Šiandien rinkoje pateikiama labai daug skirtingų sekso prekių rūšių, o jų gamybai  naudojamos vis naujesnės ir realistiškesnės medžiagos, todėl norint suprasti, kaip geriausiai jais pasirūpinti gali tapti šiek tiek painu. Nepaisant to, koks tai daiktas, jūs norėsite kiek įmanoma ilgiau pratęsti jo naudojimo trukmę, tiesa? Mes norėtume padėti!


Sekso prekių priežiūra


Žaislų priežiūra apima daugelį dalykų. Skaitykite šiuos greitus ir paprastus patarimus, kurie padės užtikrinti geriausią savo žaislų veikimą.


Kai tik gausite savo naują „stebuklingą įrankį“, patikrinkite šį kontrolinį sąrašą:


• Įdėkite naujas baterijas ir įsitikinkite, kad žaislas veikia tinkamai


• Apžiūrėkite savo sekso žaislo pažeidimus, pavyzdžiui, grubias siūles ar minkštesnės

medžiagos plyšius.


• Patikrinkite, ar stiklo, plastiko ar akrilo žaisluose nėra įtrūkimų


Visada naudokite tinkamos rūšies lubrikantą


Tinkamo lubrikanto pasirinkimas yra raktas į sekso žaislo (vibratoriaus, dildo, analinio kaiščio, masturbatoriaus) geriausios formos išlaikymą. Be to jis garantuoja malonesnę patirtį! Prisiminkite šiuos paprastus žingsnius:


• Niekada nenaudokite aliejaus pagrindo lubrikanto arba vazelino su žaislais, kurie liesis ar bus įterpiami į makštį (tai gali padidinti makšties infekcijų riziką), arba ant bet ko, kas pagaminta iš gumos arba latekso, įskaitant latekso prezervatyvus (lateksas suirs).


Silikono lubrikantai idealiai tinka naudoti kartu su partneriu, tačiau silikono lubrikantai neturėtų būti naudojami ant/su silikoniniais sekso žaislais ar realiomis medžiagomis (Futurotic™, NeoSkin®,  Cyberskin™, UltraSkin™ Fauxskin™, UltraKsin).


Vandens pagrindo lubrikantai gali būti naudojami su bet kokiu sekso žaislu.


Dalijatės sekso žaislai? Čia yra keletas patarimų.


Ar dalinatės savo žaislais (vibratoriais)? Ar galvojate apie tai? Svarbu atsiminti, kad jei norite pasidalinti savo žaislu su savo partneriu, arba jei norite pereiti nuo išangės prie makšties, net jei jūs žaidžiate vienas, žaislas turi būti kruopščiai nuvalytas, kad būtų išvengta infekcijų ir bakterijų perdavimo į makštį. Geriausias būdas išvengti bakterijų yra su žaislu naudoti prezervatyvą ir pakeiskite jį, kai žaislas yra naudojamas kelių partnerių arba su keliomis angomis.


Tai greitas, paprastas ir higieniškas metodas, kuris pratęs jūsų žaislų naudojimo trukmę ir apsaugos jūsų sveikatą!


Kada reikia pakeisti savo sekso žaislą?


Joks suaugusiųjų žaislas netarnaus amžinai, o kai kurie, priklausomai nuo to, kaip dažnai naudojami, gali veikti itin trumpai, taigi kada reikia pakeisti savo sekso žaislą?


• Ant medžiagos susiformavo pelėsis


• Medžiaga pažeista


• Mechaninės savybės sulėtėjo arba visai neveikia, net ir pakeitus bateriją


• Viduje matyti baterijos korozija


• Akrilo, stiklo arba plastiko žaislai turi įtrūkimų


Jei jūsų žaislas turi bent vieną iš pirmiau išvardintų savybių, atėjo laikas jį pakeisti. Niekada nebandykite sekso žaislo taisyti!


Žaislų švaros palaikymas


Pagrindinis sekso žaislo medžiagos vientisumą palaikantis aspektas, yra reguliarus valymas. Prieš naudodami pirmą kartą ir iš karto po kiekvieno naudojimo, žaislą nuplaukite. Vandenį ir valymo priemones laikykite toliau nuo bet kurių elektrinių dalių ir baterijos kasetės. Antibakteriniai valikliai, yra saugiausias būdas sekso žaislų valymui.


Toliau rasite suskirstymą, kaip valyti sekso žaislus pagal jų medžiagą:


• Silikonas: hipoalerginis ir lengviausiai prižiūrimas. Silikoniniai dildo ir žaislai be baterijų gali būti nuo dviejų iki trijų minučių virinami arba plaunami muilu ir vandeniu. NIEKADA nevirinkite silikoninių sekso žaislų, kurie turi elektrinių komponentų. Leiskite jiems išdžiūti ore arba nusausinkite audeklu be pūkelio ir tik tuomet padėkite į saugojimą vietą.


• Guma/lateksas ir želė: Šie produktai yra labai akyti, todėl kruopščiai nuplaukite juos šiltu vandeniu ir antibakteriniu muilu, gerai nuskalaukite, kad neliktų muilo pėdsakų. Paliktas muilo pėdsakas gali suskaidyti medžiagą ir sukelti dirginimą. Kai galvojate naudoti prezervatyvus su žaislu, ypač ekomenduojama naudoti žaislus iš šių medžiagų.


• Plastikas/akrilas/stiklas: Visos šios medžiagos gali būti plaunamos šiltu vandeniu ir antibakteriniu muilu. Sterilizavimą atlikite medvilniniu tamponu su alkoholiu, po to būtinai kruopščiai išskalaukite. Akrilo ir stiklo žaislai gali būti virinami arba panardinami į karštą vandenį, bet tik tuo atveju, jei jie neturi maitinimo baterijų.


• Realistinės medžiagos: Šio tipo medžiagos yra plačiai naudojamos erekcijos žiedams, masturbaciams, taip pat vibratoriams ir dildo. Kruopščiai nuplaukite šiltu vandeniu (niekada karštu) ir skystu antibakteriniu muilu, leiskite visiškai nudžiūti. Kai visiškai išdžius, pabarstykite pakuotėje esančiais „atnaujinimo“milteliais arba kukurūzų krakmolu. Niekada nenaudokite talko miltelių ar kūdikių pudros, nes moterims tai gali sukelti dirginimą ir didesnių problemų.


Sekso žaislai liečia ne tik jūsų odą, bet ir labai intymias jūsų kūno sritis. Labai svarbu žinoti, ar esate alergiškas ar jautrus tam tikrai medžiagai, valikliams ir pan. Jei nežinote, atlikite odos alergijos testą. Jį atlikite mažame odos plote pavyzdžiui, ant riešo.


Sekso žaislų laikymas


Geros laikymo sąlygos yra tiek pats svarbu, kaip valymas. Yra keletas pagrindinių dalykų, kuriuos galite padaryti, jei norite pratęsti savo žaislų naudojimo trukmę bei išlaikyti juos švarius ir saugius nuo žalos.


• Kiekvieną žaislą laikykite atskirai ir saugiai įvyniotą į minkštą skudurėlį (kojinę arba marškinėlius). Vyniojimas atskirai yra būtinas, nes kai kurios medžiagos yra tarpusavyje nesuderinamos ir gali sukelti išsilydymą arba spalvos pakitimą. Jei vibruojančios kulkos ir kiaušiniai gali būti nuimami, turėtumėte laikyti juos atskirai nuo jų atitinkamų žaislų.


• Baigę naudoti bet kokį žaislą, visada išimkite baterijas, kad išvengtumėte nutekėjimo, išsikrovimo ar kitokio sugadinimo.


• Sekso reikmenis laikykite vėsioje, tamsioje vietoje, apsaugotus nuo tiesioginių saulės spindulių ir šilumos, nes tai gali ištirpinti, išblukinti ar išdžiovinti žaislus ir prezervatyvus. Šaltis taip pat gali pakenkti jūsų žaislams, išskyrus atvejus, kai jie pagaminti iš akrilo, stiklo arba plastiko. Minkštų medžiagų ar prezervatyvų niekada nešaldykite ir neužšaldykite.


• Kiekvieną kartą prieš naudojimą arba saugojimą žaislus nuvalykite.


• Prieš saugojimą įsitikinkite, kad jūsų žaislai visiškai išdžiuvo, taip apsaugosite nuo pelėsių ir miltligės.