Erotikos prekės tampa vis populiaresnės, vis daugiau žmonių nusprendžia įsigyti vienokį ar kitokį pikantišką aksesuarą savo kūniškiems malonumams. Tačiau vis dar vyrauja tendencija apie tai garsiai nešnekėti, tai būtų gana keista: juk nusipirkusios naujus seksualius apatinius įprastoje parduotuvėje, moterys noriai džiaugiasi pirkiniu, rodo jį artimoms draugėms ar dalinasi patirtimi, su kokį komplektuką ir už kiek pirko. Ir juk visiems akivaizdu, jog seksualūs apatiniai skirti gundymui ir seksui – kaip ir sekso žaisliukai. Tik, štai, apie pirmuosius kalbėti – nieko baisaus, o apie antruosius… geriau patylėti.


Toks paradoksas atsirado todėl, kad sekso žaislus vis dar linkstama sieti su tam tikrais mitais: esą jie skirti tiems, kieno seksualinis gyvenimas pernelyg nuobodus. O kas gi nori tuo prisipažinti? Nors patyliukais ir vėl visi puikiai žinoma: ilgalaikių porų santykiuose anksčiau ar vėliau ateina metas, kai viskas lyg ir taip pat gerai, kaip anksčiau, bet štai nauji seksualiniai potyriai būtų labai ne pro šalį. Kaip ir vienišiai puikiai žino, jog kartais norisi beatodairiškai pulti į glėbį bet kam, kad tik suteiktum sau bent šiokį tokį malonumą. 


Kaip tik šiems, ir daugybei kitų atvejų ir sukurti sekso žaislai. Taigi kokios yra tikrosios jų funkcijos?


Sekso žaislai sukelia malonius pojūčius. Juk jie tam ir pagaminti! Jausti orgazmą – neabejotinai malonu. O sekso žaislai sukurti tam, kad orgazmas būtų intensyvesnis, truktų ilgiau, jį justumėte dažniau.


Sekso žaislai – tai džiaugsmas. Nors ir labai nemalonu pripažinti, dauguma porų žino, kad jų seksas virto rutina. O tai santykiams nežada nieko gero. Sekso žaislai kaip tik ir padeda grąžinti santykiams prigesusią aistros kibirkštį. Kartu naudodami sekso žaislus, partneriai suartėja, dalinasi vienas su kitu nauja patirtimi ir atranda naujas intymumo erdves.


Sekso žaislai pagerina seksą. Daugybei moterų sunku pasiekti orgazmą, ypač jei jį sukelia tik klitorio stimuliacija. Ne visos sekso pozos leidžia vyrui stimuliuoti ir šią erogeninę zoną. Vyrams anksčiau ar vėliau gali pasireikšti erekcijos sutrikimų. Ir sekso žaislai padeda pačiu maloniausiu būdu išspręsti šias problemas. Jie taip pat pagerina jūsų mylėjimosi įgūdžius, suteikia naujos patirties.


Jau vien šių argumentų išties pakanka, kad įsitikintumėte: išbandyti sekso žaislus verta, bent jau tam, kad patys pajustumėte skirtumą, koks yra seksas be jų, ir koks gali būti su jais. Bet čia slypi viena problema. Dauguma žmonių, norinčių išmėginti sekso žaislus, bijo apie tai pasakyti partneriui ir abejoja, ar iš tiesų bandyti verta. Dėl to kalti mūsų visuomenėje vis dar populiarūs puritoniški argumentai, kurie, tiesą sakant, neatsilaiko prieš pačius elementariausius logiškus paaiškinimus.


Puritoniškas argumentas: Sekso žaislais naudojasi nevykėliai, nuo sekso priklausomi žmonės ir kekšės.


Logiškas paaiškinimas: Taip, tai – iš dalies tiesa. Sekso žaislai skirti daugybei žmonių, tarp jų – ir tiems, kurie išvardinti aukščiau. Tačiau lygiai taip pat jais naudojasi ir sėkmingi medikai, advokatai, namų šeimininkės, mokytojai, buhalteriai, autobuso vairuotojai ir sekretorės bei kitų profesijų atstovai. Dauguma iš jų nėra nei nevykėliai, nei hiperseksualūs. Jie – tokie pat žmonės, kaip ir jūs. Sekso žaislai nekenkia jūsų ego. Jie tik leidžia dažniau ir stipriau patirti orgazmą!


Puritoniškas argumentas: Sekso žaislai skirti tik masturbacijai.


Logiškas paaiškinimas: Kai kurie sekso žaislai iš tikrųjų naudojami solo sesijoms, tačiau daugybė porų jais nuolat paįvairina savo meilės žaidimus, nepriklausomai nuo jų lyties ir seksualinės orientacijos. Jei naudojate sekso žaislus – tai nereiškia, kad kažkas yra ne taip su jūsų santykiais. Atvirkščiai. Dažniausiai žmonės, kurie nesigėdina partneriui papasakoti savo seksualinių fantazijų ir netgi kartu jas įgyvendina, savo santykius vertina kaip intymesnius, glaudesnius. Kartu naudotis sekso žaislais – puikus būdas sustiprinti tarpusavio pasitikėjimą ir santykius apskritai.


Puritoniškas argumentas: Jūsų noras įsigyti sekso žaislų partnerį šokiruos.


Logiškas paaiškinimas: Daugybė žmonių abejoja, ar mintis į savo meilės guolį įsileisti sekso žaislus bus priimtina partneriui. Tai suprantama: jei didelis vibratorius jums sukels ekstazę kur kas greičiau, nei partneris su savo vidutiniu standartiniu peniu – ar tai nežemins jo vyriško orumo? Lygiai kaip ir moteriai gali būti nepriimtina mintis, kad partneris kartkartėmis masturbuojasi naudodamas dirbtinę vaginą – argi tai normalu? Seksologai neabejoja: taip, tai – normalu, jei naudojama santykiams paįvairinti ar seksualinei įtampai pašalinti, kai negalite būti fiziškai arti vienas kito, o ne kaip pakaitalas vietoje realaus, čia ir dabar egzistuojančio partnerio. Kita vertus, apstu sekso žaislų, kuriais galite naudotis dviese, kurie ne pakeičia partnerio funkcijas, o jas papildo. O kad partnerio ego nenukentėtų – dažniau sakykite jam (jai) komplimentų, mėgaukitės artumu. Palikite žaisliukams tik fizinę meilės paįvairinimo funkciją.


Puritoniškas argumentas: Sekso žaislai gali sužeisti.


Logiškas paaiškinimas: Tai – visiškai netiesa. Atvirkščiai, sekso žaislai ir yra pagaminti tam, kad žmonės galėtų saugiai mėgautis kūniškais malonumais, o sumaniusiems paįvairinti meilės žaidimus negrėstų jokios traumos. Maža to, sekso žaisliukai teigiamai veikia bendrą organizmo būklę: penio imitatoriai ir makšties kamuoliukai padeda palaikyti makšties raumenų tonusą, taip saugodami nuo šlapimo nelaikymo, prolapso ir kitų dubens organų problemų. Prostatos masažuokliai, be abejo, padeda vyrams geriau (ir maloniau!) rūpintis savo sveikata. O jei sugalvojote gyvenimą paįvairinti BDSM žaidimais, sekso žaislai maksimaliai apsaugos jus nuo traumų ir sužeidimų tikimybės, kuri labai padidėja, jei partneriai, užplūdus aistrai, ryžtasi naudoti tai, kas po ranka.


Puritoniškas argumentas: Jei dažnai naudositės sekso žaislais, prarasite gebėjimą patirti orgazmą įprasto lytinio akto metu.


Logiškas paaiškinimas: Tai – ypač dažnas argumentas, skatinantis net nebandyti sekso žaislų. Tiesą sakant, intensyvus, žemę iš po kojų atimantis orgazmas, patirtas naudojantis vibratoriumi, gali sukelti šiokią tokią priklausomybę. Tačiau joks žaislas niekada neatstos realaus žmogaus. Pagalvokite logiškai: daugybė žmonių nuolat patenkina save ranka. Ir daugeliu atvejų moterims būtent tai leidžia patirti orgazmą, o su partneriu viskas sunkiau. Tačiau tai juk nereiškia, kad tokias moteris nustoja dominti vyrai ir jos apsisprendžia visada tenkinti save ranka. Lygiai taip pat ir su sekso žaislais: jie tikrai niekada nepakeis realaus žmogaus, kad ir kokį didelį malonumą leistų patirti. Kita vertus, malonumas, patiriamas naudojantis žaislais, gali tapti puikiu gidu po jūsų kūną – o kai jį pažinsite, bus lengviau su parnteriu(-e) improvizuoti reikiama linkme. Galbūt jums mylintis vertėtų pakeisti pozą, rinktis kitokią stimuliaciją?


Puritoniškas argumentas: Jei santykiai – geri, nereikia jokių sekso žaislų.


Logiškas paaiškinimas: Tai – ta pati tiesa, kaip ir antai jei moteris – jauna ir graži, jai nereikia jokios kosmetikos. Realybėje tinkamai parinktos kosmetikos priemonės padės jai tapti dar gražesnei. Lygiai taip pat ir sekso žaislai net ir tobuliems santykiams atvers naujų perspektyvų, leis abiem kartu atrasti naujų pojūčių, pakylėti savo seksualumą į naujas aukštumas. Jei jūsų partneris vis dėlto abejoja, užtektų paaiškinti, kad jums nereikia sekso žaislo tam, kad patirtumėte malonumą. Malonumą jūs patiriate su partneriu. Paprasčiausiai jūs norite pabandyti patirti malonumą dar ir su žaislu.


Puritoniškas argumentas: Pirkti sekso žaislus – drovu.


Logiškas paaiškinimas: Dedame kortas ant stalo: taip, užeiti į sekso parduotuvę ir su visai nepažįstamu pardavėju aptarinėti savo intymiausius troškimus – pakankamai didelis iššūkis net ir vidutiniškai droviems žmonėms. O ką jau kalbėti apie tuos, kurie ir šiaip gyvenime pakankamai drovūs? Kaip tik todėl taip populiaru sekso žaislus pirkti internetu! Tai – ne tik patogu, bet ir garantuoja jums anonimiškumą. Apie norimo sekso žaislo funkcijas, paskirtį ir savybes galite pasiskaityti savarankiškai ar pasikonsultuoti interneto forume.