Britų rašytojos E.L.James romanas „50 pilkų atspalvių“ parduodama rekordiniais tiražais: 37 pasaulio šalyse išgraibstyta per 30 mln. knygų, net ir sukritikuota pirmosios trilogijos dalies ekranizacija neša didžiulius pelnus. Atvirumas ties provokacijos riba privertė skaitytojas (absoliuti šios knygos gerbėjų dauguma – moterys) iš naujo peržvelgti savo seksualinius santykius ir, žinoma, juos paįvairinti. Staigiai išpopuliarėjusi knyga  padidino ir pirkėjų susidomėjimą erotinėmis prekėmis. Tarp perkamiausių sekso žaislų – be abejo, tie, kurių teikiamas malonumas aprašomas knygoje.


Vaginaliniai rutuliukai vidinei dievaitei


Knygoje Anastazija, kuriai Kristianas pasiūlė į vakarienę su tėvais eiti įsidėjus makšties rutuliukus, prisipažįsta jų beveik nejaučianti, tačiau žinojimas, kad ten, apačioje, yra du sidabriniai rutuliukai, skatina jos geismą.


Vaginaliniai rutuliukai (arba Ben-va) Japonijoje naudoti dar V a.pr.Kr. Jie būdavo gaminami iš metalo arba dramblio kaulo. Į makštį šie rutuliukai anksčiau būdavo įvedami siekiant sustiprinti vyro patiriamą malonumą lytinio akto metu – moters seksualinis pasitenkinimas tuo metu mažai kam rūpėjo. Ben-va rutuliukai, taip pat vadinti Rin-No-Tama, išvertus reiškia „skambantys varpeliai“. Rytų šalių – Tailando, Japonijos, Kinijos – moterys naudojo lengvus vibruojančius rutuliukus tam, kad pasiektų orgazmą arba preliudijos metu. Tantros arba Kinų daoizmo principus propaguojantys žmonės Ben-va rutuliukus laiko puikiu instrumentu žmogaus jausmingumui tyrinėti ir kontroliuoti.


Šiandien vaginaliniai rutuliukai – tai ne tik žaislas, bet ir medicinos pripažįstamas treniruoklis, leidžiantis efektyviai stiprinti makšties raumenis. Rutuliukai ypač naudingi neseniai pagimdžiusioms bei vyresnėms nei 40 metų moterims. Reguliariai treniruojant makšties raumenis ne tik pagerėja sekso kokybė, bet ir tarpusavio santykiai su partneriu. Tam, kad rutuliukus moteris išlaikytų makštyje, jai nereikia jokių sąmoningų pastangų. Jie patogiai ten įsitaiso ir lieka lygiai taip pat, kaip higieninis tamponas. Kamuoliukus patogu naudoti, juos galima įsidėti ne tik prieš seksą, bet ir užsiimant bet kokia įprasta veikla. Kamuoliukai sustiprina moters pojūčius lytinio akto metu, jie gali likti makštyje ir mėgaujantis analinius seksu.


BDSM – kad parodytų, koks malonus gali būti skausmas


Kristianas Anastazijai leido suvokti, kokia siaura riba kartais skiria skausmą ir malonumą. Tai – tarsi dvi medalio pusės, kurių viena negali egzistuoti be kitos.


Ritualiniai plakimai, įskaitant ir tuos, kurie turėjo aiškią seksualinę potekstę, žinoti dar gilioje senovėje. Pirmoji piešta sadomazochistinė scena aptikta etruskų kapavietėje, rastoje Toskanos regione. Numanoma šio piešinio data – VI amžius prieš Kristų. Joje vaizduojami du vyrai ir moteris seksualinių žaidimų metu. Vyrai plaka moterį delnais ir lazdele. Turtingiausią medžiagą ateities kartoms paliko erotinės Pompėjos miesto freskos, kurios buvo palaidotos po Vezuvijaus pelenais I amžiuje prieš Kristų.


Pilniausiai atskleisti sadomazochizmo temą ir įtvirtinti ją medicinos literatūroje padėjo Europoje XVIII-XIX amžiuje išėję Donasjeno Alfonso Fransua de Sado, Džono Klelando ir Leopoldo fon Zacher-Mazocho kūriniai. Pagrindinis BDSM atributas – tai „mušamieji instrumentai“: įvairūs botagai, diržai, lazdelės ir kiti erotiniam skausmui sukelti skirti daiktai.


Analiniai žaisliukai – kiekvienam kūno centimetrui pažinti


Smalsiai apžiūrinėjančią analinius žaisliukus Anastaziją Kristianas užtikrina: jie gali atvesti į labai stiprų orgazmą. Žaviojo milijonieriaus arsenale – analiniai kamščiai, rutuliukai. Bet tai – dar ne viskas. Analiniams žaidimams gaminami specialūs falo imitatoriai su vibracija, pulsatoriai. Jie mažesnio dydžio, nei skirti įsiskverbimui į makštį, prie pagrindo išplatėjantys, kad neliktų nė menkiausios galimybės visam žaisliukui sulįsti į žarnyno gelmes.


Analiniai žaislai universalūs, tinka ir vyrams, ir moterims. Jie naudojami orgazmui sustiprinti: įkišus analinį kamštį, susiaurėja makštis. Taip pat gali būti skirti prostatos masažui. Šie žaislai gaminami iš 100 procentų medicininio silikono, latekso, medžio, stiklo, metalo ir kitų medžiagų. Kai kurie jų dekoruojami brangiaisiais akmenimis, triušio ar lapės uodegėlėmis.


Vibratoriai, pulsatoriai ir falo imitatoriai – neįtikėtinai stiprus orgazmas


Būtent tokį – visą kūną ir sielą iki pat gelmių sukrečiantį orgazmą knygoje patiria Anastazija, kai Kristianas parodo jai, ką galima nuveikti su šiais žaisliukais.


Šiandieninis mokslas be kuklumo skraistės įrodo, kad daugelio psichinių ir fiziologinių sutrikimų priežastis – ne kas kita, o seksualinis nepasitenkinimas. Seniau apie tai tik numanyta. Ne veltui žodis „isterija“ kildinamas iš senovės graikų žodžio, reiškusio gimdą. Moterų seksualumą šimtmečius varžė draudimai, kurie vienoms moterims atimdavo gyvenimo džiaugsmą, o kitas paskatindavo išradingai ieškoti išeičių – kad sėkmingai realizuotų susikaupusią seksualinę energiją. „Gydomasi“ buvo tuo, kas po ranka: mediniais arba akmeniniais dildo, dideliais agurkais ir kita falo pavidalo augmenija. Tada tai vadindavosi „gimdos pamišimu“. Vyrams buvo paprasčiau – jų visada laukdavo plačiai atvertos viešnamių durys. Deja, istorija mena ir visai nelinksmų moterims laikų: katalikų bažnyčiai tokius „žaidimus“ paskelbus nuodėmingais, už seksą su daiktais, imituojančiais vyrišką organą, būdavo galima patekti ir ant inkvizicijos laužo. Todėl net ir slapta save tenkindamos, moterys apie tai bijodavo užsiminti.


Šiuolaikinių vibratorių pirmtaką, kaip teigia legenda, išrado linksmos malūnininkės, šiam tikslui naudojusios vibruojančias miltų malimo įrenginių rankenas. Vėliau, XIX amžiuje, subtilius moteriškus reikalus į savo rankas perėmė mokslas, ir moterų nervinius sutrikimus imta gydyti ne tik masažu, atliekamu rankomis, bet ir pasinaudojant technikos stebuklu – iš pradžių garu, o vėliau elektra varoma mašina, kurios tikslas – atlikti vibruojančius, penio įsiskverbimą imituojančius judesius.


Iki dvidešimtųjų praėjusio šimtmečio metų vibratoriai laisvai pardavinėti parduotuvėse ir vaistinėse – juk jie traktuoti kaip paprasčiausias moterims skirtas masažuoklis, gydantis labai konkrečius sutrikimus. Tačiau kai porno industrija atkreipė į juos dėmesį ir pateikė kaip malonumo šaltinį, vibratoriams teko persikelti į specializuotas suaugusiesiems skirtas parduotuves.


Pakeisdami įvairių greičių vibratorius, šiandien į rinkos lyderius veržiasi pulsatoriai – įrenginiai, kurie keletu greičių imituoja frikcijas, judėdami režimu pirmyn-atgal. Toks žaislas pojūčius dar labiau priartina lytiniam aktui, jei šalia nėra partnerio. Vartotojui jau nebeužtenka paprasto vibratoriaus, dabar svarbu, kad žaisliukas veiktų įvairias erogenines zonas: stimuliuotų klitorį, pulsuotų makštyje, jį būtų galima panaudoti ir esant su partneriu. Pasak tyrimų, net 80 procentų sekso žaislų naudojama ne pavieniui, o kartu su partneriu.


Spenelių spaustukai – kvapą gniaužianti aistra


Pirmą kartą pajutusi ant savo krūtų spenelių spaustukus, Anastazija pojūtį apibūdina pikantiškai: nuostabus, grubus, skausmingas, malonus.


Spenelių spaustukai – tai jaudinantis, kiek skausmingas, bet taip pat ir malonus pojūtis, akivaizdžiai iliustruojantis, kad skausmas ir malonumas – greta. Spenelių spaustukai būna įvairių dydžių ir formų. Jie gaminami iš plastiko, medžio, metalo. Kuo kietesnė medžiaga, tuo stipriau suspaudžia. Paprastai spaustukai gaminami su galimybe reguliuoti suspaudimo jėgą, visa kita jų dizaine – papuošimai, grandinėlės, pakabučiai – labiau dekoratyvinę nei kokią nors konkretesnę funkciją atliekantys elementai. Kai speneliai suspaudžiami, jautri erogeninė zona stimuliuojama stipriau, intensyviau, šiek tiek skausmingai, bet maloniai.


Saugumo taisyklės


Jei jūs nusprendėte išbandyti tai, ką darė „50 pilkų atspalvių“ įsimylėjėliai ar leistis į dar drąsesnius eksperimentus – atkreipkite dėmesį į svarbią pastabą, kurią į savo sutartį įtraukė Kristianas. Tai – vadinamasis stop žodis, kurį ištarus bet kokie sekso eksperimentai nedelsiant baigiami. Nepamirškite: aistra gali nunešti labai toli, todėl pasirūpinti saugumu iš anksto – būtina!