%
Pasante Black Velvet
(7)
0.35 € 0.24 - 0.28 €

Svinge egzistuoja griežtos taisyklės, aiškiai nustatomos ribos

2016 m. buvo atliktas tyrimas, kuriame buvo apklausti JAV ir Suomijoje gyvenantys svingeriai. Kaip teigia tyrimo autorius, ši sekso rūšis yra tarsi žaidimas, kuriame labai svarbios iš anksto nustatytos taisyklės, ribos.. Kodėl? Todėl, jog taip sukuriamas fizinis, emocinis saugumas, išvengiama konfliktų, papildomo nerimo. Taigi, galvojantys jog svingerių vakarėliuose vyksta nekontroliuojamos orgijos, tikrai klystate. Svingerių ir orgijų sąvokos skiriasi.

Svingeriai

Svingeriai dažniausiai organizuoja vakarėlius, kur jie keičiasi poromis, čia žmonės gali nusistatyti ribas, taisykles, kai kurie dalyvauja kaip stebėtojai. Svingu arba grupiniu seksu laikomi intymūs veiksmai, kuriuose dalyvauja nuo trijų žmonių.

Orgijose dalyvauja didesnis žmonių skaičius, mažiausiai penki, tačiau gali būti ir dvidešimt ar daugiau. Orgijų dalyviai paprastai neturi jokių ribų ar tabu, čia seksas vyksta nebūtinai tarp porų, o tiesiog tarp dalyvių, partneriais keičiamasi atsitiktinai, įgyvendinamos visos fantazijos. Kai kuriose orgijose vartojama nemažai alkoholio, narkotinių medžiagų.

Ar svingas taps išdavyste priklauso tik nuo jūsų

Žvelgiant primityviai, užsiiminėdami grupiniu seksu su žmogumi, kuris nėra jūsų antra pusė, jus jį išduodate. Visgi tai nėra tiesa. Kaip ir minėjome, svingas bei grupinis seksas skiriasi nuo paleistuvystės tuo, jog čia nustatomos griežtos taisyklės. Tas pats galioja ir jūsų komunikacijoje su antrąją puse. Kaip teigiama portalo „Means Health“ straipsnyje, svingas skiriasi nuo įprastų poligaminių santykiu tuo, jog svingeriai grupinio sekso malonumais nori užsiimti kartu su savo antrąja puse.

Kad išvengtumėte konfliktų poroje, rekomenduojame prieš neriant į grupinio sekso kelionę labai atvirai pasikalbėti su savo antrąja puse, taip pat nusistatyti atitinkamas ribas, lūkesčius. Susitarkite, kokie ženklai reiškia, kad partneriui jau gana. Visgi natūralu, jog svingas tinka ne kiekvienam, todėl visiškai normalu, jeigu vienas iš partneriu pabandęs šią sekso rūšį, daugiau nebenorės jos kartoti. Turite gerbti tokį antrosios pusės sprendimą.

Svingeriai

Svarbi taisyklė: nepadauginkite alkoholio

Kad jaustųsi drąsiau, daugelis žmonių prieš pirmą grupinį seksą suvartoja nemažą kiekį alkoholio ar kitų svaiginančių medžiagų. Išgerti vieną ar du alkoholinius gėrimus galite, tačiau jei padauginsite, gali būti, kad nebekontroliuosite savęs, sumažės jūsų galimybės, kitą dieną nieko neatsiminsite arba įžeisite kitus grupinio sekso dalyvius ar netgi savo antrąją pusę.

Įvairios svaiginančios medžiagos gali neigiamai paveikti vyrų (ir moterų!) seksualines galimybes, kurios turės neigiamos įtakos jūsų grupinio sekso patirčiai. Daugiau apie alkoholio poveikį lytiniams santykiams skaitykite šiame straipsnyje.

Lubrikantas Pjur Kokybė (100 ml)
Lubrikantas Numylėtinis (40 ml)
Analinis lubrikantas Atsipalaiduok (200 ml)
Analinis lubrikantas Pjur Analyse me (100 ml)
Lubrikantas All Natural (50 ml)
Oralinis lubrikantas Miško Uoga (150 ml)
Lubrikantas Numylėtinis (150 ml)
-17%
Oralinis lubrikantas Avietė (100 ml)
(5)
13.90 € 11.58 €

Neskubinkite įvykių: pirmus kartus stebėkite procesą

Įvairūs filmai ir pateikti pasakojimai internete retai kada atspindi tai, kaip iš tikrųjų vyksta svingerių vakarėlis. Retai, kada tai vyks slaptame požymyje, kurio durys rakinamos po penkiais užraktais. Lietuvoje tokio pobūdžio vakarėliai vyksta pirtyse, privačiuose baruose, namuose bei kitose tradicinėse erdvėse ir daugiau primena draugų susibūrimą nei filmuose regėtą orgiją.

Visgi jokiame straipsnyje tiksliai nebus nupasakota, kaip vyks jūsiškis svingerių susitikimas. Informacijos šia tema yra pakankamai mažai, nes tokių vakarėlių dalyviai negali ir, ko gero, nenori dalintis tokia konfidencialia informacija. Todėl vienas esminių patarimų pirmąkart dalyvaujantiems būtų tiesiog stebėti procesą. Nesileiskite stačia galva į nuotykius, pabūkite kartu su savo antrąja puse, stebėkite vakaro eigą, aptarkite tai, ką matėte. Tokia pirmoji patirtis jums padės susidaryti realų įspūdį, nusistatyti tikslias taisykles ir nekelti pernelyg didelių lūkesčių.

Čia negalima pasakyti „ne“. Kai kurie galvoja, kad jei jau atėjo į svingerių vakarėlį, čia turės užsiimti seksu su visais, kurie to paprašys. Iš tiesų, yra ir tokių porų, kurioms patinka stebėti ar pirmą kartą jos drovisi imtis konkrečių veiksmų. Grupinis seksas gali įvykti tik tokiu atveju, jeigu žmonės su tuo sutaria, svingerių bendruomenėje taip pat normalu atsakyti, kad jūs nesate suinteresuoti leistis į žaidimus su konkrečiais žmonėmis ar poromis – dalyviai tai priima kaip normalų dalyką ir atranką.

„Norėdamas patekti į svingerių bendruomenę turiu atrodyti stulbinančiai“ – mitas!

Daugeliui atrodo, kad svingerių vakarėliuose dalyvauja tik gerai atrodantys, seksualūs žmonės, kurie pašėlę ir geri lovoje. Prisiminkite, kad tai ne filmas, o realybė, kurioje yra įvairių asmenybių, turinčių skirtingus troškimus. Vieni nori pasimylėti su vyresne pora, kitiems patinka stambesnio sudėjimo žmonės, tretiems išvaizda apskritai nėra svarbi. Patikėkite, dalyvaudami svingerių vakarėlyje tikrai susilauksite susidomėjimo tokie, kokie esate.

Svingeriai

Svingeriai yra laikomi tam tikra bendruomenės forma ir nepaisant to, jog daugelis žmonių į susitikimus renkasi vedami tikslo paįvairinti savo seksualinį gyvenimą, svingas nėra vien apie tai. Apibrėždami svingerių bendruomenę turime paminėti, jog paprastai tai kruopščiai atrinkti žmonės, neretu atveju, užimantys geras pareigas, turintys išsilavinimą. Todėl į visus narius yra žiūrima kaip į žmones, o ne į sekso objektus, tad dėl kažkokių išvaizdos netobulumų nederėtų nerimauti.

Keletas įdomių faktų apie grupinį seksą

  • Vakarų pasaulyje 13–15 % žmonių prisipažįsta išbandę grupinį seksą bent kartą savo gyvenime.
  • 18 % vyrų, gyvenančių JAV, teigia, kad bent kartą gyvenime yra mylėjęsi trise. Tokių moterų yra tik 8–12 %.
  • Savo fantazijose grupinį seksą su daug dalyvių dažniau regi moterys. Vyrus labiau domina seksas trise.
  • Apie grupinį seksą fantazuoja beveik 30 % suaugusių amerikiečių.
  • Didesnė tikimybė, kad partneris, kuris savo gyvenime jau išbandė grupinį seksą, bus dažniau neištikimas nei partneris, kuris to nebandė.
  • Tik iki 3 % žmonių, užsiimančių grupiniu seksu, tai daro dažniau nei kartą per metus.
  • Dažniausiai grupinis seksas vyksta trise, kai dalyvauja du vyrai ir viena moteris.
  • Homoseksualūs partneriai žymiai rečiau mylisi trise arba grupėse, nei tą daro heteroseksualūs asmenys.
  • Moterys, apklaustos apie seksą trise, vienodai patraukliai įžvelgia dviejų vyrų arba dviejų moterų dalyvavimą.
  • Istoriniais duomenimis, grupinis seksas Europoje buvo populiarus dar XVI a., o XVIII a. svingas ir grupiniai malonumai buvo kone ritualas.

Ir pabaigai…5 filmai apie santykius ir grupinį seksą

Nors savo straipsnyje ne kartą buvome užsiminę, jog realybėje svingerių vakarėliai gerokai nutolsta nuo vaizduojamų filmuose, visiškai neįsivaizduojantiems, kas yra grupinis seksas ir su kokiais kuriozais tenka susidurti juo užsiimantiems, rekomenduojame pažiūrėti šiuos filmus, o sudalyvavę tikrame svingerių susibūrime turėsite puikią galimybę palyginti, ar jie nors kiek atitinka realybę. Štai, keletas filmų rekomendacijų:

Prancūzų drama: “You Deserve a Lover”

 

Filmų festivaliuose sužibėjęs filmas “Máncora”

Drama “Kiss Me Again” 

Prancūzų juosta “To Paint or Make Love”

Komedija “Lietuviški svingeriai”