Jau seniai praėjo laikai, kai žodį „vibratorius“ tardavome kikendami ir iš karto parausdavome. Dabar šie sekso žaislai kelia vis mažiau gėdos ir jų pasirinkimas parduotuvėse yra labai didelis. Vis dėlto su plačiu pasirinkimu gali ateiti ir klausimai, kokį žaislą rinktis, jei norite išbandyti jį pirmą kartą, ar yra vibratorių, kuriuos gali naudoti poros, į kokias savybes reikėtų atkreipti dėmesį renkantis vibratorių ir t.t. Galbūt klausti erotinių prekių parduotuvės konsultantų dar vis šiek tiek nepatogu, todėl šiame tekste apžvelgiame pagrindines vibratorių rūšis, kaip juos prižiūrėti ir kitus aktualius klausimus.

Kas tai?

Vibratorius iš esmės yra masažuoklis, kuris skleidžia tam tikras vibracijas, pulsavimą ir liesdamasis su erogeninėmis žmogaus kūno zonomis sukelia jam seksualinį susijaudinimą, malonumą ir orgazmą. Jie gali būti įvairiausių dydžių ir formų, taip pat ir naudojimo būdų. Vieni vibratoriai skirti išoriniam naudojimui – klitoriui, varpai ar vulvai, kiti – vidinio naudojimo (analiniai, makšties, prostatos). Vibratorius galima naudoti poroje arba vienam. Du Indianos universiteto (JAV) tyrimai, atlikti nacionaliniu mastu, parodė, kad lytinių santykių metu vibratoriai naudojami dažnai. Apie 53 proc. moterų ir 45 proc. 18–60 metų vyrų atsakė, kad vibratorių naudojimas jiems įprastas. Šie tyrimai taip pat parodė, kad vibratorių naudojimas yra susijęs su geresniu seksualiniu gyvenimu ir aktyvesniu rūpinimusi savo seksualine sveikata, todėl visi partneriai, kuriems nepasitenkinimą kelia faktas, kad jų partnerė nusiperka vibratorių, turėtų pagaliau susirūpinti savo savivertę, o ne tuo, kad juos neva pakeis kažkoks aparatas.

Vibratorius

Vibratorių istorija

Turbūt daug kam ne paslaptis, kad šiais laikais seksualiniam malonumui skirti žaislai anksčiau būdavo naudojami medicininiais tikslais. Pirmasis elektromechaninis vibratorius buvo išrastas Viktorijos laikais, 19 amžiaus pabaigoje britų gydytojo Joseph Mortimer Granville ir buvo skirtas „gydyti“ moterų isteriją, nes tuo metu dar buvo tikėta, kad moterų psichikos sveikatos problemas galima ir reikia gydyti elektriniais impulsais. Vėliau medicina pažengė į priekį ir tokių gydymo būdų buvo atsisakyta. Beje, apie britų gydytoją, pirmąjį vibratorių ir to laikmečio kontekstą 2012 metais buvo sukurtas filmas „Hysteria“.

Britų internetiniame laikraštyje „The Guardian“ rašoma, kad dvidešimto amžiaus pradžioje vibratoriai dar vis nebuvo tiesiogiai reklamuojami kaip sekso prekė – jie užimdavo garbingą vietą reklamose šalia buitinės technikos prekių, bet aprašymuose buvo skelbiama: „malonūs kompanionai“, „visas jaunystės malonumas“, o 1909 metai žurnale „Good Housekeeping“ pateikta populiariausių modelių apžvalga. Vėliau apie šiuos sekso žaislus imta kalbėti vis drąsiau, galima būtų sakyti, kad jie ėmė išgyventi tam tikrą renesansą – visuomenės požiūris į kūną ir seksualinį malonumą pradėjo laisvėti. 10 dešimtmečio pradžioje sukurtas naujas „Rabbit“ (liet. kiškis) tipo vibratorius, stimuliuojantis dvigubai, išpopuliarėjo pasirodę seriale „Seksas ir miestas“. Vibratoriai pradėti gaminti vis labiau atsižvelgiant į moters, o ne į vyro anatomiją.

Vibratorių istorija

Kaip išsirinkti?

Jeigu nesate nuodugniai susipažinę su rinkoje siūlomais vibratoriais, norint išsirinkti tik vieną, iš pradžių gali susisukti galva. Renkantis vibratorių svarbu tiksliai žinoti savo poreikius. Kam jis bus skirtas – solo žaidimams ar linksmybėms kartu su partneriu? Ar reikalingas atsparumas vandeniui? Kokia stimuliacija jums suteikia didžiausią malonumą? Padarę namų darbus ir išsigryninę savo poreikius, naują sekso žaislą išsirinksite žymiai paprasčiau. Svarbiausi dalykai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį:

Dydis – vibratorių dydžiai gali labai varijuoti, tad pagalvokite, ar norėsite jį vežtis į keliones, ar naudosite tik namuose. Mažiausių „kulkos“ tipo vibratorių ilgis siekia 9-10 centimetrų, tuo tarpu tikroviškų penio formos vibratorių ilgis gali būti ir daugiau nei 20 centimetrų.

Medžiaga – šis aspektas renkantis vibratorių ypač svarbus, nes naudojimo metu prietaisas turi tiesioginį sąlytį su mūsų oda, todėl medžiaga turėtų būti maloni kūnui. Silikonas imituoja žmogaus odą, todėl yra itin švelnus ir glotnus, suteikiantis tikroviškus pojūčius. Iš plastiko pagaminti žaislai puikiai perduoda vibracijas ir stipriai stimuliuoja. Stikliniai žaislai gali atrodyti nepraktiški, bet yra atvirkščiai: ši medžiaga labai universali, draugiška kūnui ir patvari, o svarbiausia – niekada nereikės nerimauti dėl pralaidumo vandeniui.

sekso žaislai

Galingumas – režimų skaičius ir vibracijų galingumas visuose vibratoriuose smarkiai skiriasi, dėl to būtina žinoti savo poreikius. Galbūt jums užteks tik kelių skirtingų režimų, nes turite labai konkrečius norus, o galbūt norite daugiau paeksperimentuoti – tam prireiks žaislo su platesnėmis galimybėmis.

Atsparumas vandeniui – jeigu planuojate vibratorių naudoti vandenyje, pirtyje ar duše, itin atidžiai perskaitykite jų aprašymus. Kai kurie vibratoriai visiškai atsparūs vandeniui, tačiau yra tokių, kurie atsparūs tik dalinai – į vandenį jų nardinti negalima.

Vibratorių tipai

Ši tems kalbant apie vibratorius turbūt yra pati plačiausia. Šiuo metu rinkoje yra daugybė skirtingų vibratorių tipų, o ateityje tikriausiai bus sukurta dar daugiau, tad kaip nepasimesti? Susipažinkite su pagrindiniais vibratorių tipais:

Klasikiniai vibratoriai – tai tiesūs, klasikinės formos vibratoriai, dažniausiai būna pagaminti iš plastiko, gumos ar silikono. Jie gali būti naudojami erogeninių zonų stimuliacijai – jais galima masažuoti spenelius, klitorį, analinę angą ar kitas jautrias sritis. Klasikiniai vibratoriai taip pat tinka įsiskverbimui į makštį, o dėl plonos, ergonomiškos formos gali būti naudojami ir analiniams žaidimams.

„Rabbit“ vibratoriai – jie išsiskiria savo stimuliacijos galimybėmis. Be įprastos penio formos dalies šie žaislai turi dar vieną antgalį, primenantį kiškio ausytes. Jis skirtas klitorio stimuliacijai. Kai kurie iš šios rūšies vibratorių savo vidinėje dalyje turi šratinukus, kurie suteikia papildomą stimuliaciją makšties sienelėms.

G-taško vibratoriai –  paslaptingąjį G-tašką padės surasti šie žaislai. Vibratoriai yra unikalios, lenktos formos ir su specialia galvute, kuri stimuliuoja G-tašką. Tokie vibratoriai ypač tinka moterims, kurioms sunkiau patirti orgazmą vaginaliniu būdu.

-27% Akcija
Populiaru
Nemokamas pristatymas
-27% Akcija
Populiaru
Video
(80)
49.00 € 66.95 €
Populiaru
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Populiaru
Lizingas
Video
(8)
148.95 €
-25% Akcija
Naujiena
Populiaru
-25% Akcija
Naujiena
Populiaru
Video
(1)
41.00 € 54.95 €
-35% Akcija
Naujiena
Populiaru
-35% Akcija
Naujiena
Populiaru
Video
(1)
35.95 € 54.95 €
-7% Akcija
Naujiena
Populiaru
-7% Akcija
Naujiena
Populiaru
Lizingas
(2)
51.00 € 54.95 €
Naujiena
Populiaru
Nemokamas pristatymas
Naujiena
Populiaru
Video
(1)
43.95 €
Paskutinė prekė
Populiaru
Nemokamas pristatymas
Paskutinė
Populiaru
Video
(7)
34.95 €
-35% Akcija
Naujiena
Populiaru
-35% Akcija
Naujiena
Populiaru
Video
(2)
35.95 € 54.95 €
Populiaru
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Populiaru
Lizingas
Video
(5)
79.95 €
-30% Akcija
Populiaru
Nemokamas pristatymas
-30% Akcija
Populiaru
Lizingas
Video
(1)
62.97 € 89.95 €
Rodyti daugiau

Klitorio stimuliatoriai – jie pritaikyti organui moters kūne, kuris turi vienintelę funkciją – suteikti malonumą. Klitoris –  jautriausia moters organizmo vieta, turinti net 8000 nervų galūnėlių, todėl jį stimuliuojant nepamirštamas malonumas yra garantuotas. Klitorio stimuliatoriai yra skirstomi į kelias rūšis. Klasikiniai klitorio stimuliatoriai – panašūs į mini vibratorius ar vibruojančias kulkas. Šie žaisliukai nedideli, diskretiški, pagrindinė jų funkcija – vibruojant stimuliuoti klitorį. Vakuuminis stimuliatorius – ne tik vibruoja, bet ir turi apvalią galvutę, kuri sudaro vakuumą ir klitorį padaro dar jautresnį, vakuuminio slėgio bangomis ir pulsacijomis imituodama oralinį seksą.

Masažuokliai – jie dažniausiai turi platesnę galvutę, patogią rankeną ir yra panašūs į mikrofoną. Jie tinka erogeninių zonų (klitorio, lytinių lūpų, spenelių, varpos, sėklidžių ar išangės) stimuliacijai arba įprastam viso kūno masažui. Šio tipo žaislą galima naudoti tiek preliudijoms su partneriu, tiek solo linksmybėms.

Vibratoriai kulkos – mini vibratoriai, dažniausiai skirti klitorio stimuliacijai. Jie itin maži ir diskretiški, dažnai atrodo kaip lūpdažiai, todėl galite drąsiai juos nešiotis su savimi rankinėje. Yra ir vibratorių, valdomų pulteliu, taip galite žaisti kartu su partneriu. Nors šie vibratoriai ir maži, pasižymi dideliu galingumu.

Vibratoriai poroms – jeigu partneris nepatenkintas, kad naudojatės vibratoriumi be jo, pasiūlykite puikią alternatyvą – vibratorių poroms. Šie vibratoriai lytinių santykių metu gali papildomai stimuliuoti klitorį, G-tašką ir varpą. Vienas populiariausių – U formos vibratorius. Viena jo dalis sekso metu stimuliuoja G-tašką, o kita – klitorį ir varpą. Šie žaisliukai yra specialios formos, kad neslystų, prisitaikytų prie kūno ir nesukeltų diskomforto. Tokie vibratoriai puikiai tinka, jei poroje moteris susijaudina lėčiau, ne visada patiria orgazmą arba tiesiog norisi stipresnių pojūčių.

Vibratoriai poroms

Analiniai vibratoriai – nuo įprastų vibratorių jie skiriasi mažesne apimtimi, pritaikyta analiniam seksui, jie tinka tiek vyrams, tiek moterims. Analinį vibratorių lengva atpažinti iš siaurėjančios galvutės ir platesnio pagrindo. Galvutė padeda sklandžiai įsiskverbti, o platėjantis pagrindas – vibratorių saugiai ištraukti. Dauguma analinių vibratorių turi lenktą galvutę, kuri papildomai stimuliuoja G tašką arba prostatą. Tai reiškia, kad jūsų laukia itin stiprūs orgazmai ir jaudinantys pojūčiai.

Šiame sąraše dar liko nepaminėti tikroviški vibratoriai, pagaminti taip, kad kuo labiau primintų tikrus organus, dvigubi vibratoriai, vienu metu stimuliuojantys ir makštį, ir analinę angą, taip pat išmanieji vibratoriai, valdomi pulteliu, kurie yra tikras išsigelbėjimas poroms, turinčioms palaikyti santykius per atstumą ir dar keletas kitų,  tačiau nebijokite tyrinėti savo pačių poreikių ir tinkamą vibratorių tikrai atrasite.

Vibratoriai vyrams – ar tai populiaru?

Vyrauja klaidinga nuomonė, kad vibratoriai yra skirti tik moterims. Vyrams šių sekso žaislų pasirinkimas kiek mažesnis, bet ne mažiaus smagus ir kokybiškas. Tad kokie yra pagrindiniai vibratoriai vyrams?

Vibruojantys penio žiedai – dažniausiai tai nedidelis, lengvai ant penio užmaunamas žiedas su papildoma vibruojančia detale. Vibruojanti detalė gali stimuliuoti vyro sėklides arba moters klitorį. Penio žiedas yra itin svarbus vyrams, kurie nori sustiprinti erekciją, prailginti lytinį aktą ir patirti intensyvesnį orgazmą.

Paskutinė prekė
Populiaru
Nemokamas pristatymas
Paskutinė
Populiaru
Lizingas
Video
(6)
79.95 €
Paskutinė prekė
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Paskutinė
Lizingas
Nemokamas pristatymas
89.95 €
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Lizingas
Nemokamas pristatymas
99.95 €
-30% Akcija
Paskutinė prekė
Nemokamas pristatymas
Paskutinė
-30% Akcija
Lizingas
Video
69.97 € 99.95 €
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Video
Lizingas
Video
Nemokamas pristatymas
218.95 €
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Video
Lizingas
Video
Nemokamas pristatymas
54.95 €
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Video
Lizingas
Video
Nemokamas pristatymas
(1)
85.70 €
Naujiena
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Naujiena
Lizingas
Nemokamas pristatymas
79.95 €
20.95 €

Masturbatoriai – šie žaislai primena tikroviškus vibratorius moterims, tik jie imituoja ne vyrų, o metų lytinius organus. Dažniausiai jie pagaminti iš medžiagos, primenančios tikrą odą, o jų įsiskverbimo kanalai imituoja makštį, burną arba analinę angą. Tokie žaislai skirti pasiekti kuo tikroviškesnių pojūčių.

Vibruojančios pompos – šie žaislai vakuumu sukuria oralinio sekso pojūtį. Ne paslaptis, kad dažniausiai penio pompas naudoja vyrai, kurie nori padidinti varpos apimtį ar kovoja su erekcijos problemomis, bet šie prietaisai gali būti naudojami dvejopai.

Kaip naudotis?

Iš pirmo žvilgsnio klausimas, kaip naudotis vibratoriumi, gali pasirodyti kvailas, tačiau žmonėms, tai išbandantiems pirmą kartą, jų gali kilti daug. Juk apie tai, kaip džiaugtis savo kūnu ir suteikti sau malonumą kalbama nedaug. Svarbiausia, kad būtumėte atsipalaidavę ir susikurtumėte saugią ir jaukią aplinką.

Susipažinkite su savo vibratoriaus galimybėmis – jei nežinote, nuo ko pradėti, puikia pradžia bus vibratoriaus instrukcija. Paskaitykite, kiek režimų vibratorius turi, iš kokios medžiagos jis pagamintas, ar yra atsparus vandeniui ir pan. Žinant teoriją, praktika bus ramesnė.

vibratoriai

Saugi aplinka – vis dėlto mūsų seksualinio malonumo pagrindas yra ne teoriniame žinojime, o galvoje ir emocinėje būsenoje. Būtent todėl svarbu atrasti aplinką, kur niekas netrukdys, bus ramu ir galėsite atsipalaiduoti.

Nebijokite tyrinėti – kaip ir sekso metu su partneriu, taip ir žaisdami su vibratoriumi nebijokite eksperimentuoti. Keiskite pozas, išbandykite visus vibratoriaus režimus, galbūt net pakeiskite aplinką. Pabandykite vibratoriumi stimuliuoti ir tas zonas, kurių dažniausiai neliečiate.

Naudokite lubrikantą – tai vienas iš svarbiausių žingsnių, kurie užtikrins, kad jūsų patirtis būtų kuo malonesnė. Lubrikantas suteikia papildomą drėgmę, bet svarbu nepamiršti, kad su vibratoriais negalima naudoti iš silikono pagaminto lubrikanto, geriausia rinktis priemones vandens pagrindu.

Vibratorių priežiūra

2009 metų JAV tyrimai rodo, kad net 14 procentų moterų nenuplovė vibratoriaus prieš ar po jo naudojimo. Iš jų pavyzdžio imti tikrai nereikėtų. Vibratoriai, kaip ir bet koks kitas daiktas, reikalauja priežiūros. Nors ji tikrai nėra sudėtinga, vis dėlto įsiminkite kelis žingsnius, kaip patariama internetinio žurnalo „Shape“ straipsnyje:

  • Prieš ir po kiekvieno naudojimo kruopščiai nuvalykite žaislą tam skirta priemone. Ir rinkitės ne ūkinį muilą, o specialius, aukštos kokybės valiklius, nebent norite pasigauti pienligę ar bakterinę vaginozę.
  • Atsižvelkite į tai, iš kokios medžiagos yra jūsų vibratorius. Žinoma, kad vandeniui neatsparių žaislų nereiktų plauti po tekančiu vandeniu, užteks drėgnos šluostės ar rankšluosčio. Stiklinius vibratorius galite dezinfekuoti ir po verdančiu vandeniu.
  • Laikykite vibratorių saugiai – silikoninių prietaisų nelaikykite kartu su kitais silikoniniais sekso žaislais. Geriausia jį laikyti atskiroje dėžutėje ar maišelyje, saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, nes karštis kenkia vibratoriui.

Mėgaukites, užuot tikėję mitais

„Gali sukelti priklausomybę“, „seksas taps neįdomus“, „vibratorius pakeis partnerį“ – šie ir kiti mitai dažnai lydi sekso žaislus. Vis dėlto faktai rodo, kad tik 25 procentai moterų patiria vaginalinį orgazmą sueities metu. Ir tai nėra vienas prieš dešimtis metų atliktas tyrimas, o 33 skirtingų tyrimų lyginamoji studija, kurią atliko mokslininkė Elisabeth Lloyd ir aprašė savo knygoje „The Case of the Female Orgasm“.

Dėl to ieškoti būdų, kaip pasiekti orgazmą, norėti eksperimentuoti intymiame gyvenime ir išbandyti kažką naujo neturėtų būti gėdinga ar smerktina. Žinoma, kad vibruojantis prietaisas jokiu būdu nepakeis gyvo žmogaus, nes romantinis ryšys yra daug daugiau nei seksas ar orgazmas. Būtent todėl žmonės, kurie neleidžia įsigyti vibratoriaus savo partneriams ir kažko bijo, turėtų susirūpinti savo saviverte ir galimybėmis, o ne savo partneriu ar partnere. Ir galbūt pažaisti kartu!