Ar žinojote, kad pūtės laižymas (arba, moksliškiau sakant, kunilingas), gali baigtis rimtomis problemomis ar net mirtimi? Labai realu, kad būtent taip nutiks, jei gyvenate Rusijoje ar kokioje kitoje tamsioje viduramžiškų pažiūrų valstybėje, o apie jūsų pomėgį draugę pamaloninti oraliniu būdu netyčia sužinos draugeliai. Nebebūsite laikomas „rimtu bachūru”, greičiausiai kompanijoje įgysite „pyzdalaižio” pravardę ir neteksite aplinkinių pagarbos.

Rodyti daugiau

Dar liūdniau, jei papulsite į kalėjimą (o tokiose šalyse, kaip Rusija, tai išties nesunku) . Ten žinia apie jūsų miegamojo įpročius gali baigtis nesavanoriškais homoseksualiais santykiais bei visokeriopomis smurto rūšimis. Ir visai nesvarbu, kad papają lyžtelėjęs bus kone kas antras jūsų likimo draugas – kol niekas apie tai nežino, viskas tvarkoj.

„Kam apie tai pasakoju?” – pagalvosite jūs. Ogi todėl, kad jau kuris laikas pastebiu tokį vieną įdomų dėsnį. Kaip tik šalyje smarkiau kišamasi į piliečių asmeninį gyvenimą (tiek valstybiniu lygmeniu, tiek tarppilietiniu), taip iškart toje valstybėje gyvenimo kokybė primena gulagą. Ekonomika šiknoj, į lauką vakare išeit nesaugu, žmonės gatvėse liūdnais it Rūpintojėlio veidais.

Dvigubi standartai ir Suomijos premjerės pasilinksminimas

O dabar pakalbėkim apie pagrindinę šio rašinio temą – dvigubus standartus ir vis dar tokį gyvą norą reguliuoti asmeninį (ypač moterų) gyvenimą. Štai prieš kelias savaites pasaulį apskriejo didis skandalas. Suomijos premjerė, apsaugok tu Viešpatie, savaitgalį atsipalaidavo vakarėlyje su draugais. Šoko, dainavo, truputį išgėrė ir, tik pagalvok, apskritai gerai leido laiką! Užfiksuotos baliuškos akimirkos pateko į socialines medijas, o tada, kaip jau būna, šūdas pateko į ventiliatorių.

Iš visų pasaulio kampelių bemat ėmė plūsti davatkiški aikčiojimai, baisintis šitokiu „nedoru” ir „nekompetentingu” politikės elgesiu. Mūsų valentinos ir birutės komentaruose irgi nevengė pasisakyt, kad išvis jokiai moteriai po vakarėlius „kaip šliundrai” valkiotis nedera. Premjerei netgi teko viešai atsiprašinėti visuomenės, su ašaromis teisintis ir atlikti narkotikų testą. Šis grįžo neigiamas.

Panašaus visuotinio puolimo ir iš jo sekančio galvos barstymo pelenais nepamenu turbūt nuo Jozsef‘o Szajer‘io pasitūsinimo. Čia to paties V. Orbano draugelio, kuris Gražulio stiliumi aršiai lojo ant gėjų, o paskui buvo prigautas pro langą tepantis slides iš masinės gėjų orgijos su narkotikais kuprinėje. Per karantiną. Nors ne. Net jam šitokios pasmerkimo ir šūdų lavinos atlaikyti neteko.

Buvimas moterimi – padėtis be išeities?

Ne kartą esu sakiusi, jog gaila, bet buvimas moterimi iki šiol yra padėtis be išeities. Prisigimdei vaikų ir nusprendei likti namuose? Tinginė vyro išlaikytinė! Balansuoji tarp darbo ir šeimos? Vargšai auklėms numesti vaikai bei nedamylėtas vyras! Kopi karjeros laiptais ir vaikų neplanuoji? Kale karjeriste, kas tau senatvėj stiklinę vandens paduos?!

Toliau tik smagiau. Eini į pasimatymus? Kurva! Vaikštai į naktinius klubus ir pasimatymus? Narkomanė, alkoholikė ir, aišku, kurva! Miegamajame mėgsti įdomesnius eksperimentus? Iškrypus kurva! Lovoje tik guli tamsoje po antklode ir bijai garsą išleisti? Lenta, nesistebėk, jei vyras pas kitą pabėgs!

Galėčiau toliau sąrašiuką varyt, bet mintį ir patys supratot. Verčiau pasakysiu kitką. Aš labai džiaugiuosi, kad bent įstatymų pagarbos piliečių privačiam gyvenimui prasme esam visai  nebloga šalis. Aišku, tobulėt yra kur (hey hey, kanapių dekriminalizacija ir partnerystės įstatymas!), bet gyventi galima. Kitas reikalas, mūsų vidinis dievobaimingas kunigėlis, už kiekvieną smagumą plakantis tiek kitus, tiek save.

Tai štai sėdžiu ir galvoju, gal vis tik jau laikas jį iš savo mąstymo vyt lauk ir pradėt gyventi taip, kaip patinka mums? Nes juk visi mes, nepriklausomai nuo lyties, amžiaus, pareigų ir zodiako ženklo, esam žmonės. Mėgstam malonius dalykus ir turim į juos teisę.

Suomijos premjerė yra laisva tūsintis, kol tai daro ne darbo metu ir ne darbo vietoje. Aš esu laisva nuogą savo kūną laistyti šampanu. O mano partneris yra laisvas tą šampaną laižyti man iš vaginos. Ir, žinot ką? Visi šie dalykai niekaip nenusako nei vieno iš mūsų, kaip žmogaus ar kaip savo srities profesionalo, vertės. Sakysit, mėgautis visu tuo reikia už uždarų durų? O jūs pabandykit garsiai ir pravėrę duris. Mažu patiks…

Straipsnio autorė: Agnė Kulitaitė

Instagram: @kulagne

Facebook: Agnė Kulitaitė