Galvojantys, kad užsikrėsti įvairiomis infekcinėmis ligomis naudojant sekso žaislus yra neįmanoma, neturėtų jų naudoti. Neprižiūrimi sekso žaislai gali sukelti įvairių bakterijų, grybelinius susirgimus. Kad įvairūs sekso priedai teiktų tik džiaugsmą ir malonumą, rekomenduojame jais deramai pasirūpinti!


Atminkite, kad jei tam tikrus žaislus naudojate ne tik masturbacijos tikslais, bet juos įtraukiate ir į erotinius žaidimus su partneriu (ar keliais) įmanoma užsikrėsti ir lytiniu keliu plintančiomis ligomis. Tokiu atveju ant vibratoriaus ar dildo turėtų būti užmaunamas ir keičiamas prezervatyvas.


Pagrindinės sekso reikmenų priežiūros taisyklės:


• Nuplaukite žaisliuką po šiltu (ne karštu) vandeniu ir naudokite švelnų muilą.

• Sekso žaislams turėkite švarią ir sandarią dėžutę arba stalčių.

• Negalima žaisliuko panardinti į vandenį jei jis nėra jam atsparus.

• Silikoniniai ir stikliniai žaislai gali būti virinami 3 – 5 minutes, dezinfekuojami ir valomi tam skirtomis priemonėmis. Juos taip pat galima plauti indaplovėje, jei jie neturi smulkių elektrinių detalių.

• Plastikiniai žaislai gali būti nuvalomi spirituotu vatos tamponėliu.


Silikoniniai sekso žaislai


Silikonas – viena populiariausių medžiagų iš kurios yra gaminami sekso žaislai. Ši medžiaga yra akyta ir nereikalauja ypatingos priežiūros. Kartais žaisliukai gali būti pagaminti iš silikono junginių, kuriuos gali pažeisti silikoniniai lubrikantai. Tad jei turite žaislų, pagamintų iš šios medžiagos, geriau rinkitės vandens pagrindo lubrikantus. Silikoniniai žaislai gali būti naudojami pakankamai ilgą laiką, todėl nėra reikalo juos dažnai keisti. Po ir prieš naudojimą nuplaukite juos po tekančiu vandeniu su muilu arba naudokite žaislų dezinfekavimui skirtas priemones.


CyberSkin medžiagos žaisliukai


CyberSkin – tai plačiai žinoma termoplastinė medžiaga. Šie žaislai primena tikrą odą, todėl su jais reikėtų elgtis atsargiai. Be to, dėl žaislų poringumo yra didesnė tikimybė užsilikti įvairiems mikroorganizmas, todėl svarbu kruopščiai ir tinkamai jais pasirūpinti. Geriausias būdas – naudoti dezinfekavimui skirtus purškalus bei miltelius. Užpurkškite jo ant žaisliuko ir palaukite kelias minutes, kol tirpalas įsigers. Tada gerai išskalaukite vandeniu. Palikite žaislą nudžiūti gerai vėdinamoje patalpoje, jog gaminyje nepradėtų veistis pelėsis, grybeliai ar bakterijos. Galiausiai, pabarstykite CyberSkyn žaislą specialia pudra. Ji atkuria, išlaiko ir apsaugo žaislą nuo galimų pažeidimų.

Nerekomenduojama šiems gaminiams naudoti muilą. Jis lengvai patenka į poras ir blogai išsiplauna. Į makštį ar apyvarpę patekę muilo likučiai gali sukelti nemalonių pojūčių. Tad jei tenka tokių daiktų priežiūrai panaudoti muilą, geriau rinkitės natūralų, be įvairių priedų.


Geliniai sekso žaislai


Gelio žaislai yra lankstūs, dažnai ryškių spalvų ir akyti. Gelinių žaislų nelygus paviršius reikalauja didesnės priežiūros. Tokius žaisliukus kruopščiai nuplaukite švelniu muilu po tekančiu vandeniu arba naudokite specialias dezinfekavimui skirtas priemones.


Metalinės žaislai


Metalas – viena lengviausiai prižiūrimų medžiagų. Metalinius žaislus galite plauti po karštu vandeniu su muilu ar naudoti dezinfekavimui skirtus tirpalus. Neplaukite metalinių žaisliukų indaplovėje, nes cheminiai plovikliai gali pakenkti tam tikrų rūšių metalui. Metaliniams gaminiams leiskite gerai išdžiūti, kad nepradėtų rūdyti.


Stikliniai žaislai


Pyrex stiklas – speciali rūšis, kuri yra stipresnė už paprastą stiklą. Šis stiklas dažniausiai naudojamas sekso žaislų gamyboje. Stikliniais sekso žaislais lengva rūpintis. Lengviausias būdas – plauti indaplovėje. Taip pat stiklinius gaminius galite prausti po vandeniu su muilu ar naudoti dezinfekavimui skirtas priemones. Pagrindinė taisyklė – nenaudoti ambrazyvių valymo priemonių, jog nesugadinti gaminio paviršiaus.