Neseniai draugė man sako: „Perskaičiau tavo straipsnį su klausimais–atsakymais ir taip liūdna pasidarė. Niekada nebūčiau pagalvojusi, kad tiek žmonių nežino, atrodo, pačių elementariausių dalykų.“

Kartais iš tiesų liūdna, kad vis dar bijome atvirai kalbėti apie savo kūną, pojūčius ir seksualinį gyvenimą. Tačiau laikas bėga ir matau akivaizdžius pokyčius. Vis daugiau žmonių atsisako praėjusio amžiaus prietarų ir gėdos, išdrįsta sau suteikti malonumą ir rūpinasi, kad tokį patį malonumą patirtų šalia esantis žmogus, nebebijo užduoti „nepatogių“ klausimų ir sulaukti moksliškai pagrįstų specialistų atsakymų, o ne senos kaimynės Bronės pamokymų, kaip buvo anksčiau. Taigi drąsiau kalbėkime, vaduokimės iš prietarų ir pažinkime save.

Kartu su merginomis iš @zemiau_bambos jaučiu pareigą paskatinti Jus drąsiau kalbėti, edukuoti ir atsakyti į visus kylančius klausimus, kuriuos gavau iš savo sekėjų „Instagrame“:

1. Mano lytinės lūpos nėra vienodos. Viena žymiai ilgesnė už kitą. Labai dėl to kompleksuoju. Ką turėčiau daryti?

Kiekvienos moters, merginos ir mergaitės vulvos išvaizda skiriasi ir tai visiškai normalu.

Lytinės lūpos gali būti mažos ar didelės, daugiau ar mažiau matomos, skirtis savo plaukuotumu, būti simetriškos arba savo forma ir dydžiu besiskiriančios tarpusavyje.

Jei vis dėlto vulvos išvaizda jums labai nepatinka ar trukdo užsiimti kasdieninėmis veiklomis (pvz.,  važiuojant dviračiu trina ar jaučiate diskomfortą), visada galite apsilankyti pas gydytoją ginekologą ir aptarti korekcijos galimybes.

2. Kodėl man taip skauda sekso metu?

Išbandykite atsipalaidavimą, ilgesnę įžangą, lubrikantą, dubens pakėlimą aukštyn (pvz., pasidėti po dubeniu pagalvę). Jei vis dėlto šie dalykai nepadeda ir jaučiate nuolatinį skausmą lytinių santykių metu (ypač įsiskverbimo) ar kišant tamponą į makštį, vertėtų pasikonsultuoti su gydytoju, atmesti tokias priežastis kaip infekcija.

Jei tai ne infekcija, galbūt tai vaginizmas.  Vaginizmas – tai kai makštis automatiškai susitraukia prieš į ją kažką įkišant. Gali būti esant tik specifinei penetracijai ar bet kokiai. Tai automatinė organizmo reakcija, kuriai moteris negali turėti įtakos.

Vaginizmo gydymui taikoma:

  • psichoterapija;
  • relaksacija;
  • dubens dugno raumenų pratimai;
  • makšties treniravimas (vaginaliniais kamuoliukais).

Taigi, svarbiausia, kad įmanoma tai sustabdyti. Skausmo kentėti nereikia,  apsvarstykite gydytojo ginekologo konsultaciją.

3. Labai trumpas lytinis aktas iš vyro pusės. Kaip jį pailginti?

Ne mūsų kompetencija atsakyti. Bet galbūt vertėtų apsilankyti pas urologą? Taip pat gali padėti ir seksologo konsultacija. Tai gali būti dėl įvairių psichologinių priežasčių. Kartais taip atsitinka, kai pora per greitai pereina prie įsiskverbimo ir vyras persijaudina. Prieš lytinius santykius padarykite ilgesnę įžangą, užsiimkite oraliniu seksu, erogeninių zonų stimuliacija. Taip pat galbūt padėtų partnerio masturbacija ir ejakuliacija prieš lytinius santykius.

-23% Akcija
Populiaru
Video
-23% Akcija
Populiaru
Video
(1)
23.00 € 29.95 €
(5)
27.95 €
Nemokamas pristatymas
Video
Video
Nemokamas pristatymas
(4)
39.95 €
Populiaru
Video
Populiaru
Video
(2)
16.95 €
(2)
23.95 €
(3)
26.95 €
(1)
18.95 €
Populiaru
Populiaru
(5)
16.95 €
(1)
19.95 €
Nemokamas pristatymas
Nemokamas pristatymas
(2)
30.95 €
Rodyti daugiau

4. Ar reiktų susirūpinti, jei partneris yra pasidaręs vazektomiją ir negali pabaigti 30 ar net daugiau minučių?

Vazektomija neturi įtakos seksualinei veiklai. Jei jūsų netenkina lytinio akto trukmė, vertėtų pasikalbėti su partneriu ir ieškoti kitų priežasčių.

5. Su partneriu esame 10 metų kartu. Viskas puiku, bet mylimės 2–3 kartus per mėnesį. Kodėl? Kas vyksta su mūsų trauka ir chemija?

Kiekvienos poros santykis yra labai skirtingas, taip pat kaip ir kiekviena mergina ir vaikinas, jų libido, lytinių santykių poreikis skiriasi. Svarbiausia, kad tai tenkintų abi puses. Kiekvienoje poroje, nesvarbu, kiek jūs laiko kartu, yra itin svarbus komunikavimas. Jei jūsų netenkina toks lytinių santykių dažnis, tiesiog išsakykite partneriui savo poreikius, norus ir lūkesčius. Pagalvokite apie porų psichoterapiją – tai puiki, saugi erdvė kalbėtis ir IŠGIRSTI vienas kitą, taip pat ir intymiomis temomis.

6. Kodėl po šuniuko ar kitos panašios pozos mano vagina leidžia garsus, kurie panašūs į bezdėjimą? Labai dėl to kompleksuoju ir nenoriu keisti pozų.

Šie garsai tikrai gali būti ir tai normalu. Taip yra todėl, kad į makštį lytinių santykių metu patenka oro. Reiktų paaiškinti partneriui, jog taip gali būti, arba tiesiog kartu pasijuokti. Jei šie garsai labai trikdo, galima taikyti diafragminį kvėpavimą, atlikti įvairius pratimus dubens dugno raumenims stiprinti.

7. Kas pagerina vyro erekciją?

Deja, tai ne mūsų kompetencija atsakyti. Esant erekcijos sutrikimams tikslinga gydytojo urologo konsultacija.

8. Vienos krūtinės išsausėjimas – tai rimta ar ne problema?

Krūtinės sausumas gali atsirasti dėl įvairių hormoninių, infekcinių ar autoimuninių priežasčių. Svarbu nustatyti priežastį ir skirti tinkamą gydymą, todėl tokiu atveju reiktų pasikonsultuoti su gydytoju, kuris apžiūrėtų ir įvertintų jūsų krūtinės būklę individualiai.

9. Turiu labai didelę baimę pastoti, todėl sekso metu negaliu atsipalaiduoti. Ką daryti?

Norint efektyviai apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo, svarbu naudoti kontraceptines (pvz., intrauterininė gimdos spiralė ar SKT) ar barjerines kontraceptines priemones (prezervatyvus). Jei naudojate tinkamą apsaugą lytinių santykių metu, ji efektyviai apsaugo nuo pastojimo, todėl nesibaiminkite. Jei jokios apsaugos nenaudojate, tuomet tikrai verta pradėti.

10. Mitas ar tiesa, kad žindant pastoti neįmanoma?

Trumpas atsakymas – taip, žindant pastoti tikrai įmanoma.

Nors tikimybė pastoti gali būti mažesnė maitinant krūtimi, tai nėra rekomenduojama kontracepcijos forma.

Laikas nuo gimdymo iki mėnesinių ciklo sugrįžimo labai skiriasi kiekvienai moteriai, nesvarbu, ar ji maitina krūtimi, ar ne. Pirmiausiai įvyksta ovuliacija, jei kiaušinėlis yra apvaisinamas, galite pastoti nesulaukus mėnesinių.

Laktacinė amenorėja yra vienas iš kontracepcijos būdų, tačiau turi būti išpildytos kelios sąlygos: moteriai po gimdymo dar nėra prasidėjusios mėnesinės, kūdikis yra pusės metų amžiaus arba jaunesnis ir maitinamas krūtimi reguliariai, jam neduodama jokių papildomų skysčių ar maisto, o pertraukos tarp žindymų ne ilgesnės nei 4 valandos visą parą.

Populiaru
Populiaru
(26)
0.24 - 0.35 €
Populiaru
Populiaru
(28)
0.24 - 0.35 €
Populiaru
Populiaru
(37)
0.27 - 0.38 €
Populiaru
Populiaru
(32)
0.24 - 0.35 €
Populiaru
Populiaru
(23)
0.24 - 0.35 €
Populiaru
Populiaru
(14)
0.24 - 0.35 €
Paskutinė prekė
Paskutinė
(1)
19.95 €
Populiaru
Populiaru
(13)
0.23 - 0.32 €
Populiaru
Populiaru
(32)
0.27 - 0.38 €
Populiaru
Populiaru
(25)
0.17 - 0.23 €
Populiaru
Populiaru
(22)
0.24 - 0.35 €

11. Esu girdėjusi, kad pienlige galima apkrėsti vyrus ir tada jie tampa nešiotojai, ar tai tiesa?

Makšties kandidozė nėra lytiškai plintanti infekcija, todėl jūs partnerio ar partneris jūsų užkrėsti negali.

Nėra stebuklingo būdo, kaip apsisaugoti nuo pienligės. Svarbu laikytis tinkamos lytinių organų higienos (neplauti makšties vidaus), dėvėti medvilnines kelnaites, nevartoti antibiotikų be reikalo ir palaikyti optimalią savo imuninę sistemą, o susirgus – kreiptis į ginekologą dėl gydymo bei susilaikyti nuo lytinių santykių gydymo metu.

12. Ant mano penio yra spuogelių, nors esu visiškai sveikas. Ką jie reiškia? Paskutinė mergina galvojo, kad turiu kažkokią ligą, nors tikrai ne.

Įvairūs spuogeliai ar iškilimai gali būti šiek tiek pakilusios riebalinės liaukos, atsirandančios beplaukėse odos vietose. Dažniausiai vėlyvoje paauglystėje arba pilnametystėje atsiranda nedideli spuogelius primenantys iškilimai, kurie dažniausiai yra tokios pačios spalvos kaip jūsų oda, kiek balkšvesni ar turintys rusvą atspalvį. Verta paminėti, kad iškilimai yra nekenksmingi  ir jiems nereikia gydymo. Vis dėlto kartais spuogeliai ant varpos atsiranda dėl lytiniu keliu plintančių infekcijų (LPI), tad kodėl nepasitikrinti ir būti ramiam?

13. Ar normalu sekso metu nuolat naudoti žaislus? Ar tai reiškia, kad mes vienas kitam su žmona nebeįdomūs?

Kiekvienos poros lytinis gyvenimas yra labai skirtingas ir spalvingas, įvairių žaislų įtraukimas į lytinius santykius tikrai nereiškia, kad esate nebeįdomūs vienas kitam, jei tai skirta paįvairinti lytinius santykius. Galbūt dabar toks etapas, kai norisi naujų pojūčių, eksperimentuoti. Vieni žaislus naudoja nuolat, kiti retkarčiais, o dar kiti visai nenaudoja. Svarbu bendrauti ir kalbėtis su partneriu, kad lytinių santykių lūkesčiai ir išpildymas tenkintų abi puses.

14. Kaip įveikti gėdos jausmą einant pirkti prezervatyvų?

Kontracepcija yra labai svarbi lytinių santykių dalis, svarbu pabrėžti, kad už kontraceptines priemones yra vienodai atsakingi abu partneriai. Barjerinė kontracepcija apsaugo tiek nuo neplanuoto nėštumo, tiek nuo lytiškai plintančių ligų. Pirkti prezervatyvus parduotuvėje tikrai nėra nieko gėdingo, juos perka daugybė įvairaus amžiaus žmonių, vaikinų ar merginų. Tai darydamas turėtum netgi didžiuotis, nes prezervatyvų pirkimas parodo, jog tu esi atsakingas ir priimi apgalvotą sprendimą, susijusį su lytiniais santykiais ir savo ateitimi. Nepamiršk, jog visada yra galimybė užsisakyti internetu ir atsiimti paštomate ar pasirinkti pristatymą į namus.

15. Spuogeliai ant krūtų. Jie šiek tiek pageltę. Galima išspausti kaip inkštirus? Ir nuo ko jie atsiranda?

Aplink spenelį esančioje srityje, vadinamoje areola, yra mažų jautrių iškilimų, vadinamų Montgomery liaukomis, jos išskiria spenelius lubrikuojantį ir nuo infekcijų apsaugantį skystį.

Šių iškilimų spausti ar įvairiais būdais atkimšti neturėtumėte, nes tai gali sukelti infekciją arba odos sužalojimą. Kartais šios liaukos gali užsikimšti, tokiu atveju atsirastų infekcijos požymių: skausmingas patinimas, paraudimas, šiuo atveju reiktų pasikonsultuoti su šeimos gydytoju.

16. Seksomanija, masturbacija miego metu kaip lunatikavimas. Partneris jaučiasi blogai, kai tai vyksta. Ką daryti?

Jeigu jums ir jūsų partneriui tai kelia diskomfortą, vertėtų kreiptis į psichologą konsultacijos. Taip pat labai svarbu atvirai kalbėtis su partneriu, kad to negalima kontroliuoti, nes miego metu vyksta visiškai nevalingai. Žmonių pasąmonė labai įdomi.

Populiaru
Populiaru
(73)
10.00 €
Populiaru
Populiaru
(22)
19.95 €
Video
Video
(7)
24.95 €
Populiaru
Populiaru
(15)
11.95 €
Populiaru
Populiaru
(21)
6.95 €
Populiaru
Populiaru
(1)
9.95 €
(2)
12.95 €
Populiaru
Populiaru
(30)
14.95 €
Populiaru
Populiaru
(4)
9.90 €

17. Ką daryti, jei mano libido visiškai dingo?

Moterų libido bėgant metams kinta. Sudėtinga komentuoti, kai nežinome moters amžiaus ir aplinkybių. Libido gali sumažėti dėl įvairių priežasčių, tokių kaip hormonų pokyčiai nėštumo metu ar perimenopauziniu laikotarpiu, ligos ar psichologiškai sunkiu gyvenimo momentu, ypač kai organizmas patiria daug streso.

Jei nerimaujate dėl sumažėjusio libido, pasikonsultuokite su savo ginekologu ar šeimos gydytoju.

18. Labai rūpinuosi higiena, bet mano penis vis tiek smirdi. Ką turėčiau daryti? Ar tai reiškia ligą?

Nemalonaus kvapo priežasčių gali būti daugybė. Lytiškai plintančios ligos gali lemti pakitusias ar nemalonaus kvapo išskyras iš lytinių organų. Svarbu pabrėžti, kad lytiniai organai neturi kvepėti levandomis, parfumerija ar migdolais, tačiau jei laikantis tinkamos higienos nemalonaus kvapo pojūtis išlieka, reikėtų gydytojo urologo konsultacijos.

19. Labai dažnai mano vagina teplioja kelnaites, palieka baltas dėmes. Ar tai normalu?

Išskyrų kiekį dažniausiai lemia hormonas estrogenas, didėjant jo kiekiui ciklo metu išskyrų iš makšties gausėja. Jei išskyros skaidrios, gelsvos, balkšvos, tąsios, neturi nemalonaus kvapo ir kartu su išskyromis nejaučiate nemalonių simptomų (niežulio, perštėjimo) – tai yra tiesiog normalios (fiziologinės) išskyros.

Kelnaitėse atsiranda balkšvos dėmės dėl to, kad visiškai sveikos makšties aplinka yra rūgšti (pH 3,5–4,5) ir, kai šios rūgštingos išskyros kontaktuoja su oru, gali apatinius drabužius nudažyti balta ar švelniai geltona spalva.

Dažniau keiskite kelnaites, dėvėkite natūralaus pluošto apatinį trikotažą, apsiprauskite, jei nemalonu, ar keliom dienom įsidėkite neparfumuotą dieninį įklotą.

Štai tiek klausimų ir atsakymų šį kartą. Tačiau mes neatsisveikinam. Sakom: iki pasimatymo!

 

Ankstesnį straipsnį galite skaityti čia: Aseksualumas, spermos skonis, šlapinimasis akto metu, penis kablys ir meilė be sekso. KLAUSIMAI–ATSAKYMAI. I DALIS

Straipsnio autoriai: Agnė Kulitaitė ir „Žemiau Bambos“

Instagram: @kulagne

Facebook: Agnė Kulitaitė

Svetainė: www.zemiaubambos.lt

Instagram: @zemiau_bambos