Rodos, gyvename 2024-aisiais: vis dažniau galime pamatyti gatve skriejantį elektromobilį, pasitelkę virtualią realybę nukeliauti į praeitį ar netgi kitą planetą, dirbtinis intelektas vis labiau užvaldo visas mūsų gyvenimo sritis, bet štai dalis žmonių, išgirdę žodį „seksas“, vis dar ima ir susinepatogina.

O juk kalbėti apie seksą svarbu. Tai padeda skatinti sveikus ir atsakingus santykius, sumažinti tabu ir stigmas, didina pasitikėjimą savimi, leidžia žmonėms geriau pažinti savo kūną ir poreikius, suteikia galimybę dalytis žiniomis ir patirtimi, padeda išvengti klaidingų sprendimų ir nepatogumų.

Todėl aš kartu su @zemiau_bambos merginomis – gydytojomis Aivara ir Aurėja – nusprendėme pratęsti prieš metus vykdytą misiją ir atsakyti į pačius įvairiausius jums rūpimus klausimus, kuriuos mums atsiuntėte.

1. Kodėl kai geriau susipažįstu su žmogumi, praeina geismas, seksualinis potraukis? Jis tampa tiesiog „savu draugeliu“.

Kiekvieni santykiai yra labai skirtingi, galbūt tiesiog dar nesutikote tokio žmogaus, kuriam jaustumėte stiprų emocinį, fizinį ir seksualinį potraukį tuo pačiu metu. Taip pat reikia nepamiršti, jog geismas yra kintantis dalykas, dažniausiai santykių pradžioje jis būna žymiai stipresnis nei vėliau. Norint jį palaikyti, reikia įdėti pastangų – ieškoti naujovių lytiniuose santykiuose, gilintis į vienas kito norus, fantazijas, tiesiog skirti tam laiko.

2. Ar normalu, kad frikcijų metu nejaučiama visiškai nieko, o malonu tik liečiant klitorį išorėje?

Taip, visiškai normalu, kiekvienos moters anatomija yra skirtinga. Malonumą galima patirti tiek stimuliuojant klitorių, tiek kitas erogenines zonas (kiekvienos moters skirtingas) kūne, nebūtinai vaginalinių lytinių santykių metu. Sekso metu galite tai daryti pati arba paprašyti partnerio stimuliuoti tas vietas, kur jums malonu.

3. Mergina skundžiasi, kad mano spermos skonis labai neskanus. Paragavau ir pats. Skonis šlykštus. Kodėl taip yra ir ką turėčiau daryti?

Spermos skonis yra įvairus, tačiau ji paprastai yra šilta ir sūri, šiek tiek primenanti chloro kvapą.

Nors nėra jokių moksliniais tyrimais patvirtintų gairių, tačiau tinkama higiena, sveika mityba ir gyvenimo būdas gali šiek tiek pagerinti spermos skonį. Alkoholis, rūkymas, kava, įvairūs vaistai ar narkotikai gali turėti įtakos prakaito kvapui, todėl manoma, kad jie gali paveikti ir spermos skonį (skonis gali tapti kartus, aitrus ar rūgštesnis), todėl jei turite kažkokių žalingų įpročių, galbūt vertėtų jų atsisakyti.

4. Kaip rasti partnerį, kai esu aseksuali? Dar neteko sutikti kito tokio žmogaus.

Tai nėra mūsų kompetencija atsakyti. Tačiau labai įdomus ir ne pirmą kartą užduodamas klausimas, todėl pasidomėjome. Ar romantiniai santykiai gali būti be seksualinio potraukio? Manau, kad gali. Galbūt padėtų susipažinti su kitais aseksualiais žmonėmis ir išgirsti jų susitikinėjimų patirtis. Galbūt susitikinėdama su kitu aseksualiu asmeniu galite patirti mažiau spaudimo turėti lytinius santykius, tačiau išnaudoti kitas romantinių santykių galimybes. Vis dėlto teko skaityti, kad kai kurie žmonės, priklausantys aseksualumo spektrui, susitikinėja su seksualiai aktyviais asmenimis ir net mėgaujasi seksu, nors nepatiria seksualinio potraukio.

5. Tai ar visgi „squirtinimas“ yra šlapimas? Jei ne, kas tai?

Moterų ejakuliacija apibūdinama kaip skysčio išsiskyrimas iš vadinamosios Skene liaukos apatinėje šlaplės dalyje orgazmo metu arba prieš jį. Moterų ejakuliacija ir „squirtinimas“ yra skirtingi reiškiniai, „squirtinimas“ siejamas su staigiu skysčio, kuris iš dalies patenka iš šlapimo pūslės ir kuriame yra šlapimo, išsiskyrimu.

-20% Akcija
Naujiena
-20% Akcija
Naujiena
5.56 € 6.95 €
Naujiena
Nemokamas pristatymas
Naujiena
Nemokamas pristatymas
33.95 €
Naujiena
Nemokamas pristatymas
Naujiena
Nemokamas pristatymas
29.95 €
Naujiena
Nemokamas pristatymas
Naujiena
Nemokamas pristatymas
29.95 €
Naujiena
Nemokamas pristatymas
Naujiena
Nemokamas pristatymas
39.95 €
Naujiena
Nemokamas pristatymas
Naujiena
Nemokamas pristatymas
29.95 €
Naujiena
Nemokamas pristatymas
Naujiena
Nemokamas pristatymas
37.95 €
Naujiena
Naujiena
12.95 €
Naujiena
Naujiena
28.95 €
Naujiena
Naujiena
24.95 €
Naujiena
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Naujiena
Lizingas
Nemokamas pristatymas
74.95 €
Rodyti daugiau

6. Kaip pasakyti vaikinui, kad jis labai prastas lovoje?

Bet kokiuose santykiuose yra svarbu galėti drąsiai kalbėti apie lytinius santykius ir diskutuoti, kas patinka, kas nepatinka ar ką norėtumėte pakeisti. Tai reikėtų daryti prieš, per ir po lytinių santykių. Švelniai, neužgaunant partnerio jausmų, reikia pabandyti papasakoti savo lūkesčius. Lytinių santykių metu kalbėkite, kur jums patinka, kai bučiuoja, kaip ir kur liečia, ilgiau/trumpiau, greičiau/lėčiau….

Juk nebūtinai reiškia, kad jūsų vaikino įgūdžiai yra prasti, galbūt jis nežino, kas jums malonu, patinka, jaudina sekso metu. Būtent komunikacija šiuo atveju yra raktas į emocinį ir fizinį pasitenkinimą lovoje.

7. Labai kompleksuoju dėl savo penio, kadangi erekcijos metu jis eina ne tiesiai, o į šoną ir atrodo kaip kablys. Čia normalu?

Varpos būna įvairių formų, dydžių ir linkių. Nėra tokio dalyko kaip bloga forma ar dydis, jei tai netrukdo užsiimti lytiniais santykiais, kurie tenkina tiek jus, tiek ir jūsų partnerę. Varpos yra skirtingos ir unikalios kaip ir žmonės bei jų bruožai, todėl dėl to kompleksuoti tikrai nevertėtų.

8. Esam dar tikrai jauni, kartu 7 metus, bet mano vaikinas nebenori lytinių santykių. Sako, kad seksas tik paaugliams. Ką daryt ir kaip suprast?

Tai gali būti dėl įvairių psichologinių bei fizinių priežasčių. Jei jums tai netrukdo gyventi – gali būti visiška norma. Tačiau jei visgi jaučiatės kitaip, labai svarbu kalbėtis ir išsakyti partneriui savo emocijas, poreikius ir norus, nes seksualinis gyvenimas yra svarbi gyvenimo/santykių dalis.

9. Minispiralė jaunoms merginoms: pliusai ir minusai? Turiu jau pusę metų, bet prieš ir per menstruacijas skauda labiau nei anksčiau. Ginekologė sakė, kad viskas čia ok ir turiu išgert nuskausminamųjų. Bet ar tikrai?

Mėnesinių skausmas ar stipresnis kraujavimas kartu su mėnesinėmis arba tepimas tarp mėnesinių yra normalu ir gali trukti 3–6 mėnesius po intrauterininės spiralės įvedimo.

Gimda sudaryta iš raumens, todėl turi savybę susitraukinėti (kaip širdis ar kiti raumenys mūsų kūne), mėnesinių metu gimda susitraukinėja, nes stengiasi išstumti atsisluoksniavusį endometriumą (gimdos gleivinę) ir kraują, todėl mėnesinių metu juntamas skausmas.

Jei simptomai išlieka ilgiau nei 6 mėnesius, tikslinga pakartotinė ginekologo konsultacija. Dėl pliusų/minusų dalies – priklauso nuo to, kokiu tikslu ir kokia spiralė buvo įvesta, todėl komentuoti sunku. Tačiau esu tikra, kad tai turėjote aptarti su gydančia ginekologe vizito metu, kuomet rinkotės šį kontracepcijos ar gydymo būdą.

10. Ar yra blogai norėti sekso su mergina? Aš pati esu mergina ir noriu išbandyti su kita mergina.

Tikrai nėra nieko blogo, žmonės savo lytiškumą tyrinėja nuolat.

11. Kas nutinka, jei po lytinio akto moteris nenueina nusišlapinti? Niekas to nerodo filmuose.

Lytinių santykių metu į šlaplę gali patekti bakterijų, todėl šlapinimasis iš karto po lytinių santykių gali padėti pašalinti šias bakterijas iš šlaplės ir taip išvengti šlapimo takų infekcijos. Šlapintis po lytinių santykių rekomenduojama, ypač moterims, linkusioms į šlapimo takų infekcijas. Taigi nepasišlapinus didėja rizika susirgti šlapimo takų infekcijomis, nes padidėja tikimybė, kad susikaupusios bakterijos šlaplėje kils aukštyn į šlapimo pūslę ir ten sukels infekciją – cistitą.

Taip pat prisiminkite, jog filmuose rodomos sekso scenos dažnai neatitinka realybės: partneriai mažai komunikuoja, kas patinka/nepatinka, nerodo, kokias kontracepcijos priemones naudoja ir pan.

Populiaru
Populiaru
(72)
10.00 €
Populiaru
Populiaru
(22)
19.95 €
Populiaru
Populiaru
(51)
11.95 €
-15% Akcija
Populiaru
Nemokamas pristatymas
-15% Akcija
Populiaru
Video
(3)
32.26 € 37.95 €
Populiaru
Populiaru
(15)
11.95 €
Populiaru
Populiaru
(3)
8.95 €
Populiaru
Populiaru
(20)
4.95 €
Populiaru
Nemokamas pristatymas
Video
Populiaru
Video
Nemokamas pristatymas
(6)
29.95 €
Video
Video
(7)
24.95 €
Populiaru
Populiaru
(36)
4.95 €
Populiaru
Populiaru
(30)
14.95 €

12. Ar per dažnai užsiimti analiniu nėra žalinga?

Analinis seksas yra visiškai saugus, jei tai jums nesukelia nemalonių pojūčių. Tik nepamirškite visais atvejais pasirūpinti lubrikantu ir naudoti prezervatyvą.

13. Ar įmanoma išmokti pajusti orgazmą? Neišjungiu galvos, mąstau apie pojūčius ir būna meh.

Moters orgazmas – ne toks paprastas dalykas. Moterys pasiekti orgazmą gali ne tik vaginalinės sueities metu (per vadinamąjį G tašką), bet ir stimuliuojant klitorių ar kitas erogenines kūno vietas, kurios pas dažną moterį skiriasi savo lokalizacija. Pabandykite daryti ilgesnę įžangą, daugiau glamonių, bučinių, galvoti labiau apie patį procesą ir kelionę, o ne apie tikslą.

Taip pat galbūt verta sekso metu paprašyti partnerio, kad pastimuliuotų jūsų klitorį ar patenkintų jus oraliniu seksu.

14. Kodėl sekso metu visada jaučiu, kad noriu šlapintis? Pūslė tuščia, o jausmas numuša vaibą.

Sekso metu, ypač naudojant tokias pozas, kuomet atsisukate nugara į partnerį („šuniuku“ ar „ant viršaus“ į partnerį atsisukus nugara), varpa gali spausti šlapimo pūslę, todėl manote, kad reikia šlapintis, tačiau iš tikrųjų šlapintis nenorite, taigi viskas yra dėl moters anatomijos. Galbūt vertėtų išbandyti kitas pozas ir atrasti, kurios tinkamos jums ir kurių metu jums nebūtų noro šlapintis.

15. Ar galima kažką padaryti, kad sumažėtų įsiskverbimo skausmas?

Pabandykite atsipalaiduoti, skirti laiko ilgesnei įžangai, nepagailėkite lubrikanto, paieškokite tinkamos pozos, pabandykite pasidėti pagalvę po klubais, kad jie būtų šiek tiek pakelti. Vieno seksologo paskaitoje teko girdėti tokį pratimą, kuomet abu partneriai po 14 minučių turi bučiuoti vienas kito kūną, išskyrus erogenines zonas. Pabandykite.

Populiaru
Populiaru
(48)
0.24 - 0.35 €
(4)
26.95 €
Populiaru
Populiaru
(26)
0.24 - 0.35 €
Nemokamas pristatymas
Nemokamas pristatymas
(1)
29.95 €
Populiaru
Populiaru
(38)
0.24 - 0.35 €
Populiaru
Populiaru
(28)
0.24 - 0.35 €
Populiaru
Populiaru
(23)
0.24 - 0.35 €
Populiaru
Populiaru
(37)
0.27 - 0.38 €

16. Ar galima vartojant kontraceptikus baigti į vidų?

Jei kalbama apie sudėtines kontraceptines tabletes, ejakuliuojant į makštį pastojimo rizika yra maždaug 9 proc. – įvertinus vartojimo klaidas; 2 proc. – jei nedaroma vartojimo klaidų. Tačiau visada, ypač jei partneris nėra pastovus, verta papildomai apsvarstyti ir barjerinių kontraceptinių priemonių, tokių kaip prezervatyvai, naudojimą, nes jie apsaugo ir nuo lytiškai plintančių ligų.

17. Meilė yra, tačiau sekso – ne. Kodėl taip gali nutikti?

Kiekvienos poros santykiai, jų lytinių santykių poreikis, libido skiriasi. Tokia situacija, jog meilė yra, o sekso – ne, gali atsitikti dėl įvairių psichologinių bei fizinių priežasčių, svarbiausia, kad santykių modelis tenkintų abi puses. Vertėtų apie santykių lūkesčius pasikalbėti su partneriu ar kartu su santykių specialistu/psichologu.

18. Ar aš jau gėjus, jei noriu, kad mano mergina pabandytų mane patenkinti analiniu būdu, kadangi man smalsu?

Heteroseksualiose porose egzistuoja ne vien vaginaliniai santykiai. Oraliniai ir analiniai santykiai taip pat yra vieni iš lytinių santykių būdų. Jeigu poroje yra abipusis noras ir sutikimas, tai kodėl gi nepabandžius? Jei jauti seksualinį potraukį moteriškosios lyties atstovėms, bet galbūt tiesiog norisi išbandyti kitas lytinių santykių alternatyvas – tikrai nereiškia, kad esi homoseksualus. Kita vertus, žmonės su savo lytiškumu pažindinasi visą gyvenimą.

19. ŽPV skiepai. Pliusai ir minusai? Nuo A iki Ž.

Būdama ginekologė neįžvelgiu ŽPV skiepų minusų, kurie nusvertų vakcinos privalumus. Kaip ir visos vakcinos, ŽPV vakcina gali turėti nepageidaujamų reiškinių, tačiau jie yra reti.

Kalbant apie privalumus, mergaičių ir berniukų vakcinacija nuo ŽPV gali užkirsti kelią ŽPV infekcijoms ir su ŽPV susijusioms abiejų lyčių ligoms, įskaitant lytinių organų ir išangės karpas, gimdos kaklelio vėžį ir kitus ŽPV sukeliamus onkologinius susirgimus.

20. Ar tiesa, kad jei vaikinas „baigia“ į tave ne ovuliacijos metu, pastoti neįmanoma?

Ne, tai visiška netiesa, viso ciklo metu yra tikimybė pastoti. Ejakuliuoti spermatozoidai moters lytiniuose takuose gali išlikti gyvybingi net iki 5 dienų, taigi apvaisinimas galimas ir vėliau, nebūtinai lytinio akto metu. Jei, pvz., mėnesinių ciklas trumpesnis, vaikinas ejakuliuoja iš karto po mėnesinių, tai spermatozoidai lengvai gali išlikti gyvybingi iki vaisingų dienų ar ovuliacijos ir dėl to yra didelė pastojimo tikimybė.

Taip pat moterys gali tiksliai nežinoti, kada joms įvyksta ovuliacija, ir taip pat visada yra tikimybė, jog mėnesinių ciklas gali sutrikti bet kurį mėnesį ir vaisingos dienos gali įvykti anksčiau ar vėliau. Dėl to vaisingų dienų sekimas yra nepatikimas kontracepcijos būdas.

Tęsinys visai netrukus.

Straipsnio autoriai: Agnė Kulitaitė ir „Žemiau Bambos“

Instagram: @kulagne

Facebook: Agnė Kulitaitė

Svetainė: www.zemiaubambos.lt

Instagram: @zemiau_bambos