Pagaliau gyvename laikais, kai vibratoriai nebėra toks tabu ir apie juos galime kalbėti be paraudusių žandų ar nevalingo kikenimo. Deja, daugelis žmonių dėl sekso žaislų vis dar mieliau tariasi su „Google“ nei su geriausia drauge ar antra puse. Tačiau net ir „Google“ ne visada gali atsakyti teisingai, o „visažinių“ komentatorių nuomonės dažnai tik dar labiau suklaidina. Kad išvengtumėte bemiegių naktų ieškodami informacijos apie vibratorius, nusprendėme į vieną vietą suguldyti viską, ką reikia žinoti apie šiuos lovos draugus. Tikimės, kad po straipsnio bemiegės naktys jus kamuos tik dėl vienos, labai malonios priežasties…

Kas slypi už Jo malonybės – vibratoriaus?

Jeigu kalbėtume visiškai pragmatiškai, vibratorius yra prietaisas, kuris vibruoja ir stimuliuoja intymias vietas. Tačiau to tikrai nepakanka, kad apibūdintume šį klasikinį sekso žaislą. Vibratoriai sukelia malonumą ir gali būti naudojami labai įvairiai – orgazmui, preliudijai, masažui, masturbacijai, žaidimams poroje ar sekso vakarėliams. Šiandien kai kurios vibratorių rūšys yra taip pažengę, kad žaisliuką jūsų partneris gali kontroliuoti už tūkstančio kilometrų, su programėlių pagalba, jie turi automatinį režimą, kuris „atsimena“ mėgstamiausias vibracijos funkcijas ar net dalinasi personalizuotais sekso patarimais.

Visgi pagrindinė vibratoriaus misija yra skleisti vibruojančias arba pulsuojančias bangas, kurios stimuliuos nervų galūnėles, esančias klitoryje, vaginoje, analinėje angoje, prostatoje ar ant penio. Bėgant metams vibratorių gamintojai sukūrė įvairiausių rūšių vibratorių – skirtingų dydžių, formų, tekstūros ir funkcionalumo. Mes tikrai apie tai papasakosime daug plačiau, tačiau prieš tai – apie tai, kaip pasaulį išvydo šis fenomenalus prietaisas. 

Vibratorių istorija

Ne ką mažiau įdomi už patį sekso žaislą yra vibratorių atsiradimo istorija. Elektromechaninis vibratorius išrastas dar 1880 metais, o pirminė jo paskirtis skambėjo ne taip maloniai kaip dabar – prietaisas buvo skirtas moterų isterijai ir genitalijų kraujavimui gydyti. Apie žaisliuko atsiradimą sukurta komedija „Mano didysis O!“ (angl. Hysteria), kuri paremta tikrais įvykiais ir dėmesį sutelkia į vibratorių sukūrusio daktaro Joseph Mortimer Granville gyvenimą bei patį vibratoriaus atsiradimą.

Vėliau vibratoriai tapo vaistu nuo daugelio ligų – galvos skausmo, nutukimo, nerimo, depresijos. Nors po kurio laiko tokie drąsūs teiginiai moksliškai buvo paneigti, iki XX a. pabaigos jie buvo labai populiarūs, o vaizdingos vibratorių reklamos puošė masinių prekybos tinklų, tokių kaip „Sears Roebuck“, katalogus.

Apie vibratorius plačiojoje visuomenėje drąsiau kalbėti pradėta 1920–1950 metais, kai jie pasirodė pornografiniuose vaizdo įrašuose. Nuo septintojo dešimtmečio žaisliukų jau buvo galima įsigyti erotinių prekių parduotuvėse, žmonės juos pradėjo naudoti vis dažniau. Tad galima įtarti, kad septintasis dešimtmetis buvo tituluotas pašėlusiu ne tik dėl hipių judėjimo…

Kaip išsirinkti vibratorių?

Vibratorius – tai ne suknelė, kurią gali pasimatuoti ir grąžinti atgal. Jei norite, kad jis jūsų nenuviltų, tai negali būti impulsyvus pirkinys ir prieš įsigyjant sekso žaisliuką reikia atlikti šiek tiek namų darbų.

Pirmiausia svarbu pažinti savo kūną ir suprasti, kas jums suteikia didžiausią malonumą. Galbūt orgazmą galite patirti tik klitoriniu būdu, galbūt jus jaudina itin didelis ir gilus įsiskverbimas, o gal seniai svajojate apie analinius žaidimus? Taip pat pagalvokite, kaip žaisliuką ketinate naudoti. Ar vibratorius bus skirtas tik solo žaidimams, ar ir poroje? Galbūt daug keliaujate ir jums reikia kompaktiško, tyliai veikiančio prietaiso? O gal esate homoseksualiuose santykiuose arba ketinate apsikeisti rolėmis, todėl jums reikalingas strap-on tipo vibratorius?

Renkantis vibratorių reikėtų atkreipti dėmesį ir į elementarią jo charakteristiką bei funkcionalumą. Dalinamės keletu pagrindinių parametrų, kuriuos svarbu žinoti.

 • Vibratoriaus dydis. Dažnai vibratoriaus dydis nuotraukoje neatspindi realybės, todėl žinokite, kokios apimtys jus tenkina labiausiai ir žaisliuko ieškokite pagal jas.
 • Medžiaga. Ji turi labai daug įtakos jūsų pojūčiams, todėl atsižvelkite į tai, iš ko pagamintas vibratorius. Silikoniniai vibratoriai yra itin glotnūs ir kokybiški, taip pat populiarūs žmogaus odą imituojančios medžiagos žaisliukai, kurie suteikia itin realius potyrius. Vibratoriai gali būti pagaminti ir iš kietesnės medžiagos, pavyzdžiui, plastiko. Dažniausiai jie labiau tinka klitorio stimuliacijai.
 • Galingumas ir vibracijos funkcijos. Vienos moterys yra itin jautrios ir švelni vibracija gali sukelti aikčiojimą, o kitos mėgsta galingą srovę ir įvairovę. Pagal tai atsižvelkite, kokio galingumo vibratoriaus norėsite, ir ar jums reikalingas prietaisas su keletu pagrindinių vibracijos funkcijų, ar su platesnėmis galimybėmis.
 • Atsparumas vandeniui. Tai labai svarbus kriterijus tiems, kurie nori žaisliuku naudotis duše, vonioje, pirtyje ar kitose panašiose vietose. Vibratorius gali būti pilnai atsparus vandeniui ir atsparus nenardinant. Atkreipkite dėmesį į tai.

Išmanusis kiaušinėlis LUSH 2
Legendinis vibratorius Ledlaužis
Klitorio stimuliatorius Satisfyer Pingvinas
Išmanusis kiaušinėlis LUSH 3
Vibratorius Elegant Diamond Vibe
Vibratorius Naujokas
(7)
37.36 €
Vibratorius Bosas
(41)
22.90 €
We-Vibe Unite (purpurinis)

Vibratoriai ir falo imitatoriai – apgaulingas panašumas

Jei egzistuotų toks dalykas, kaip sekso žaislų raštingumas, viena dažniausių klaidų būtų ta, jog kai kurie žmonės vis dar nežino skirtumo tarp vibratoriaus ir falo imitatoriaus. Taip, abu yra sekso žaislai, abu skirti masturbacijai arba žaidimams lovoje ir abu gali suteikti daaaug malonumo. Tačiau esminis skirtumas tarp šių žaisliukų yra tas palaimingas „zzzz“… Paprastai falo imitatorius nevibruoja, nebent jis turi papildomą įstatomą vibruojančią kulką.

Kadangi falo imitatorius įprastai nevibruoja, dažniausiai šis sekso žaislas naudojamas įsiskverbimui į vaginą arba analinę angą. Jis taip pat gali būti naudojami įvairiais būdais – nuo įžangų iki sekso su strap-on diržais. Falo imitatoriai būna dviejų tipų – pilnai užpildantys arba tuščiaviduriai, skirti padidinti apimtis ir suteikti malonumą abiem partneriams. 

Vibratoriaus išskirtinumas užkoduotas jau pačiame pavadinime – jis vibruoja! Šį žaislą išbandžiusios moterys šį išradimą šlovina vien dėl neaprėpiamų galimybių, kurias suteikia vibracija. Vibratoriai gali būti skirti išorinei ir vidinei stimuliacijai, turėti galingas vibracijas, pulsacijas, automatines funkcijas, būti valdomi nuotoliniu pulteliu, mobilia programėle, viduje turėti besisukančius šratukus… Vardinti galime iki begalybės, bet kaip ten sakoma? Geriau vieną kartą pabandyti, nei šimtą kartų išgirsti! 

Susipažinkite su vibratorių tipais

Kadangi jau taip išgyrėme neaprėpiamas vibratorių galimybes, pats metas susipažinti su pagrindiniais jų tipais ir pagaliau sužinoti, kuo jie skiriasi.

Klasikiniai vibratoriai. Tai tiesūs, klasikinės formos vibratoriai, kurie gali būti pagaminti iš plastiko, gumos ar silikono. Dažniausiai jie naudojami erogeninių zonų stimuliacijai – jais galima masažuoti spenelius, klitorį, analinę angą ar kitas jautrias sritis. Klasikiniai vibratoriai taip pat tinka įsiskverbimui į vaginą, o dėl plonos, ergonomiškos formos gali būti naudojami ir analiniams žaidimams.

Vibratoriai-kiškučiai. Ar pamenate serialo „Seksas ir miestas“ sceną, kai Šarlotė įsigijo mielą rožinį vibratorių-kiškutį ir su juo laiką leido taip gerai, kad draugės turėjo surengti intervenciją ir jį iš jos atimti? Nenuostabu, juk vibratoriai-kiškučiai yra laikomi tikrais dievukais, kurie garsėja savo funkcijomis, sukeliančiomis skirtingo tipo orgazmus. Juos sudaro įprastas penio formos vibratoriaus, papildytas specialia atšaka, skirta klitorio stimuliacijai. Ji į žaisliuką integruota taip, kad veiktų įsiskverbimo metu ir suteiktų dvigubą malonumą. Tarsi to būtų negana, daugelis šiuolaikinių vibratorių-kiškučių turi specialiai lenktą galvutę ar besisukančius rutuliukus, kurie stimuliuoja G-tašką. Darosi jau visai suprantama, kodėl Šarlotė nebenorėjo išeiti iš namų dėl šio žaisliuko, ar ne?

 

G-taško vibratoriai. Paslaptingas lyg Bermudų trikampis G-taškas – vieta, kurios paieškoms verta skirti laiko. O kad šį makštyje esantį lobį rasti būtų lengviau, jums į pagalbą atkeliauja G-taško vibratoriai. Šio tipo vibratoriai turi unikalią, kiek lenktą formą ir specialią galvutę, kuri padeda lengviau atrasti ir stimuliuoti G-tašką bei patirti itin stiprų orgazmą. Toks žaisliukas itin pravers moterims, kurioms sunkiau patirti orgazmą vaginaliniu būdu arba rasti savo G-tašką kitais būdais.

 

Realistiški vibratoriai. Jie skirti išsiilgusiems tikrų pojūčių. Kiekviena detalė – nuo minkštos, odą primenančios medžiagos, iki venomis padengto paviršiaus ar švelnios galvutės, – viskas primena vyrišką pasididžiavimą. Šis vibratorių tipas taip pat gali nustebinti įspūdingomis apimtimis, todėl žaisliukai dovanoja itin gilų, jaudinantį ir vaginą užpildantį įsiskverbimą. Tik būkite atsargūs – jei tai pirmasis jūsų vibratorius, geriau pradėkite nuo vidutinės apimties ir pamažu keliaukite link didesnės.

 

Dvigubi vibratoriai. Aštresnių pjūčių gerbėjams sukurti specialūs dvigubi vibratoriai, kurie vienu metu gali įsiskverbti ir į vaginą, ir į analinę angą. Šie žaisliukai leidžia geriau tyrinėti savo kūną ir išbandyti platesnės malonumo galimybes. Renkantis tokio tipo vibratorių labai svarbu žinoti, kad tarpelis tarp vaginos ir analinės angos pas kiekvieną yra skirtingas, todėl reikėtų atkreipti dėmesį į žaisliuko ilgį. Jeigu esate pradedantieji analinio sekso srityje, rinkitės dvigubą vibratorių, kuris turės plonesnę galūnę – tai padės prie naujų potyrių priprasti pamažu, švelniai ir lengvai.

 

Mini vibratoriai. Mini vibratoriai arba vibruojančios kulkos yra diskretiški, kompaktiško dydžio, kad juos galėtumėte nešiotis rankinėje ir su savimi turėti bet kur ir bet kada. Mini vibratoriai geriausiai tinka klitorio ar erogeninių zonų stimuliacijai, todėl juos galite naudoti karštoms preliudijoms su partneriu. Yra ir į kelnaites įstatomų vibruojančių kulkų, valdomų nuotoliniu pulteliu. Taip galite visą kontrolę perduoti kažkam kitam ir mėgautis jaudinančia priklausomybe. Mini vibratoriai gali būti naudojami ir vaginaliniams žaidimams. Tik turėkite omenyje, kad tam reikalingas prezervatyvas, kuris padės saugiai ištraukti žaisliuką.

 

Analiniai vibratoriai. Analiniai vibratoriai tinka ir vyrams, ir moterims, todėl juos gali naudoti naujų potyrių ištroškusios poros. Analinį vibratorių lengva atpažinti iš siaurėjančios galvutės ir platesnio pagrindo. Galvutė padeda sklandžiai įsiskverbti, o platėjantis pagrindas – žaisliuką saugiai ištraukti. Dauguma analinių vibratorių turi lenktą galvutę, kuri papildomai stimuliuoja G tašką arba prostatą. Tai reiškia, kad jūsų laukia itin stiprūs orgazmai ir jaudinantys nauji atradimai.

Klitorio stimuliatoriai. Klitoris dažnai vadinamas orgazmų karaliumi, ir tikrai pelnytai – tai jautriausia moters erogeninė zona, kurios paskirtis yra suteikti pasitenkinimą. Klitoryje slypi net 8000 jautrių nervų galūnėlių, kurias stimuliuojant laukia iš proto vedantys potyriai. Mmmm, turbūt jau vien skaitant pradeda linkti keliai? Tuomet metas susipažinti su klitorio stimuliatoriais ir jų rūšimis!

 • Klasikiniai klitorio stimuliatoriai. Tai rūšis, kuri panaši į mini vibratorius ar vibruojančias kulkas. Šie žaisliukai nedideli, diskretiški, pagrindinė jų funkcija – vibruojant stimuliuoti klitorį arba kitas jautrias vieteles.
 • Vakuuminis stimuliatorius. Šis žaisliukas ne tik vibruoja, bet ir turi apvalią galvutę, kuri sudaro vakuumą ir klitorį padaro dar jautresnį. Jei patiriate malonumą žaisdami vien pirštukais, pagalvokite, kokius stebuklus gali šie stimuliatoriai!
 • Oralinį seksą imituojantis stimuliatorius. Turbūt nėra moters, kuri neitų iš proto dėl oralinio sekso. Kad nereikėtų laukti progų jo gauti, galite įsigyti žaisliuką, kuris imituoja liežuvio judesius. Tai gali būti vibruojantis ir judantis liežuvėlis ar besisukantis rutuliukas, stimuliuojantis klitorio zoną. Bet kuriuo atveju – kulminacija garantuota.

 

Kūno masažuokliai. Tai pikantiški žaisliukai, kurie patiks masažo ir ilgų įžangų gerbėjams. Kūno masažuokliai dažniausiai turi platesnę galvutę ir yra panašūs į mikrofoną. Jie tinka erogeninių zonų (klitorio, lytinių lūpų, spenelių, varpos, sėklidžių ar išangės) stimuliacijai arba įprastam viso kūno masažui. Šio tipo žaisliuką galima naudoti tiek preliudijoms su partneriu, tiek intymioms akimirkoms su savimi.

 

Vibratoriai poroms. Vibratoriai skirti toli gražu ne tik vienišiems žmonėms. Jais galima labai smagiai paįvairinti seksualinį gyvenimą su partneriu. O kad malonumas būtų dvigubas ir dar vienu metu, galite išbandyti specialius vibratorius poroms. Tai žaisliukai, kurie lytinių santykių metu gali papildomai stimuliuoti klitorį, G-tašką, penį, tarpvietę. Vienas populiariausių – U formos vibratorius. Viena jo dalis sekso metu stimuliuoja G-tašką, o kita – klitorį ir partnerio pasididžiavimą. Šie žaisliukai yra specialios formos, kad neslystų, prisitaikytų prie kūno ir nesukeltų diskomforto. Tokie vibratoriai puikiai tinka, jei poroje moteris susijaudina lėčiau, ne visada patiria orgazmą arba tiesiog norisi stipresnių pojūčių.

 

Kokybės ženklas – LELO vibratoriai

Tikru vibratorių flagmanu tapo kompanijos LELO gaminami žaisliukai, kurie išsiskiria savo švediška kokybe, funkcionalumu ir itin moterišku, diskretišku dizainu.

Visos LELO prekės gaminamos iš aukščiausios kokybės silikono, o jų varikliai sukurti naudojant pažangiausias, šiuolaikines technologijas. Įdomu tai, kad ši kompanija yra pagaminusi ir vieną brangiausių pasaulyje, 24 karatų aukso vibratorių. Tai kas ten sakė, kad deimantai – geriausi merginų draugai?

Tačiau LELO garsėja tikrai ne vien dėl aukso. Gamintojai kuria žaisliukus, kurie yra tobulai, kone anatomiškai prisitaikantys prie kūno linijų ir intymių vietų, todėl kiekvienas prisilietimas yra dar intensyvesnis. Žaisliukai itin ergonomiški, didžioji dalis jų telpa delne arba turi automatinį valdymą, kuris leidžia jais džiaugtis visiškai atlaisvinus rankas. Į LELO žaisliukus taip pat integruotos modernios vibracijos funkcijos, kurios automatizuoja naudojimąsi vibratoriais. Viskas tik tam, kad kiekvieno vartotojo patirtis vestų link maksimalaus pasitenkinimo.

 

Kaip naudoti vibratorių?

Patyrusiems sekso žaisliukų pasaulyje vibratoriaus naudojimas atrodo elementarus dalykas, tačiau tai darantiems pirmą kartą labai svarbu tinkamai pasiruošti. Nesijaudinkite, vibratoriai – ne raketų mokslas, o didžiausias darbas slypi ne žaisliuko mechanizmuose, o mūsų galvose. Taigi, kaip naudotis vibratoriumi?

Tinkamai nusiteikite. Orgazmą patirti sunkiau, jei esate išsiblaškę, patiriate stresą ar labai jaudinatės. Pabandykite sukurti sau tinkamą atmosferą. Išsimaudykite vonioje, užsidekite žvakių, įsitikinkite, kad kambaryje pakankamai šilta ir jauku. Nepamirškite, kad jūsų tikslas – malonumas, todėl neribokite savo fantazijų, o jei reikia, įsijunkite pornografinį filmą. Jei jaučiate, kad šiandien ne jūsų diena ir negalite patirti malonumo, neskubėkite daryti išvadų, jog vibratoriai – ne jums. Pabandykite pažaisti su savimi kitą dieną, kai būsite geresnės nuotaikos.

Nebijokite tyrinėti. Juk ne veltui sakoma, kad randa tie, kurie ieško. Jei norite patirti kuo stipresnį malonumą, neapsiribokite vienu judesiu – išbandykite viską! Vibratorių įskverbkite į vaginą ir kita ranka stimuliuokite klitorį, trinkite vibratorių į savo lytines lūpas, spenelius, lieskite juo savo tarpvietę ar analinę angą. Jei vibratoriaus galvutė platesnė, galite pabandyti įskverbti tik galiuką ir juo žaisti. Naudodami G-taško vibratorių, eksperimentuokite jį sukdami viduje, kad atrastumėte labiausiai jaudinančią zoną.

Keiskite pozas. Kaip ir sekse, žaidžiant su vibratoriumi galima išbandyti įvairias pozas. Gulėkite ant nugaros ir laikykite vibratorių ant intymių vietų arba įskverbkite jį, kai gulite ant šono. Gulkitės ant vibratoriaus, apžerkite vibratorių, žaiskite su juo klūpėdami ant kelių. Tinka viskas, ką tik sugalvosite – taip galite atrasti sau maloniausias pozas, kurios padės pagerinti intymaus gyvenimo kokybę ir užsiimant seksu su partneriu.

Žaiskite poroje. Kai jau atrasite tai, ką mėgstate solo žaidimų metu, įtraukite vibratorius ir į seksą su partneriu ar preliudijas. Parodykite antrai pusei, kas jus labiausiai jaudina, perduokite jai vibratoriaus kontrolę. Vibratorius galima drąsiai naudoti ir įaudrinant vyrus – stimuliuokite žaisliuko galvute JO penį, laikykite vibratorių ties analine anga ir šiek tiek paspauskite ties tarpviete – taip stimuliuosite prostatą. Jei esate pasiruošę dar labiau įtraukti vibratorius į savo lovos gyvenimą, išbandykite analinius, strap-on vibratorius ar specialius vibratorius poroms.

Nepamirškite tinkamų priemonių. Kad žaidimai vyktų sklandžiai, nepamirškite lubrikanto. O jo reikia daug! Kuo daugiau drėgmės – tuo malonesni pojūčiai laukia jūsų. Svarbu įsidėmėti, kad naudojant žaisliukus iš silikono, negalima naudoti silikoninio lubrikanto – taip galite pažeisti ar deformuoti vibratorių.

Kodėl moterys naudoja vibratorius?

Ne, vibratorius nepasakys komplimento, neapkabins ir nepadovanos gėlių. Tačiau jis gali padovanoti kai ką daugiau – orgazmą, kurį patirsite kada tik panorėję. Turbūt dėl šios priežasties vien JAV vibratorių rinka kasmet uždirba daugiau nei 6 mlrd. dolerių, o šiuos žaisliukus naudoja net 53 % moterų. Na, o jei jums vis dar kyla klausimų, kodėl verta naudoti vibratorių, dalinamės 5 populiariausiais moterų atsakymais.

Lengviau patirti orgazmą

Statistika rodo, kad vos 20 % moterų patiria orgazmą vaginaliniu būdu, o kas šešta moteris gyvenime nėra patyrusi jokio orgazmo apskritai. Taip yra dėl įsitikinimo, kad norint pasiekti kulminaciją, būtinas seksas su partneriu. Naudojant vibratorių galima patirti klitorinį orgazmą, stimuliuoti kitas jautrias zonas ir atrasti tai, kas kūnui tinka labiausiai, todėl daugelis moterų pritaria, kad su vibratoriumi orgazmą patirti yra lengviau.

Jokios įtampos

Moterys teigia, kad naudojantis vibratoriumi jos labiau atsipalaiduoja. Nereikia galvoti, kaip tuo metu atrodai, ar tavo krūtinė nėra pernelyg didelė, ar partneris jaučia, kad šiandien valgei daug svogūnų, ar nedarai keistų sekso mimikų. Na, o matematika čia paprasta – didesnis atsipalaidavimas = greičiau pasiektas ir malonesnis orgazmas.

Daugkartiniai orgazmai

Vibratoriaus galia yra ta, kad jis niekada nepavargsta. Tai reiškia, kad net ir patyrus orgazmą, galite jį naudoti toliau, kol patirsite dar vieną, dar vieną, dar vieną ir dar vieną…

Galima kontroliuoti malonumą

Užsiimant seksu su partneriu, dažnai svarbu ieškoti kompromiso –geriausia poza, maloniausia preliudija, tinkama nuotaika. Dažnai tai gali tapti trikdžiais, kurie blokuoja arba atitolina orgazmą. Naudojant vibratorių, moterys gali pačios kontroliuoti padėtį – būti švelnesnės, grubesnės, keisti tempą, vibracijos režimus. Tai padeda pasiekti daugiau malonumo ir labiau pasitikėti savimi.

Geresnė seksualinio gyvenimo kokybė

Naudodamos vibratorius, moterys geriau pažįsta savo kūną, žino, kas suteikia malonumą, kyla jų libido. Tai automatiškai pagerina ir intymius santykius poroje. Be to, vibratorius visada galite įtraukti į seksą su partneriu ir taip perkelti savo lovos gyvenimą į kitą lygį.

Kaip prižiūrėti vibratorius?

Kad vibratoriai tarnautų ilgai, o jais naudotumėtės saugiai, būtina tinkama jų priežiūra. Ji tikrai nėra sudėtinga, tačiau reikia žinoti keletą pagrindinių taisyklių.

Kaip valyti vibratorių?

 • Prieš ir po kiekvieno naudojimo vibratorių kruopščiai nuvalykite specialiu sekso žaisliukų valikliu arba nuplaukite jį šiltu vandeniu ir antibakteriniu muilu.
 • Vibratorių plaukite tekančiu vandeniu. Jokiu būdu nenardinkite tos vietos, kurioje yra baterijos.
 • Nuplovus vibratorių, jį nusausinkite popieriniu arba minkštu, gerai drėgmę sugeriančiu rankšluosčiu.
 • Jei vibratorių dezinfekuojate sekso žaisliukų valikliu, leiskite jam išdžiūti ir tik tuomet padėkite vibratorių į vietą.

Kaip laikyti vibratorių?

 • Vibratorių laikykite dėžutėje arba medžiaginiame maišelyje, kad apsaugotumėte nuo kontakto su bakterijomis.
 • Silikoninių vibratorių nelaikykite su kitais silikoniniais žaisliukais.
 • Vibratorių galite įvynioti į minkštą maišelį arba minkštą medžiagą, kuri nesipūkuoja.
 • Vibratorių laikykite sausoje, tamsioje, vėsioje patalpoje. Saugokite jį nuo tiesioginių saulės spindulių. Karštis kenkia vibratoriui – jis gali išdžiovinti, ištirpinti ar išblukinti žaisliuką.

Ar vibratoriai turi minusų?

Vibratorius – jėga, galinti ir kurti, ir griauti – priklauso nuo to, į kokias rankas patenka žaisliukas. Kad ir kaip teatrališkai tai skamba, šiuose žodžiuose yra šiek tiek tiesos. Kokiais būdais vibratoriai gali pakenkti jūsų seksualiniam gyvenimui?

Gali sukelti priklausomybę

Kaip ir priklausomi nuo narkotikų, lošimų ar kitų blogų įpročių, žmonės gali būti priklausomi nuo masturbacijos. Ypač, kai su vibratoriumi patirti orgazmą lengviau ir paprasčiau. Dažnai žmonės, kurie turi psichologinių problemų ar susiduria su tam tikrais sunkumais gyvenime, nerimą „malšina“ nukreipdami dėmesį į žaidimus su savimi. Iš esmės nukreipti dėmesį ar valdyti nerimą seksualiniais potyriais nėra blogai, tačiau kai situacija tampa neadekvati ar sukelia realia priklausomybę, reikėtų kreiptis pagalbos į psichoterapeutą arba seksologą.

Turiu vibratorių – nebereikia vyro?!

Yra moterų, kurioms sunku patirti orgazmą su antra puse. Dažnai atradusios vibratorius ir supratusios, kaip paprasta su jais pakilti į devintą dangų, tokios moterys praranda motyvaciją mylėtis su partneriu. Tik nepamirškite, kad vyrą iškeitusios į įkraunamą aparatą, ilgainiui galite sugriauti santykius. Kaip spręsti šią problemą? Vibratorių įtraukite į žaidimus dviese ir nebijokite antrai pusei parodyti, kas jus jaudina ir kaip jais naudotis, kad patirtumėte malonumą.

Gali pakenkti sveikatai

Tik nepagalvokite, kad naudodami vibratorių keliate sau kokį nors pavojų. Pavojus kyla tuomet, kai elgiatės neprotingai. Nepirkite neaiškios kokybės, sertifikatų neturinčių sekso žaisliukų, pasirūpinkite tinkama jų priežiūra ir laikykitės instrukcijų. Pavyzdžiui, nenardinkite po vandeniu žaisliukų, kurie jam nėra atsparūs, nenaudokite silikoninio pagrindo lubrikantų su silikoniniais vibratoriais, o jeigu išdykausite su vibruojančia kulka, ją į makštį įskverbkite tik su prezervatyvu. Iš esmės, svarbu pasidomėti, iš ko pagamintas vibratorius, žinoti jo savybes ir prieš naudojant būtinai perskaityti instrukciją.

Ar vibratorius – gera idėja dovanai?

Vibratorius gali būti ir šmaikšti, ir praktiška dovana, bet tik tuo atveju, jeigu yra atitinkama proga ir jį įteikiate žmogui, kurį gerai pažįstate. Jei vibratorių įteiksite tetai jubiliejaus proga, galite sudeginti ne vieną tiltą, o rožinį falo formos kiškutį padovanoję konservatyviai arba labai religingai draugei, liksite nesuprasti. Kada dovanoti vibratorių yra laiku ir vietoje?

 • Mergvakario proga. Vibratorius – tai klasikinė dovana būsimai nuotakai. Vieni tai daro iš šmaikštumo, kiti žino, kad šventės kaltininkė jau seniai svajoja įsigyti tokį daikčiuką, bet nedrįsta. Tik prieš rinkdami tokią dovaną būkite tikri, kad mergvakario šventėje nedalyvaus kokia nepilnametė pusseserė ar mama, o pati nuotaka yra tikrai už tokius prietaisus lovoje.
 • Antrai pusei. Tai gali būti labai intymi ar net romantiška dovana Valentino dienos ar kita proga. Yra porų, kurių seksualinis gyvenimas aktyvus, jos lovoje naudoja sekso žaisliukus arba yra ne kartą kalbėję, kad norėtų tai išbandyti. Tokiu atveju galite labai maloniai nustebinti savo antrą pusę ir tuo pačiu padaryti paslaugą sau bei į miegamąjį įnešti daugiau įvairovės.
 • Atvirai asmenybei. Kai kurie žmonės labai atvirai kalba apie savo seksualinį gyvenimą, yra itin aktyvūs ir mėgsta eksperimentuoti. Jei turite tokių draugų, vibratorius gali būti tikrai naudinga ar net labai apgalvota dovana. Tik turėkite omenyje, kad tai itin delikatus daiktas, todėl nepersistenkite rinkdami žaisliuką ir nepirkite itin didelių apimčių ar nestandartinio funkcionalumo vibratoriaus. Geriausiai tiks laiko patikrinta klasika – klitorio masažuokliai, vibratoriai-triušiukai ar tradiciniai vibratoriai. Jei visgi nežinote, koks sekso žaislas būtų tinkamiausia dovana, galite tiesiog padovanoti erotinių prekių parduotuvės čekį ir leisti draugui išsirinkti pačiam.

Vibratoriai vyrams – ar tai populiaru?

Vyrauja klaidinga nuomonė, kad vibratoriai yra skirti tik moterims. Vyrai turi lygiai tokią pačią teisę mėgautis sekso žaisliukais, o rinkoje galima rasti ne vieną vibruojantį prietaisą, skirtą šios lyties atstovams. Kokie jie?

Vibruojantys penio žiedai. Penio žiedas yra tituluojamas kaip „must“ (privalomas) sekso žaislas, kuris turėtų atsidurti kiekvienos poros naktiniame stalčiuje. Taip yra todėl, kad šis žaisliukas nedidelis, patogiai naudojamas ir didesnį malonumą suteikia abiem partneriams. Visgi penio žiedas yra itin svarbus vibratorius vyrams, kurie nori sustiprinti erekciją, prailginti lytinį aktą ir patirti intensyvesnį orgazmą. Į penio žiedą gali būti įstatoma ir vibruojanti kulka, kuri stimuliuoja sėklides – daugeliui vyrų tai labai patinka. O jei norite labiau pamaloninti moterį, vibraciją galite nukreipti į klitorį – tai tiesiog išves ją iš proto.

 

Masturbatoriai. Tai tikras aukso išradimas vyrams, kurie nori savo masturbacijai suteikti daugiau realistiškų potyrių. Dažniausiai šie žaisliukai yra pagaminti iš gelinės arba specialios CyberSkin ar TechnoSkin medžiagos, kuri primena tikrą odą, o jų įsiskverbimo kanalai imituoja vaginą, burną arba analinę angą. Tokie žaisliukai padeda labiau įsijausti ir sudaro įspūdį, kad šėliojate su tikra moterimi. Be to, į juos taip pat galima integruoti vibruojančias kulkas, kurių virpesiai dar labiau sustiprina malonumą.

Vibruojančios pompos. Ne paslaptis, kad vyrai dievina oralinį seksą, o daugelis jų pripažįsta, kad tai viena mėgstamiausių sekso rūšių. Šiems poreikiams patenkinti sukurtos vibruojančios pompos, kurių vakuumas sudaro malonų siurbimo ir čiulpimo pojūtį. Tai ne tik suteikia malonumą, bet ir padeda kraujui suplūsti į varpą ir jai padidėti. Taip galite vienu metu nušauti du zuikius – pasimėgauti vibruojančia pompa, o vėliau antrą pusę nustebinti padidėjusiomis apimtimis ir karštesniais žaidimais dviese.

 

Vibruojantys analiniai kaiščiai ir analiniai vibratoriai. Sakoma, kad analiniam seksui reikia pribręsti, tačiau tai patyrus, kelio atgal nebėra. Pasirodo, analinė anga turi velniškai daug jautrių nervų galūnėlių, kurias su vibracijos pagalba galite išjudinti taip, kad vos susilaikysite nesprogę iš susijaudinimo. Tokie žaisliukai ypač populiarūs tarp vyrų, kurie atviri naujiems potyriams. Be to, šio tipo vibratoriai dažnai gali papildomai stimuliuoti ir prostatą, o tai suteiks visiškai naujų malonumo atspalvių.

 

Mitai apie vibratorius – kuo nereikėtų tikėti?

Turbūt nuneigti, kad vibratoriai suteikia daug malonumo – neįmanoma. Tačiau prieš šiuos žaisliukus nusiteikę žmonės yra į pasaulį išleidę ne vieną mitą, kuris gali priversti sudvejoti. Dalinamės pagrindiniais klaidingais įsitikinimais apie vibratorius ir skubame papasakoti, kodėl jais neverta tikėti.

 • Vibratoriai skirti tik vienišiems žmonėms. Yra daug žmonių, kurie nepasitiki savimi ir jų ego stipriai užgaunamas, kai partneris naudoja kitus sekso žaislus. Todėl jie suformavo klaidingą stereotipą, kad vibratoriai reikalingi tik vienišiems žmonėms, kurie neturi antros pusės. Tai netiesa! Juk nedraustumėte savo partneriui masturbuotis, kai jūsų nėra šalia? Žaidimai su vibratoriumi yra lygiai tas pats! Niekada nežiūrėkite į vibratorių kaip į priešą ar konkurentą – jis kaip tik padeda geriau pažinti savo kūną, sužinoti, kas geriausiai suteikia malonumą, o į žaidimus poroje įtraukę šį žaisliuką, galite atrasti labai daug naujų potyrių.
 • Pradėjus naudoti vibratorių nebegalėsiu patirti orgazmo natūraliai. Naudojimasis vibratoriumi neturi jokios įtakos jūsų seksui su partneriu. Vibratorių galite naudoti kiek tik norite ir kada norite, tik turėkite omenyje, kad labai stiprios vibracijos funkcijos gali kuriam laikui šiek tiek sumažinti jautrumą. Jei turite partnerį, tiesiog pasistenkite išlaikyti pusiausvyrą tarp sekso su juo ir žaidimų vibratoriumi. Na, o jei planuojate karštą naktį su antra puse, kelias valandas iki tol susilaikykite ir vibracijos malonumus geriau palikite įžangai dviese – taip bus kur kas smagiau.
 • Jei dažnai naudosiu vibratorių, mano vagina „išsitampys“. Kai kurios moterys bijo įsigyti didesnių apimčių vibratorių, nes mano, kad jis gali deformuoti intymias vietas. Būkite ramūs – tai neįmanoma! Jeigu vagina atsistato po tokio įvykio kaip gimdymas, jos tikrai nepaveiks 24 cm ilgio ar 6 cm skersmens penį imituojantis žaisliukas. Tad galite nesibaiminti, kad kažkas sekso metus pajus, jog naudojotės kokiais nors žaisliukais. Vagina yra tarsi durys – jos atsiveria kažkam atėjus į svečius, leidžia tam svečiui pasiramstyti sienomis ir pabūti, o išleidusi jį namo, vėl uždaro duris ir lieka savo vietoje.

Jaučiame, kad atlikome savo misiją ir jus supažindinome su visa informacija, kurią reikia žinoti apie vibratorius.