Ar sekso žaislai išties sukelia priklausomybę, o juos naudojantys žmonės praktikuoja seksualinius nukrypimus? Neįtikima yra tai, kad daugelis žmonių konservatyviai žiūri į žaislus skirtus paįvairinti seksualinį gyvenimą. Šiandien žmonės vis dar tiki visiškai nepagrįstais mitais ir taip tik užkertamas kelias į aistringesnį ir įvairesnį malonumų pasaulį!


Mitas: Sekso žaislai skirti tiems, kurie nepatenkinti savo seksualiniu gyvenimu, arba apskritai neturi santykių.


Tiesa: Iš tiesų sekso žaislais naudojasi patys įvairiausi žmonės: ir patenkinti savo seksualiniu gyvenimu, ir nelabai, ir vieniši, ir turintys reguliarių lytinių santykių. Pasak statistikos, reguliarius lytinius santykius turintys žmonės sekso žaislais naudojasi netgi dažniau nei tie, kurie neturi seksualinio partnerio. O tarp tų, kurie mylisi reguliariai, 20-30 procentų yra bent kartą naudojęsi sekso žaislais. Sekso žaislai nėra vaistai, kurie išgydytų jūsų netenkinančius lytinius santykius. Jie – tai aksesuaras, seksualinio gyvenimo priedas: gyvenimo nepakeis, bet gali suteikti daugiau malonumo.


Mitas: Gali išsivystyti priklausomybė nuo sekso žaislų.


Tiesa: Priklausomybė paprastai siejama su žala, kurią organizmui daro tam tikras įprotis. Tuo tarpu sekso žaislai nedaro jokios žalos (be abejo, jei juos naudojate teisingai). Iš esmės tiesa, kad žmonės, kartą pabandę seksą su žaislais, vėliau daug noriau juos įsigyja ir naudoja. Tačiau tai nereiškia, kad juos nustoja jaudinęs lytinis aktas be aksesuarų. Be to, jei sekso žaislas nepatinka ar nesuteikia malonumo, kurio tikėtasi, žmonės visiškai lengvai jį keičia kitu, grįžta prie masturbacijos be papildomų priemonių arba susiranda sekso partnerį.


Mitas: Jei moteris turi sekso žaislą, jai nereikia vyro.


Tiesa: Sekso žaislai nepakeičia ir niekada nepakeis realaus partnerio. Sekso žaislas neglamonės, neatneš į lovą kavos ir nepasakys, kaip jus myli. Daugybė vyrų įtariai žiūri į moteris, kurios turi vibratorius, nes mano, kad pati svarbiausia vyro dalis yra tarp kojų – o konkuruoti su visada stangriu ir seksui pasiruošusiu žaisliuku jiems sunkoka. Tačiau moterims netgi labiau nei vyrams svarbu bendravimas, emocinis artumas, o vibratorius ar kitas sekso žaislas tėra būdas patirti kūniškus malonumus. Realus vyras gali suteikti ir viena, ir kita. Jei vis dėlto moteris teigia, kad vibratorius jai – geriau nei vyras, vadinasi, visų pirma jai nepatinka konkretus vyras, o vibratorius čia – niekuo dėtas.


Mitas: Sekso žaislais naudojasi tie, kurie negali gauti realaus sekso.


Tiesa: Šis teiginys dažniau taikomas vyrams: esą sekso žaislus gali pirkti tik vienišas kompleksuotas keistuolis, vilkintis lietpalčiu, reguliariai žiūrintis porno filmus ir besimasturbuojantis. Tuo tarpu statistikos teigimu, 21 procentas seksualiai aktyvių vyrų prisipažino, kad vienodai dažnai perka sekso žaislų tiek turėdami reguliarius santykius, tiek būdami vieniši. Maža to, geriausias būdas vyrui tapti geresniu meilužiu – išmokti pažinti savo kūną, save liesti. Masturbacija – tiek su sekso žaislais, tiek be jų – yra viena geriausių galimybių tyrinėti savo pojūčius, išmokti valdyti ejakuliaciją. Taigi jei vyras naudoja sekso žaislus – tai visai nereiškia, kad jis – nevykėlis. Netgi atvirkščiai: tai reiškia, kad jis išmintingas, išradingas ir bus geresnis meilužis.


Mitas: Seksas naudojant žaislus – mažiau natūralus.


Tiesa: Daugelio mūsų pasąmonėje vis dar glūdi mistinis „natūralaus sekso“ vaizdinys. Paanalizavę jį atidžiau pamatome, kad „natūralus seksas“ – tai kuri nors viena poza, pagal įprastą scenarijų vykstančios glamonės ir, priblėsus pirminei aistrai, neišvengiamai ateinantis nuobodulys. Iš tikrųjų seksas netampa mažiau natūralus jei jį paįvairiname papildomomis priemonėmis. Seksas tampa kitoks, įgyja daugiau spalvų.


Mitas: Sekso žaislų būna ir gerų, ir blogų.


Tiesa: Tik nekokybiškai pagamintus, standartų neatitinkančius sekso žaislus galima būtų pavadinti blogais. Visi kiti – arba geri, arba blogi tik mūsų asmeniniu suvokimui. Ir tai priklauso nuo to, ar jie jums tinka, ar ne. Vienai moteriai konkretus vibratorius gali būti per kietas, per sunkus, o kitai jis – tiesiog idealus. Todėl svarbiausia – atrasti jums tinkamiausią sekso žaislą. Jei vienu nusivylėte – tai nereiškia, kad netiks kitas.


Mitas: Kuo brangesnis žaislas – tuo jis geresnis.


Tiesa: Nepriklausomai nuo kainos, sekso žaislas gali jums tikti arba ne. Brangesni sekso žaislai yra patvaresni, pagaminti iš geresnių medžiagų. Bet didesnė kaina gali reikšti ir tai, kad jie gaminti mažesnėje, labiau etikos paisančioje kompanijoje. Bet nuo to tikrai nepriklauso jūsų fiziniai pojūčiai juo naudojantis.


Mitas: Sekso žaislai – tai iškrypimas.


Tiesa: Pastaruoju metu apibrėžti, kas sekse yra normalu, o kas – „iškrypimas“, darosi vis sunkiau. Ir tai labiausiai susiję su faktu, kad seksualinis gyvenimas paliekamas už miegamojo durų. Todėl jūs nė nenutuokiate, kaip „tai“ daro jūsų kaimynai, draugai, giminaičiai. Iš esmės bet kurias miegamojo duris pravėrus, būtų galima pamatyti aibes dalykų, kurie jums pasirodytų nukrypimu nuo normos ar tiesiog iškrypimu. Tačiau suaugusiųjų pasaulyje galioja nerašyta taisyklė: viskas, kas už miegamojo durų vyksta abiejų suaugusių žmonių laisva valia ir sutikimu bei netrukdo aplinkiniams, yra normalu. Todėl sekso žaislai tikrai nepadaro sekso nenormaliu ar iškrypusiu ir nieko nepasako apie juos naudojančių žmonių asmenybę. Jie tik paliudija faktą, kad žmogus rūpinasi savo seksualiniu gyvenimu, trokšta patirti malonumą ir suteikti jį partneriui. O tai – neabejotinai teigiamos savybės.